Przejdź do artykułu
2021-11-24 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dematic rozbudowuje centrum logistyczne Blum

Dostawca technologii automatyki instaluje nowy magazyn wysokiego składowania dla austriackiego specjalisty w branży okuć meblowych. Osiem układnic i inne technologie transportowe zintegrowane w rozwiązaniu magazynowym. Oddanie do użytku jest planowane na czwarty kwartał 2023 r.
Dematic rozbudowuje centrum logistyczne firmy Julius Blum GmbH w pobliżu Poznania i instaluje między innymi osiem układnic, które zapewniają automatyczne składowanie i pobieranie palet. (Zdjęcie: Dematic)

Dematic rozbudowuje centrum logistyczne firmy Julius Blum GmbH pod Poznaniem. Na terenie zakładu austriackiego producenta i dystrybutora okuć meblowych dostawca technologii automatyzacji buduje nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. W ramach tej rozbudowy przedsiębiorstwo z Heusenstamm instaluje również osiem układnic, które zapewniają automatyczne składowanie i pobieranie palet z instalacji regałowej. Kolejnymi elementami tego dostosowanego do potrzeb klienta rozwiązania z zakresu automatyki są przenośniki ciężkich towarów jednostkowych typu BK25 oraz podwieszane przenośniki łańcuchowe i piętrowe, które łączą istniejące obszary magazynowe z magazynem wysokiego składowania. System ten pozwala firmie Blum zwiększyć powierzchnie magazynowe i podnieść poziom automatyzacji w zakładzie. Ukończenie projektu i uruchomienie instalacji jest planowane na czwarty kwartał 2023 roku.

 Dematic zachwycił nas kompleksowym pakietem łączącym know-how w zakresie intralogistyki z jakością techniczną i indywidualnym wsparciem. Rozwiązanie to składa się ze sprawdzonych standardowych komponentów, które okazały się niezawodne i trwałe w wielu innych zakładach Blum na całym świecie  mówi Markus Schneider, manager grupy w zakresie logistyki wewnątrzmagazynowej w spółce Julius Blum GmbH. Oprócz automatyki intralogistycznej wraz z oprogramowaniem dla nowego magazynu wysokiego składowania zlecenie obejmuje również podłączenie do istniejących przenośników oraz połączenie poszczególnych obszarów logistycznych.

Już ponad 40 lat temu firma Dematic zbudowała pierwszy na świecie magazyn wysokiego składowania, stając się tym samym pionierem w danej branży. Dla zakładu Blum w Poznaniu firma z Heusenstamm opracowała indywidualne rozwiązanie automatyzacji, składające się z nowego magazynu wysokiego składowania palet obsługiwanego przez osiem układnic typu SR-U1200/1 z widłami teleskopowymi. W nowym obszarze magazynowym firma przechowuje zarówno komponenty, jak i gotowe systemy okuć meblowych. Układnice są wyposażone w napęd na jedno koło i wykazują się szczególnie długą żywotnością. – Modułowa konstrukcja układnic pozwala precyzyjnie dopasować te rozwiązania do naszych wymagań – dodaje kierownik grupy.

Zakres dostawy Dematic obejmuje ponadto przenośniki ciężkich ładunków jednostkowych typu BK25, które służą do składowania i pobierania z regałów całych palet i mogą transportować pięć różnych rodzajów pomocy ładunkowych. Pakiet technologii przenośników uzupełniają przenośniki łańcuchowe typu T5, które zapewniają transport poziomy oraz prostopadłe doprowadzanie i odprowadzanie palet lub skrzyń kratowych. Sześć przenośników piętrowych jest elementem łączącym poszczególne poziomy przenośników i w zależności od potrzeb podnosi lub opuszcza ładunki jednostkowe. – Rozwiązanie to zapewnia nam optymalnie skoordynowane procesy i w pełni zautomatyzowany przepływ materiałów pomiędzy poszczególnymi obszarami magazynu – uzupełnia Schneider. Ponadto Dematic rozbudowuje komputerowy system przepływu materiałów oraz komputer do zarządzania magazynem, co pozwoli na automatyczne połączenie wszystkich istotnych danych w jednym systemie.

Dematic Blum 2

Zakres dostawy Dematic obejmuje również inne systemy przenośnikowe, takie jak przenośniki ładunków jednostkowych, przenośniki łańcuchowe podwieszane i przenośniki piętrowe. (Zdjęcie: Dematic)

Dematic i Blum mają już za sobą długą i udaną współpracę. W 1986 roku firma Mannesmann Demag, poprzednik Dematic, po raz pierwszy dostarczyła producentowi i dystrybutorowi systemów okuć meblowych rozwiązania magazynowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. – Zarówno rozwiązania Dematic, jak i nasza współpraca sprawdziły się w praktyce  mówi Schneider. Dematic realizuje zlecenia również w innych lokalizacjach firmy Blum – na przykład w kilku zakładach w Austrii, w magazynie centralnym w Kanadzie i w magazynie produkcyjnym w Stanach Zjednoczonych. Automatyzacja odbywa się głównie za pomocą układnic, techniki przenośnikowej i stacji kompletacyjnych oraz związanego z nimi oprogramowania. – Wieloletnia współpraca, bezpośredni kontakt z kluczowymi osobami oraz standardy pomagają nam w szybkiej, niezawodnej i efektywnej realizacji wspólnych projektów – podsumowuje Schneider.

Dematic Blum 3

Dematic buduje nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania na terenie austriackiej firmy Julius Blum GmbH. (Zdjęcie: Julius Blum GmbH)

Pozostałe informacje Dematic pod adresem: www.dematic.com/de


Zobacz także

FedEx zwiększa przepustowość europejskiej sieci
Wywiad z Dyrektorem Zarządzającym GLS Poland
W 2022 ruszają testy odchudzonych szklanych opakowań
FM Logistic zwiększył wydajność magazynu w Lovosicach
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dematic usprawni procesy detalisty odzieżowego
Dematic będzie wdrażał systemy firmy Dexterity
Dematic przedstawia cele zrównoważonego rozwoju
Dematic Drone Inspection zmniejsza koszty inspekcji

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów