Przejdź do artykułu
2021-11-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Solaris z nowym magazynem koło Poznania

Panattoni, deweloper powierzchni przemysłowych, rozpoczął budowę inwestycji BTS dla Solaris Bus & Coach. Jest nią obiekt magazynowy o powierzchni ponad 10 000 m kw., zlokalizowany w Bolechowie k. Poznania. Nowa realizacja będzie pełnić kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji pojazdów. Budynki zostaną połączone zarówno w zakresie infrastruktury drogowej, jak i mediów. Obiekt BTS dla Solaris zostanie ukończony na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022.

Istotne wsparcie dla produkcji

Panattoni po raz kolejny wesprze rozwój klienta w ramach jednej lokalizacji, dostarczając magazyn zlokalizowany przy hali produkcyjnej. Tym razem deweloper zrealizuje obiekt BTS o powierzchni 10 000 m kw. dla firmy Solaris Bus & Coach – jednego z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów – będącej częścią hiszpańskiej grupy CAF. Inwestycja powstanie w Bolechowie koło Poznania, 150 m. od istniejącego zakładu. Na potrzeby realizacji Panattoni zakupiło od firmy Solaris wydzieloną wcześniej nieruchomość, którą przygotuje do prowadzonych operacji do połowy 2022 r. W obiekcie magazynowane będą części wykorzystywane do produkcji pojazdów w sąsiadującej hali, a sama inwestycja spełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji autobusów i trolejbusów. Deweloper zadba o odpowiednie połączenie budynków – zarówno pod kątem infrastruktury drogowej, jak i mediów.

Realizacja dla firmy Solaris to doskonały przykład, że owocna współpraca zaczyna się na długo przed startem budowy. Wsparcie na etapie wczesnych rozmów, czy przygotowania harmonogramu prac, nasze know-how, a także doświadczenie i elastyczność okazały się kluczowe dla naszego klienta. Możemy zapewnić, że dowieziemy tę realizację tak sprawnie, jak autobusy Solaris miliony pasażerów w całej Europie. – mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS, Panattoni.

W ramach całkowitej powierzchni 10 100 m kw. aż 2250 m kw. zajmą nowoczesne pomieszczenia socjalne (m.in. szatnie, pomieszczenia dla kierowców, sala jadalniana) jak i biurowe, odpowiednio zbadane pod kątem akustyki, przepływu powietrza, czy dostępu światła dziennego. Ponadto zarówno w tej części, jak i na powierzchni magazynowej deweloper zaimplementuje zaawansowane rozwiązania służące detekcji dymu. W obszarze wielopoziomowych podestów magazynowych m.in. rozbuduje wentylację bytową, system oddymiania, czy dodatkowe poziomy instalacji tryskaczowej. Ponadto Panattoni przewiduje dostosowanie rozmieszczenia oświetlenia oraz liczby i układu hydrantów wewnętrznych do układu regałów. Planowane jest również wzmocnienie konstrukcji dachu pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Rozkład paneli zostanie dopasowany do rozmieszczenia klap oddymiających i świetlików. Wykorzystanie energii słońca w zasilaniu budynku to jedno ze zrównoważonych rozwiązań, które znajdą się w obiekcie, a sama inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

Zarówno przygotowywany przez Panattoni obiekt BTS, jak i istniejący już zakład, położone są w strategicznej lokalizacji, ok. 8 km. od granic Poznania i 20 od jego centrum. Ponadto 25 km od budynków przebiega autostrada A2 łącząca m.in. Berlin, Łódź i Warszawę, a nieco ponad 20 km droga ekspresowa S11, która docelowo połączy Katowice na południu, z Koszalinem na wybrzeżu Bałtyku.

Poznań pożądany

Rozwój w ramach bolechowskiej lokalizacji potwierdza ogromny potencjał Poznania i okolicy. To właśnie ten rynek cieszył się największym popytem w sektorze magazynowym w I poł. 2021 r., z wynikiem 650 000 m kw., o blisko 100 tys. wyprzedzając konkurencję. Panattoni w regionie przekroczyło już 1 mln m kw. dostarczonej powierzchni i nie zwalnia tempa.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wywiad o polskim rynku fotowoltaiki z R. Dziekanem
Sytuacja na rynku pociągów kontenerowych w 2021 r.
Bielsko-Biała miejscem rozwoju kolejnej firmy
Podsumowanie III kwartału na rynku magazynowym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
Brady oferuje pełen zakres potrzebnych metod znakowania
AXI IMMO pośrednikiem kolejnej transakcji
FM Logistic zwiększył wydajność magazynu w Lovosicach
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA