Przejdź do artykułu
2021-11-22 | Głos z rynku

Jak skutecznie przeprowadzić migrację do systemu android

Polski rynek e-commerce nieustannie się rozwija i wszystko wskazuje na to, że ten trend się nie zmieni. Z jednej strony rozwój tej branży stanowi nowe możliwości dla firm zajmujących się dystrybucją i magazynowaniem. Z drugiej strony stanowi dla nich pewne wyzwanie, któremu nie da się sprostać bez odpowiedniego zaplecza technologicznego.

android

Klienci, którzy są już przyzwyczajeni do zakupów internetowych, mają znacznie większe oczekiwania, jeśli chodzi o szybkość i elastyczność realizacji zamówień. Firmy muszą sprostać skracającemu się czasowi dostawy, a także sezonowym szczytom zakupowym. Część produktów zamówionych w e-sklepach wraca z powrotem do magazynów, wiąże się to z koniecznością przeprowadzania kontroli jakości oraz przepakowaniem i przeetykietowaniem ich.

Windows przez lata był liderem w segmencie mobilnych urządzeń klasy korporacyjnej, wykorzystywanych w halach magazynowych, produkcyjnych czy firmach dystrybucyjnych. W styczniu 2020 roku Microsoft zrezygnował jednak z wsparcia dla kolejnych wersji systemu skierowanych do urządzeń mobilnych klasy korporacyjnej. Działanie to wiązało się z brakiem aktualizacji oprogramowania, zagrożeniem dla bezpieczeństwa danych, brakiem pomocy technicznej dotyczącej jakichkolwiek problemów czy zagrożeniem dla płynności funkcjonowania firmy. Tym samym miliony dotychczasowych użytkowników zostało pozbawionych wsparcia. Ponadto czołowi producenci urządzeń klasy korporacyjnej i przemysłowej wycofali niemal całkowicie ze swojego portfolio urządzenia oparte o system operacyjny Windows. To wydarzenie może być okazją do rozpoczęcia pracy na OS Android i wykorzystaniem go do zwiększenia efektywności swojej firmy.

Jak łatwo przejść na system operacyjny Android?

Zastosowanie urządzeń mobilnych z Androidem przyśpieszy realizację zamówień w handlu elektronicznym. Jest to obecnie jedyny system dopasowany do potrzeb rynku, a także nadążający za jego rozwojem. Zapewnia on pełnię bezpieczeństwa swoim użytkownikom. Dzięki zminimalizowaniu liczby systemów operacyjnych, możliwe jest usprawnienie działań IT w firmie. Wybór tego systemu to zapewnienie sobie wzrostu produktywności, a także płynności funkcjonowania. Ze względu na wykorzystanie dobrze znanego i przyjaznego interfejsu można skrócić czas potrzebny na szkolenie pracowników. Urządzenia z system Android są lżejsze, bardziej ergonomiczne, łatwiejsze w interakcji, a jednocześnie zapewniają większą wytrzymałość.

Pobierz poradnik „KROK W PRZYSZŁOŚĆ migracja do Androida w halach magazynowych, produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych” i dowiedz się, jak skutecznie przeprowadzić proces migracji.

Jakie znaczenie ma system Android w branży e-commerce?

Eksperci z firmy Aspekt Sp. z.o.o podkreślają, że wybór odpowiedniego sprzętu ma kluczowe znaczenie, dla funkcjonowania magazynu. Warto wybrać go rozważnie, tak by jak najlepiej odpowiadał potrzebom firmy i najskuteczniej rozwijał jej potencjał.

W 2020 roku sprzedaż produktów za pośrednictwem internetu wzrosła najszybciej od samego początku handlu w sieci. W przeciągu ostatniego roku odsetek Polaków wykonujących zakupy przez internet wzrósł z 73 do 77% procent[1]. Wśród nich dominują kobiety powyżej 35 roku życia i mieszkańcy większych miast[2]. Polska jest jednym z liderów pod względem szybkości rozwoju rynku e-commerce w Europie. Eksperci szacują, że w 2026 roku wartość brutto polskiego rynku handlu elektronicznego wyniesie 163 mld zł. W związku z tym, inwestycja w skuteczne i kompleksowe rozwiązania w tej dziedzinie może przyczynić się do zwiększenia przewagi rynkowej.

Prezes Zarządu firmy Aspekt Sp. z.o.o – Marek Kuropieska podkreśla, że wprowadzenie systemu Android do korporacji, daje możliwość zastosowania nowych rozwiązań, które mogą usprawnić działania firmy. – Ta zmiana stwarza sposobność wdrożenia w magazynach i halach produkcyjnych nowych narzędzi w zakresie administracji, zarządzania i obsługi procesów. Takich narzędzi, które otwierają zupełnie nowe możliwości w zakresie komunikacji, interakcji z urządzeniem i usprawnienia działań.

[1] https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/raport-e-commerce-w-polsce-2021.html

[2] j.w


Zobacz także

Wyniki III kwartału na polskim rynku magazynowym
Sytuacja na rynku pociągów kontenerowych w 2021 r.
Wywiad o polskim rynku fotowoltaiki z R. Dziekanem
Inovatica AGV przedstawia autonomiczny wózek widłowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Małgorzata Markowska o usłudze Same day delivery
Europejska sieć DPD Classic w standardzie Day Definite
Kluczowe aspekty w wyborze obsługi firmy kurierskiej
Performance Lab od Mondi pozwala testować opakowania

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów