Przejdź do artykułu
2021-12-03 | Głos z rynku

Raben sadzi tysiące drzew

13 500 drzew, które w całym cyklu życia są w stanie zneutralizować 9500 ton dwutlenku węgla i przyczynią się do zwiększenia różnorodności biologicznej w Parku Narodowym Gór Stołowych, a przy tym stanowią niemal połowę wszystkich dotychczasowych nasadzeń – z taką statystyką Grupa Raben zamyka rok 2021.

Transport jest niezbędny, jednak nie pozostaje bez wpływu na środowisko. Grupa Raben, mając świadomość tego faktu i podążając konsekwentnie ścieżką zrównoważonego rozwoju, już od 2014 roku realizuje nasadzenia kompensujące emisje CO2. W ramach programu offsetowego E-faktura = wyższa kultura, będącego elementem wieloletniego projektu Eco2Way, operator logistyczny co roku sadzi drzewa w imieniu klientów, którzy zgodzili się zrezygnować z faktury drukowanej na rzecz elektronicznej. Partnerem akcji jest Fundacja Aeris Futuro.

Ze względu na jubileusz Grupy Raben mijający rok był rekordowy: z tytułu e-faktur posadzono 3500 drzew, zaś kolejne 10 000, by uczcić 90-lecie działalności firmy, co w sumie stanowi ponad 45% wszystkich dotychczasowych nasadzeń. Nowe drzewa w całym cyklu swojego życia mają potencjał redukcji emisji 9500 ton CO2. Łączny bilans ośmiu edycji programu E-faktura = wyższa kultura i tegorocznych obchodów to prawie 30 000 drzew i krzewów, także owocowych i miododajnych, m.in. w Wielkopolsce, Beskidzie Niskim i Górach Stołowych, które w całym swoim życiu są w stanie zneutralizować ponad 20 00 ton CO2. Ponadto wspierają różnorodność biologiczną, tworzą naturalne korytarze ekologiczne, a także są miejscem gniazdowania ptaków.

W tym roku o nowe drzewa wzbogacił się Park Narodowy Gór Stołowych i jego otulina. To głównie jodły, które mają duże znaczenie dla utrzymania równowagi tego ekosystemu. Akcja sadzenia zawsze była wielkim świętem wolontariuszy Raben i ich rodzin oraz okazją do integracji, jednak pandemia ponownie nieco ograniczyła rozmach przedsięwzięcia. Dlatego, sadzeniem drzew zajęli się pracownicy parku narodowego i fundacji, z udziałem wąskiej reprezentacji przedstawicieli Grupy Raben. Dla tych uczestników zorganizowano dodatkowo warsztaty budowania budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, tak by każdy mógł zadbać o bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu.

sadzenie drzew Raben 2021 1

Mamy nadzieję, że tegoroczna kampania i zaangażowanie naszych wolontariuszy pozwoli wzmocnić świadomość społeczeństwa na temat roli, jaką środowisko naturalne odgrywa w naszym życiu. Każde działanie proekologiczne w naszym lokalnym środowisku ma pozytywny wpływ na całą planetę – podsumowuje Jakub Krzewina, menedżer d. zrównoważonego rozwoju w Grupie Raben.

Relację z tegorocznej akcji sadzenia drzew można obejrzeć tutaj:

 


Zobacz także

Program dla firm transportowych. Dlaczego warto korzystać z FireTMS?
Artykuły spożywcze kierunkiem rozwoju cargo-partner
3DEXPERIENCE przydatny również w branży automotive
Prologis instaluje stacje napraw jednośladów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben i Kärcher wspólnie zmieniają rzeczywistość
Co należy zrobić, aby branża TSL stała się bezemisyjna?
Nowe elektryki Volvo do obsługi IKEA w Zbąszynku
Pierwsze spadki stawek za fracht od 2020 roku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów