Przejdź do artykułu
2021-11-25 | Głos z rynku

QEV Technologies wdraża platformę 3DEXPERIENCE

Hiszpańska firma specjalizująca się w technologiach i rozwiązaniach dla elektrycznych aut wyścigowych wdraża platformę 3DEXPERIENCE w chmurze. QEV Technologies może skrócić czas wprowadzania produktów na rynek oraz rozwinąć działalność biznesową dzięki obniżeniu kosztów projektowych i inżynieryjnych. Platformy oferujące możliwość pracy w środowisku wirtualnym nie tylko zapewniają możliwość współpracy, ale także sprzyjają dzieleniu się oraz poszerzeniu wiedzy i know-how w skali całego przedsiębiorstwa.

Dassault Systèmes ogłosiło, że hiszpańska firma QEV Technologies, specjalizująca się w technologiach i rozwiązaniach z zakresu e-mobilności wykorzystywanych w elektrycznych autach wyścigowych, wdroży platformę 3DEXPERIENCE w chmurze w celu poprawy efektywności oraz stymulowania rozwoju działalności biznesowej związanej z tworzeniem przyjaznych środowisku, zrównoważonych rozwiązań dla klientów z sektora motoryzacyjnego.

QEV Technologies będzie korzystać z platformy 3DEXPERIENCE w chmurze aby skrócić czas realizacji projektów inżynieryjno-elektryfikacyjnych firmy. Chmurowa instancja platformy 3DEXPERIENCE pozwala zunifikować prace projektowe i inżynieryjne w całym przedsiębiorstwie dzięki wykorzystaniu jednolitego środowiska cyfrowego angażującego przeróżne dyscypliny. Zespoły QEV Technologies mogą współpracować w czasie rzeczywistym bez względu na czas i miejsce oraz dzielić się wiedzą i know-how, mając możliwość śledzenia postępów pracy i redukcji kosztów.

Dzięki bogatemu doświadczeniu w sportach motorowych i wyścigach samochodów elektrycznych nasza firma jest w stanie opracowywać najnowocześniejsze technologie. Jesteśmy nie tylko liderem pod względem projektowania i produkowania rozwiązań z zakresu e-mobilności, ale także idealnym partnerem technologiczno-inżynieryjnym, zdolnym spełniać oczekiwania klientów pod względem m.in. żywotności akumulatorów, zakresu adaptacji, niezawodności i wydajności oraz czasu wprowadzenia na rynek – mówi Joan Orús, dyrektor generalny QEV Technologies. – Z powodzeniem korzystamy już z aplikacji Dassault Systèmes z rodziny CATIA, dlatego zdecydowaliśmy się przejść na chmurową instancję platformy 3DEXPERIENCE, aby móc czerpać korzyści, jakie oferuje ona w zakresie m.in. współpracy i zarządzania projektami, a ponadto opracowywać nasze produkty szybciej i pozyskiwać nowych klientów. W kontekście samej decyzji o współpracy nie bez znaczenia była także renoma, jaką Dassault Systèmes cieszy się w sektorze pojazdów elektrycznych na całym świecie.

W miarę jak branża motoryzacyjna sukcesywnie skłania się ku pojazdom z napędem elektrycznym, podłączonym do internetu i autonomicznym, innowacyjne firmy i technologie mają coraz większy wpływ na design. Konkurencyjny rynek wymaga nie tylko nowych sposobów postrzegania oraz rozwijania wrażeń związanych z użytkowaniem pojazdów, ale także innowacyjnych metod zarządzania złożonymi projektami oraz dostarczania inteligentnych, bezpiecznych i efektywnych systemów mobilności.

Dassault Systèmes cieszy się renomą w różnych gałęziach przemysłu motoryzacyjnego, w tym także w specjalistycznych firmach technologicznych, które koncentrują się na wprowadzaniu konkurencyjnych nowych technologii na tor wyścigowy tak szybko, jak to możliwe – mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. – Platforma 3DEXPERIENCE pozwoli firmie QEV Technologies nie tylko zoptymalizować współpracę oraz wysiłki koncepcyjne, ale także usprawnić komunikację między poszczególnymi interesariuszami. W szerszym kontekście oznacza to zwiększenie tempa transformacji całej branży w kierunku e-mobilności.


Zobacz także

Rowery kurierskie już na służbie we Wrocławiu
Konsumenci nabywają w sieci używane przedmioty
Fronius poszerza gamę produktów o nowe systemy
System Android bramą do nowych rozwiązań dla firm
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dassault Systèmes wspiera rozwój zrównoważonej mobilności
Transformacja organizacyjna przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce
Dassault Systèmes stawia krok milowy w dziedzinie medycyny
Software République obchodzi pierwszą rocznicę istnienia

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów