Przejdź do artykułu
2021-11-11 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni buduje dla Cornaglia Group

Panattoni, deweloper nieruchomości przemysłowych, z kolejną inwestycją dla branży motoryzacyjnej w Bielsku-Białej. W ramach Panattoni Park Bielsko-Biała IV deweloper dostarczy w formule BTS zakład produkcyjny o powierzchni 33 200 m kw. dla włoskiej firmy Cornaglia Group – producenta komponentów dla branż przemysłu motoryzacyjnego, motomaszyn, urządzeń budowlanych oraz maszyn rolniczych.

Na miarę europejskiej motoryzacji

Bielsko-Biała to lokalizacja stale się rozwijająca i obfitująca w nowe inwestycje. Jednym z motorów napędowych jest licznie reprezentowana branża motoryzacyjna, a Panattoni napędza jej rozwój w regionie. Aktualnie deweloper realizuje zakład produkcyjny w formule BTS o powierzchni 32 200 m kw. w ramach Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Obiekt powstaje firmy Cornaglia Group – dostawcy technologii i komponentów dla m.in. branży automotive, zatrudniającego łącznie ponad 1000 pracowników. Budynek zostanie otwarty w styczniu 2022 r. Realizacja nowego zakładu umożliwi przeniesienie dotychczasowej działalności firmy w Polsce do nowej lokalizacji. Pozwoli to zwiększyć moce produkcyjne i poszerzyć park maszynowy o sprzęt nowej generacji, co spowoduje wzrost produkcji oraz pozyskanie nowych kontrahentów w Europie.

Cornaglia Group poza Włochami prowadzi działalność produkcyjną w trzech krajach europejskich, w tym w Polsce. Zakład w Bielsku-Białej ma strategiczne znaczenie w rozwoju produkcyjno-handlowym z obecnymi, jak również z potencjalnymi kontrahentami w Europie. Cieszy nas, że umiejętność stworzenia dopasowanego obiektu po raz kolejny zostaje doceniona przez międzynarodowe przedsiębiorstwo. Ponadto znów na Panattoni stawia firma obsługująca rynek automotive, co potwierdza, że jesteśmy doskonałym partnerem dla sektora motoryzacji, a nasze doświadczenie i możliwości rosną z każdą kolejną realizacją.  – mówi Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni.

Aby przygotować obiekt pod działalność zakładu Cornaglia Poland, Panattoni m.in. wykonało wykopy szerokoprzestrzenne, schodząc do poziomu 7 metrów na potrzeby realizacji fundamentów pod prasy najemcy. Deweloper wesprze również firmę w transporcie i montażu ponad 100-tonowego elementu wyposażenia produkcyjnego, który dotrze do nowej polskiej fabryki z Włoch. W zapewnieniu maksymalnej wydajności tłoczenia Cornaglia Poland skorzysta z zaawansowanego sprzętu. Nowa linia pozwoli wykonać zarówno elementy stalowe jak i aluminiowe.

Panattoni Park Bielsko-Biała IV, w ramach którego realizowany jest BTS dla firmy Cornaglia Group powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S1, której realizowany fragment na odcinku Mysłowice – Bielsko-Biała jest częścią międzynarodowego połączenia Gdańsk – Wiedeń. Ponadto droga zapewni docelowo połączenie autostrady A1 z granicą Słowacką w Zwardoniu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DHL Parcel doręczy paczki z Amazon Prime
Nowy Jedwabny Szlak bardziej przyjazny środowisku
Citroën AMI z innowacyjną opcją dostawy pod dom
Zbliża się zwiększona aktywność cyberprzestępców
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pesymistyczne wyniki raportu „Confidence Index 2022"
Panattoni wkracza na wyższy poziom eko-budownictwa
Ewelina Ciuchta nową twarzą w Panattoni
GXO Logistics partnerem JD Sports

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów