Przejdź do artykułu
2021-12-01 | Z ładunkiem w drodze

Program dla firm transportowych. Dlaczego warto korzystać z FireTMS?

Prowadzisz firmę transportową i zależy Ci na szybkiej realizacji przewozów? Chcesz usprawnić pracę spedytorów? Chcesz, aby transport był opłacalny? Korzystaj z FireTMS kompleksowego programu do zarządzania transportem i spedycją - który umożliwia sprawną i skuteczną realizację zleceń.

FireTMS to profesjonalny program dla transportu i spedycji. Dzięki zaawansowanym funkcjom pozwala kompleksowo realizować zlecenia przewozowe, od momentu przyjęcia zamówienia, poprzez komunikację z kierowcą i monitorowanie dostawy, aż po finanse i raportowanie. Umożliwia skuteczne i efektywne zarządzanie flotą. Najważniejsze funkcje programu:

 • planowanie przewozów
 • zarządzanie zleceniami
 • automatyczne generowanie faktur
 • monitorowanie płatności 
 • planowanie trasy dla samochodów ciężarowych
 • raportowanie 

Wprowadzanie danych do Excela jest zbyt czasochłonne?

Ręczne tworzenie zleceń przewozowych i wpisywanie dużej ilości informacji do odrębnych arkuszy kalkulacyjnych pochłania sporo czasu i generuje ogromną ilość dokumentów. FireTMS umożliwia przejście z dokumentacji papierowej na cyfrową, dzięki czemu wszystkie dane dotyczące transportów, kontrahentów i dokumentów sprzedaży znajdują się w jednym systemie, a ich wyszukanie trwa zaledwie kilka sekund. Co ważne, program dostępny jest online i mogą korzystać z niego pracownicy różnych działów, jak np. logistycy, dyspozytorzy, spedytorzy, planiści, księgowe czy kadrowe. Dodatkowo zaawansowana funkcjonalność minimalizuje ryzyko popełniania przez nich błędów. Wspólne narzędzie ułatwia codzienną komunikację oraz optymalizuje czas pracy. 

Cyfrowa spedycja daje przewagę konkurencyjną

Spedytor pełni kluczową rolę podczas organizowania transportu ładunku, a w jego pracy liczy się głównie czas i szybkie podejmowanie decyzji. Koordynacja działań związana z pozyskiwaniem przewoźników i negocjacjami cenowymi, przygotowaniem ładunków i dokumentacji, a także monitorowaniem przejazdu musi przebiegać bardzo sprawnie, dlatego warto korzystać z narzędzi FireTMS. Automatyzacja pracy spedytora daje wiele korzyści:

 • wszystkie informacje dotyczące przewozu znajdują się w jednym programie
 • zlecenie spedycyjne tworzone jest automatycznie - eliminacja ręcznego wypełniania dokumentów 
 • możliwość szybkiego wystawienia ładunku na giełdzie Trans.eu oraz znalezienia przewoźnika  
 • monitorowanie statusu zleceń 24h/7 dzięki aplikacji mobilnej FireTMS Dispo 

Klient nie płaci faktur w terminie? Monitorowanie płatności w FireTMS 

Ogromny wpływ na utrzymanie płynności finansowej firmy transportowej ma terminowe opłacanie faktur przez kontrahentów. Nieterminowe płatności prowadzą do strat, ponieważ nie rekompensują kosztów prowadzenia działalności i nakładów poniesionych na flotę. System FireTMS rozwiązuje ten problem dzięki przydatnej funkcji, jaką jest automatyczna windykacja, czyli wyselekcjonowanie przeterminowanych faktur oraz wygenerowanie do nich wezwań do zapłaty. Ich treść wezwań jest zgodna z wymogami prawa, a dane wczytywane są automatycznie z faktur, więc nie trzeba tracić czasu na ręczne wypełnianie. Wysyłka powiadomień dla zaległych płatności i bieżące monitorowanie płatności  zapobiega stratom finansowym.

Aplikacja mobilna FireTMS Driver - szybki kontakt z kierowcą na trasie

Aplikacja dla kierowców FireTMS Driver jest w pełni zintegrowana z systemem FireTMS. Umożliwia szybką komunikację pomiędzy kierowcą a dyspozytorem oraz sprawne zarządzanie transportem. Kierowca może wysyłać statusy z trasy oraz dołączać dokumenty bezpośrednio pod zlecenie. Dzięki bieżącej wymianie informacji spedytor otrzymuje dokładne informacje o położeniu kierowcy oraz etapie realizacji zlecenia. Może kontrolować przewóz i reagować na nagłe zdarzenia, zmieniając dyspozycje. Najważniejsze funkcje aplikacji:

 • wysyłanie zleceń na telefon kierowcy
 • nawigacja dla samochodów ciężarowych
 • mapy online i offline
 • przesyłanie dokumentów
 • system lokalizacji GPS
 • sprawdzanie statusu zlecenia
 • czat z kierowcą

Niższe koszty transportu dzięki raportom FireTMS

FireTMS automatycznie generuje raport rentowności floty i raport kosztów floty, dzięki którym można kontrolować wydatki ponoszone na transport. Pierwszy z nich przedstawia informacje na temat wykorzystania własnego taboru i bazuje na danych ze zleceń przewozowych. Można sprawdzić, który pojazd generuje największe koszty i jest nieopłacalny w utrzymaniu. Z kolei drugi zawiera informacje na temat poszczególnych kosztów przypisanych do kierowców, naczep i pojazdów, a także pozwala wyliczyć zużycie paliwa. Dzięki szczegółowym danym program pozwala porównać szacowane koszty z rzeczywistymi i optymalizować finanse ponoszone na transport.

Zarządzanie transportem i spedycją. Dlaczego warto korzystać z FireTMS?

Program dla transportu i spedycji sprawdzi się w każdej firmie, ponieważ automatyzacja obowiązków związanych z realizacją przewozów przyspiesza i poprawia komfort pracy. FireTMS posiada kilka planów abonamentowych, w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa. W przypadku niewielkiej floty można korzystać z podstawowych funkcji, a w razie potrzeby przejść na wyższy pakiet, z rozbudowanym zakresem narzędzi. Z kolei w przypadku firm organizujących przewozy ładunków na dużą skalę, system TMS jest niezbędnym narzędziem pracy, ponieważ integruje wszystkie działania związane z ich realizacją. Najważniejsze korzyści programu: 

 • integracja telematykami GPS 
 • integracja z programami księgowymi 
 • darmowa pomoc techniczna 
 • dostosowanie funkcji do indywidualnych potrzeb klienta
 • darmowa aktualizacja danych w czasie rzeczywistym
 • najwyższy standard ochrony danych osobowych

Sprawdź możliwości FireTMS  i testuj program za darmo przez 14 dni.


Zobacz także

Na co mogą liczyć przewoźnicy?
FedEx zwiększa przepustowość europejskiej sieci
Sytuacja na rynku pociągów kontenerowych w 2021 r.
Paczki od GLS odbierzecie w salonikach Kolportera
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jakie korzyści możemy osiągnąć dzięki danym?
Na rynku brakuje młodych kierowców
Eurowag Pay zmniejsza ryzyko związane z płatnościami
Nowy standard logistyki w Europie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów