Przejdź do artykułu
2021-11-22 | Z ładunkiem w drodze

FedEx przygotowany na okres świąteczny

FedEx Express Europe zwiększyła przepustowość europejskiej sieci lotniczej, dodając do siatki połączeń trzy nowe loty. W przypadku czterech już istniejących zamieniła mniejsze samoloty na większe jednostki. W skali tygodnia zwiększa to możliwości przewozowe firmy na wybranych trasach w Europie o prawie 210 000 kilogramów.
W oczekiwaniu na większe wolumeny związane ze świątecznym szczytem wysyłkowym, FedEx Express czasowo zwiększy również przepustowość linii transatlantyckiej.  W okresie najbardziej wzmożonego ruchu przedświątecznego dysponować będzie nawet o 20% większą przepustowością na linii Europa – Stany Zjednoczone. Zmiany w europejskiej sieci lotniczej FedEx Express wprowadzane są etapami, od września 2021 r., poprzez łączenie portu lotniczego FedEx Paris Charles-De-Gaulle (CDG) z głównymi hubami lotniczymi w Europie.

Nowe, dodatkowe loty

• Paryż-Kijów (Ukraina): powiększenie tygodniowej zdolności przewozowej o 68 000 kg.

• Paryż -Manchester (Wielka Brytania): powiększenie tygodniowej zdolności przewozowej o 23 500 kg.

• Paryż-Sztokholm (Szwecja): powiększenie tygodniowej zdolności przewozowej o 60 000 kilogramów.

Nowe samoloty

• Paryż-Shannon (Irlandia): zastąpienie samolotu ATR42 nową jednostką ATR72-600, zwiększając tygodniową zdolność przewozową o 3 500 kg.

• Paryż -Praga-Timisoara (Rumunia): zastąpienie mniejszego samolotu typu ATR-72 większą jednostką B737 oraz wydłużenie standardowej trasy Paryż – Praga o rumuńską Timisoarę, zwiększając tygodniową zdolność przewozową o 35 000 kg.

• Paryż -Wenecja (Włochy): zastąpienie samolotu ATR42 jednostką ATR72, zwiększając tygodniową zdolność przewozową o 5 500 kg.

• Paryż -Katowice-Warszawa: zamiana dwóch mniejszych jednostek ATR na jeden większy samolot typu B737, zwiększając tygodniową zdolność przewozową o 12 500 kg.

Karen Reddington, prezes FedEx Express Europe, powiedziała – Wraz z rozwojem zdolności przewozowych do USA związanych ze szczytem wysyłkowym i naszym nowym lotem pomiędzy Europą i Azją, jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów w czasie szczytu wysyłkowego i poza nim, niezależnie od tego, czy prowadzą swoje interesy w Europie, czy skupiają się na kierunkach poza nią.

Mariusz Mik, VP Ground Operations Eastern Europe dodaje – Dzięki tym inwestycjom jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom w Europie Środkowo-Wschodniej większe możliwości wzrostu i rozwoju ich działalności. Cieszymy się, że możemy wspierać dynamicznie rozwijające się ośrodki gospodarcze Polski, Ukrainy, Czech i Rumunii w osiąganiu ich celów na rynkach europejskich i światowych, szczególnie w czasie zwiększonego popytu i występujących trudności w utrzymaniu łańcuchów dostaw.

Ponieważ czasie pandemii konsumenci nadal robią zakupy online, oczekuje się, że wielkość szczytu wysyłkowego w sezonie 2021 zrówna się lub przekroczy bezprecedensowy okres świąteczny 2020, co oznaczać będzie zwiększone zapotrzebowanie na możliwości przewozowe. W sierpniu światowy popyt na usługi lotniczych przewozów cargo wzrósł już o 7,7% w porównaniu do poziomów sprzed COVID[1]. Ciągłe wyzwania związane z łańcuchami dostaw, również tymi wykorzystującymi fracht morski, prowadzą do większego popytu na transport lotniczy, ponieważ firmy uzupełniają zapasy w związku z okresem świątecznym.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

[1]https://www.iata.org/en/pressroom/2021-releases/2021-09-29-01/

Zobacz także

Sytuacja na rynku pociągów kontenerowych w 2021 r.
Następca ViaToll zalicza niezbyt udany start
Paczki od GLS odbierzecie w salonikach Kolportera
Transport z największą inflacją ze wszystkich branż
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów