Przejdź do artykułu
2022-01-03 | W magazynie

Regały wspornikowe*

Regały wspornikowe, określane również mianem dłużycowych, to konstrukcje magazynowe, za pomocą których można gromadzić towary o nietypowych gabarytach, których długość przekracza 120 cm. Instalacje tego najczęściej stosuje się w przypadku gromadzenia drewnianych bali (tzw. dłużyc) oraz metalowych rur, prętów bądź arkuszy blachy. Jaki typ konstrukcji najlepiej sprawdzi się w Twoim magazynie? Dlaczego warto rozważyć ich montaż?

Czym są regały wspornikowe?

Regały wspornikowe to konstrukcje składające się z układu słupów lub ram, uzupełnionych o stosowne podpory bądź wsporniki. Aby zapewnić składowanym jednostkom wymaganą stabilność, słupy wraz z ramami nośnymi nie zmieniają swojej pozycji podczas składowania towarów. Jednakże, położenie wsporników lub podpór można zmieniać zgodnie z bieżącymi potrzebami. W zależności od danych okoliczności, regały wspornikowe mogą być przytwierdzone do danego podłoża na stałe lub poruszać się na nich za pomocą zestawów jezdnych bądź torowiska.

Gromadzenie towarów na tego typu regałach można odbywać się już na samych wspornikach. Masa ładunków jest czynnikiem, który determinuje długość i rozstaw słupów (wsporników). Planując wdrażanie regałów wspornikowych do codziennego wykorzystania należy również wiedzieć, czy w procesie ich formowania zostały wykorzystane podkładki bądź palety specjalne, które zwiększają sztywność całego pakietu oraz tzw. podatność techniczną do prac ładunkowych.

zdj w tresc regaly wspornikowe

Regały wspornikowe firmy Nedcon Silesia

Regały wspornikowe: metoda obsługi, rodzaje konstrukcji

Jednym z najważniejszych kryteriów podziału regałów dłużycowych jest związany ze sposobem ich obsługiwania. Regały wspornikowe dzielimy na takie, które obsługuje się drogą manualną oraz te wymagające inwestycji we właściwe urządzenia i maszyny.

Regały wspornikowe obsługiwane ręcznie

Manualne regały wspornikowe to instalacje, których wysokość nie przekracza 3,5 m. Długość składowanych na nich pakietów nie powinna przekraczać 3 m. W zależności od przyjętego układu, całkowita masa regału wspornikowego może wynieść około kilkuset kilogramów – w przypadku pojedynczego ładunku wartość ta waha się w przedziale od 15 do 25 kg.

Regały wspornikowe wykorzystujące urządzenia mechaniczne

Komfortowa praca z regałami dłużycowymi może wymagać sięgnięcia po rozmaite urządzenia pomocnicze (drabiny przejezdne, drabiny przejezdne) lub pojazdy, takie jak jednojezdniowe wózki widłowe. W takiej sytuacji długość składowanego pakietu może przekraczać nawet 6 metrów, a całkowita masa regału wspornikowego osiągnąć nawet 4,5 t.

Regały wspornikowe – najważniejsze typy konstrukcji

Wśród najpopularniejszych rodzajów regałów dłużycowych warto wymienić m.in.:

  • regały wspornikowe wsporcze,
  • regały wspornikowe wolnostojące,
  • półkowe lub bezpółkowe regały wspornikowe stałe z ramionami wspornikowymi,
  • bezpółkowe regały wspornikowe stałe z podporami wspornikowymi,
  • regały wspornikowe przejezdne podłogowe,
  • regały wspornikowe przejezdne torowe.

Szukasz solidnej marki produkującej regały wspornikowe?

Planujesz gruntowną przebudowę dotychczasowego magazynu i wyposażenie go nowoczesne regały wspornikowe? Zapoznaj się z ofertą Nedcon Silesia – doświadczonej marki, specjalizującej się w projektowaniu i realizacji przestrzeni magazynowych dla dużych i średnich firm. Już dziś skontaktuj się ze specjalistami marki Nedcon i uzyskaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Źródło: nedcon.pl

*Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Brady oferuje pełen zakres potrzebnych metod znakowania
Urządzenia sortujące w strefach dystrybucji zapewniają szybkość i bezbłędność kompletacji
W czym się wyraża ekologiczne podejście do projektowania i budowy magazynów?
IX edycja projektu In4Log na targach logistycznych Modernlog w Poznaniu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Europejskie operacje cargo-partner jeszcze bardziej eko
Podesty, antresole i regały ze sterowaniem mikroprocesorowym od MCB
AsstrA wprowadziła usługę magazynowania kontenerów
System WMS w dystrybucji artykułów medycznych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów