Przejdź do artykułu
2021-11-29 | Z ładunkiem w drodze

cargo-partner poszerza zakres usług magazynowania

cargo-partner kładzie strategiczny nacisk na rozwiązania branżowe dla artykułów spożywczych i towarów łatwo psujących się. Operator logistyczny rozszerzył ostatnio swoje portfolio usług o nowe usługi magazynowania, last-mile i wartości dodane, aby dostosować się do zmieniających się wymagań branży.
cargo-partner poszerza zakres usług magazynowania (Żródło: cargo-partner)

Przemysł spożywczy przeszedł znaczące zmiany od początku pandemii COVID-19, z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi dostarczania żywności i zwiększonym naciskiem na standardy jakości, higieny i bezpieczeństwa. cargo-partner zareagował na te wyzwania, ulepszając swoje magazyny, rozwiązania last-mile i usługi o wartości dodanej w celu zaspokojenia potrzeb swoich klientów.

Praga: magazynowanie w kontrolowanej temperaturze i transport last-mile

Od otwarcia iLogistics Centre w Pradze w 2019 roku cargo-partner stale rozwija swoje rozwiązania logistyczne dla artykułów spożywczych i towarów łatwo psujących się. Oprócz certyfikacji IFS dla logistyki żywności magazyn jest również certyfikowany dla produktów ekologicznych zgodnie z unijną eko-regulacją. Magazyn ten posiada 3500 m² powierzchni o temperaturze otoczenia +15 do +25°C i 1500 m² powierzchni o temperaturze chłodzonej +2 do +8°C. Oprócz magazynowania i usług o wartości dodanej, operator logistyczny oferuje również kompleksowe rozwiązania w zakresie realizacji przesyłek jednostkowych.

iLogistics Center Prague Copyright cargo partner

Źródło: cargo-partner

Jednym z klientów cargo-partner w Pradze jest producent ekologicznych produktów mlecznych. Stefan Krauter, CEO cargo-partner, wyjaśnia – Ze względu na krótki okres przydatności do spożycia produkty mleczne wymagają ścisłej kontroli temperatury i jak najszybszej dostawy. cargo-partner zapewnia, że produkty naszego klienta są utrzymywane w stałej temperaturze od +2 do +8 °C i docierają do klientów szybko i bezpiecznie.

Dla innego klienta w Czechach, który sprzedaje świeże i mrożone ryby, cargo-partner zapewnia ogólnokrajową dystrybucję z nieprzerwanym łańcuchem chłodniczym. Operator logistyczny przewozi przesyłki jednostkowe o wadze od 5 do 20 kg w zakresie temperatury od -23 do -21 °C i dostarcza je w dwugodzinnym oknie czasowym pod drzwi klienta.

Sofia: Montaż ekspozytorów Point-of-Sales dla producenta słodyczy

W swoim iLogistics Center w Sofii w Bułgarii cargo-partner świadczy usługi magazynowania i wartości dodanych dla wiodącego w branży producenta słodyczy. Magazyn posiada certyfikaty HACCP i TAPA-A, gwarantujące najwyższe standardy bezpieczeństwa żywności i ochrony magazynu. cargo-partner obsługuje dla producenta słodyczy około 30 ładunków całopojazdowych tygodniowo. Świadczone usługi obejmują magazynowanie, etykietowanie oraz montaż zestawów i ekspozytorów Point-of-Sales dla supermarketów.

Proces rozpoczyna się od przyjęcia przez cargo-partner zamówienia na elementy do umieszczenia na ekspozytorach oraz osobnego zamówienia na materiał kartonowy do wykonania stojaków ekspozycyjnych. Zespół magazynowy cargo-partner następnie przenosi towary ze strefy magazynowej do strefy co-packingu. Po zmontowaniu gablot i ułożeniu produktów zgodnie ze specyfikacją klienta, cargo-partner przygotowuje ekspozytory do transportu na paletach. Na koniec trafiają z powrotem do obszaru magazynowego, gdzie czekają na zlecenie wysyłki do punktu sprzedaży.

Turcja: 1800 ton świeżych ryb rocznie

Dla biura cargo-partner w Izmirze w Turcji transporty świeżych ryb stanowią istotną część codziennej działalności operatora logistycznego. Izmir to trzecie co do wielkości miasto w Turcji i siedziba jednych z najważniejszych eksporterów świeżych ryb w regionie. Dzięki swojemu oddziałowi na lotnisku w Izmirze, cargo-partner jest idealnie usytuowany do świadczenia szybkich usług frachtu lotniczego. W 2020 roku operator logistyczny zorganizował transport dla ok. 1800 ton świeżych ryb i owoców morza z Izmiru. Ponadto cargo-partner niedawno nawiązał współpracę z innymi przedsiębiorstwami rybnymi na Morzu Śródziemnym.

Foodstuffs Perishables Copyright Esther Horvath

Autor: Esther Horvath

Serbia: Rozwiązania transportowe dla próbek żywności

W Serbii jedną ze szczególnych dziedzin specjalizacji cargo-partner jest transport próbek żywności. Lokalni producenci artykułów spożywczych regularnie wysyłają próbki do potencjalnych klientów w Europie Środkowej lub na Dalekim Wschodzie. cargo-partner zapewnia im kompleksowe rozwiązanie do transportu wrażliwych na temperaturę próbek owoców, warzyw i ciast drogą lotniczą. Zakres usług obejmuje odbiór i dostawę specjalnymi pojazdami-chłodniami, przechowywanie w kontrolowanej temperaturze w pobliżu lotniska w Belgradzie, kontrolę krzyżową dokumentów, odprawę celną i monitorowanie łańcucha chłodniczego. Ponadto cargo-partner może dostarczyć sprzęt do pakowania i chłodzenia, taki jak pojemniki z kontrolowaną temperaturą, suchy lód czy wkłady żelowe.

Wiedeń, 22 listopada 2021 r.


Zobacz także

Julius Blum GmbH powiększa magazyn pod Poznaniem
Wyniki III kwartału na polskim rynku magazynowym
W 2022 ruszają testy odchudzonych szklanych opakowań
Panattoni buduje obiekt BTS w poznańskim regionie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DANONE wdraża eLeader Shelf Recognition AI
cargo-partner poszerza portfolio usług w Chinach
DPD Polska usprawnia logistykę ostaniej mili
AsstrA wprowadziła usługę magazynowania kontenerów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów