2019-03-08 | Z ładunkiem w drodze

W dwa dni z Polski do Hiszpanii

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, obsługuje sieć linii drobnicowych na trasie z Polski do Hiszpanii. 2 razy w tygodniu z cross-docku na Górnym Śląsku wyrusza bezpośrednio do Barcelony co najmniej 1 auto z przesyłkami drobnicowymi. Dzięki zastosowaniu podwójnej obsady kierowców czas transportu pomiędzy terminalami skrócono do 48h. Analogiczne rozwiązanie funkcjonuje w przywozie przesyłek drobnicowych z Hiszpanii do Polski.

Mainfreight Banner PL Spanje newversion

„Nasz hiszpański partner jest zrzeszony w Grupie Iberteam posiadającej 52 odziały w całej Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich. Dzięki rozbudowanej siatce połączeń krajowych w Hiszpanii maksymalny czas dystrybucji w Hiszpanii wynosi 48h. Oznacza to, że czas transportu od momentu odbioru przesyłki w Polsce do jej dostawy w Hiszpanii wynosi max. 96h” – mówi Rafał Maciaszek, branch manager oddziału Mainfreight Poland w Katowicach.

Dzięki atrakcyjnemu czasowi dostaw z serwisu korzystają głównie dostawcy z branży automotive, producenci mebli oraz innych branż, które wymagają dostaw “just in time” i szybkiej reakcji na zmieniające się potrzeby. Proponowane rozwiązanie drobnicowe jest również atrakcyjne dla klientów działających w szeroko pojętej branży chemicznej ponieważ zarówno samochody dystrybucyjne i liniowe mają świadectwa dopuszczające przewóz towarów niebezpiecznych (ADR).

https://www.mainfreight.com/pl/pl/pl-home.aspx

 


Zobacz także

Szykują się duże inwestycje infrastrukturalne na kolei
Scania i Nobina uruchomią autonomiczny autobus
Raport za 2018 dot. logistyki w sklepach internetowych
Polskie lotniska wymagaja rozbudowy infrastruktury naziemnej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jaka jest rola Customer Service w komunikacji operatora logistycznego z klientem?
Istnieją różne modele dystrybucji międzynarodowej – jak wybrać ten najlepszy?
Felieton Piotra Skipora z Mainfreight Poland Sp. z o.o.
Mainfreight prowadzi ekspansję w kraju Drakuli
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA