Przejdź do artykułu
2021-11-25 | Głos z rynku

QEV Technologies wdraża platformę 3DEXPERIENCE

Hiszpańska firma specjalizująca się w technologiach i rozwiązaniach dla elektrycznych aut wyścigowych wdraża platformę 3DEXPERIENCE w chmurze. QEV Technologies może skrócić czas wprowadzania produktów na rynek oraz rozwinąć działalność biznesową dzięki obniżeniu kosztów projektowych i inżynieryjnych. Platformy oferujące możliwość pracy w środowisku wirtualnym nie tylko zapewniają możliwość współpracy, ale także sprzyjają dzieleniu się oraz poszerzeniu wiedzy i know-how w skali całego przedsiębiorstwa.

Dassault Systèmes ogłosiło, że hiszpańska firma QEV Technologies, specjalizująca się w technologiach i rozwiązaniach z zakresu e-mobilności wykorzystywanych w elektrycznych autach wyścigowych, wdroży platformę 3DEXPERIENCE w chmurze w celu poprawy efektywności oraz stymulowania rozwoju działalności biznesowej związanej z tworzeniem przyjaznych środowisku, zrównoważonych rozwiązań dla klientów z sektora motoryzacyjnego.

QEV Technologies będzie korzystać z platformy 3DEXPERIENCE w chmurze aby skrócić czas realizacji projektów inżynieryjno-elektryfikacyjnych firmy. Chmurowa instancja platformy 3DEXPERIENCE pozwala zunifikować prace projektowe i inżynieryjne w całym przedsiębiorstwie dzięki wykorzystaniu jednolitego środowiska cyfrowego angażującego przeróżne dyscypliny. Zespoły QEV Technologies mogą współpracować w czasie rzeczywistym bez względu na czas i miejsce oraz dzielić się wiedzą i know-how, mając możliwość śledzenia postępów pracy i redukcji kosztów.

Dzięki bogatemu doświadczeniu w sportach motorowych i wyścigach samochodów elektrycznych nasza firma jest w stanie opracowywać najnowocześniejsze technologie. Jesteśmy nie tylko liderem pod względem projektowania i produkowania rozwiązań z zakresu e-mobilności, ale także idealnym partnerem technologiczno-inżynieryjnym, zdolnym spełniać oczekiwania klientów pod względem m.in. żywotności akumulatorów, zakresu adaptacji, niezawodności i wydajności oraz czasu wprowadzenia na rynek – mówi Joan Orús, dyrektor generalny QEV Technologies. – Z powodzeniem korzystamy już z aplikacji Dassault Systèmes z rodziny CATIA, dlatego zdecydowaliśmy się przejść na chmurową instancję platformy 3DEXPERIENCE, aby móc czerpać korzyści, jakie oferuje ona w zakresie m.in. współpracy i zarządzania projektami, a ponadto opracowywać nasze produkty szybciej i pozyskiwać nowych klientów. W kontekście samej decyzji o współpracy nie bez znaczenia była także renoma, jaką Dassault Systèmes cieszy się w sektorze pojazdów elektrycznych na całym świecie.

W miarę jak branża motoryzacyjna sukcesywnie skłania się ku pojazdom z napędem elektrycznym, podłączonym do internetu i autonomicznym, innowacyjne firmy i technologie mają coraz większy wpływ na design. Konkurencyjny rynek wymaga nie tylko nowych sposobów postrzegania oraz rozwijania wrażeń związanych z użytkowaniem pojazdów, ale także innowacyjnych metod zarządzania złożonymi projektami oraz dostarczania inteligentnych, bezpiecznych i efektywnych systemów mobilności.

Dassault Systèmes cieszy się renomą w różnych gałęziach przemysłu motoryzacyjnego, w tym także w specjalistycznych firmach technologicznych, które koncentrują się na wprowadzaniu konkurencyjnych nowych technologii na tor wyścigowy tak szybko, jak to możliwe – mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. – Platforma 3DEXPERIENCE pozwoli firmie QEV Technologies nie tylko zoptymalizować współpracę oraz wysiłki koncepcyjne, ale także usprawnić komunikację między poszczególnymi interesariuszami. W szerszym kontekście oznacza to zwiększenie tempa transformacji całej branży w kierunku e-mobilności.


Zobacz także

Rowery kurierskie już na służbie we Wrocławiu
Konsumenci nabywają w sieci używane przedmioty
Fronius poszerza gamę produktów o nowe systemy
System Android bramą do nowych rozwiązań dla firm
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pierwsze, kwartalne podsumowanie Dassault Systèmes
Rozmowy nt. elektromobilności na kongresie MOVE 2023
Wdrażanie procesów produkcji w oparciu o wirtualne kopie
Wykorzystanie MODSIM na platformie 3DEXPERIENCE

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów