Przejdź do artykułu
2021-12-03 | Głos z rynku

Raben sadzi tysiące drzew

13 500 drzew, które w całym cyklu życia są w stanie zneutralizować 9500 ton dwutlenku węgla i przyczynią się do zwiększenia różnorodności biologicznej w Parku Narodowym Gór Stołowych, a przy tym stanowią niemal połowę wszystkich dotychczasowych nasadzeń – z taką statystyką Grupa Raben zamyka rok 2021.

Transport jest niezbędny, jednak nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Grupa Raben, mając świadomość tego faktu i podążając konsekwentnie ścieżką zrównoważonego rozwoju, już od 2014 roku realizuje nasadzenia kompensujące emisje CO2. W ramach programu offsetowego E-faktura = wyższa kultura, będącego elementem wieloletniego projektu Eco2Way, operator logistyczny co roku sadzi drzewa w imieniu klientów, którzy zgodzili się zrezygnować z faktury drukowanej na rzecz elektronicznej. Partnerem akcji jest Fundacja Aeris Futuro.

Ze względu na jubileusz Grupy Raben mijający rok był rekordowy: z tytułu e-faktur posadzono 3500 drzew, zaś kolejne 10 000, by uczcić 90-lecie działalności firmy, co w sumie stanowi ponad 45% wszystkich dotychczasowych nasadzeń. Nowe drzewa w całym cyklu swojego życia mają potencjał redukcji emisji 9500 ton CO2. Łączny bilans ośmiu edycji programu E-faktura = wyższa kultura i tegorocznych obchodów to prawie 30 000 drzew i krzewów, także owocowych i miododajnych, m.in. w Wielkopolsce, Beskidzie Niskim i Górach Stołowych, które w całym swoim życiu są w stanie zneutralizować ponad 20 00 ton CO2. Ponadto wspierają różnorodność biologiczną, tworzą naturalne korytarze ekologiczne, a także są miejscem gniazdowania ptaków.

W tym roku o nowe drzewa wzbogacił się Park Narodowy Gór Stołowych i jego otulina. To głównie jodły, które mają duże znaczenie dla utrzymania równowagi tego ekosystemu. Akcja sadzenia zawsze była wielkim świętem wolontariuszy Raben i ich rodzin oraz okazją do integracji, jednak pandemia ponownie nieco ograniczyła rozmach przedsięwzięcia. Dlatego, sadzeniem drzew zajęli się pracownicy parku narodowego i fundacji, z udziałem wąskiej reprezentacji przedstawicieli Grupy Raben. Dla tych uczestników zorganizowano dodatkowo warsztaty budowania budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, tak by każdy mógł zadbać o bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu.

sadzenie drzew Raben 2021 1

Mamy nadzieję, że tegoroczna kampania i zaangażowanie naszych wolontariuszy pozwoli wzmocnić świadomość społeczeństwa na temat roli, jaką środowisko naturalne odgrywa w naszym życiu. Każde działanie proekologiczne w naszym lokalnym środowisku ma pozytywny wpływ na całą planetę – podsumowuje Jakub Krzewina, menedżer d. zrównoważonego rozwoju w Grupie Raben.

Relację z tegorocznej akcji sadzenia drzew można obejrzeć tutaj:

 


Zobacz także

Program dla firm transportowych. Dlaczego warto korzystać z FireTMS?
Artykuły spożywcze kierunkiem rozwoju cargo-partner
3DEXPERIENCE przydatny również w branży automotive
Prologis instaluje stacje napraw jednośladów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dematic przedstawia cele zrównoważonego rozwoju
Raben Transport kupiło 115 Mercedesów Actros
Ekologiczny napęd zawitał do floty Dachser
Hegelmann inwestuje w ekologiczną flotę

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów