Przejdź do artykułu
2024-03-12 | W magazynie

Moc drukowania

Wybór odpowiedniej technologii oraz zapewnienie przejrzystości bieżących kosztów i bezpiecznego drukowania to kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w biznesie. Japońska firma Brother to producent m.in. drukarek mobilnych, stacjonarnych i przemysłowych znajdujących zastosowanie zarówno w produkcji, jak i w transporcie czy szeroko pojmowanej logistyce.
Moc drukowania (Żródło: Brother)

Grupa Brother w ciągu ostatnich 100 lat dostarczyła wiele różnych produktów, wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom użytkowników i wytyczając innowacyjne trendy. Szczególnym powodzeniem cieszą się oferowane przez firmę urządzenia wielofunkcyjne, skanery i drukarki oraz zawarte w nich nowoczesne rozwiązania pomagające dostosować produkt do indywidualnych potrzeb.

Szeroka gama produktów

W swojej ofercie Brother posiada drukarki termiczne, za których pomocą w dowolnym miejscu można wydrukować etykiety samoprzylepne, przywieszki, opaski na rękę czy paragony. Wyróżnić możemy m.in. mobilne drukarki serii RJ, idealnie sprawdzające się do drukowania paragonów czy etykiet samoprzylepnych, a możliwość podłączenia przez interfejs Bluetooth lub Wi-Fi znacząco usprawnia pracę w terenie, a także szeroko pojmowaną sprzedaż detaliczną. Dodatkowo drukarki serii RJ posiadają certyfikat IP54, który zapewnia ochronę w momencie pracy w warunkach narażonych na wilgoć lub w pomieszczeniach, w których występuje kurz, aby zapewnić wytrzymałość i niezawodność.

RJ 4250WB Studio right800px12032024

Drukarki etykiet TD to z kolei seria stacjonarnych urządzeń oferująca możliwość drukowania wysokiej jakości etykiet, paragonów, tagów RFID i opasek na rękę. Drukowanie oznaczeń o szerokości do 4 cali oraz technologia bezpośredniego druku termicznego i termotransferowego spełniają wymagania użytkowników z różnych sektorów gospodarki, a dostawcy urządzeń zwracają uwagę na wysoką wydajność operacyjną wynikającą z łatwej obsługi, dużej prędkości druku oraz minimalizacji przestojów w pracy.

Wśród drukarek Brother dla sektora transportu i logistyki szczególnie zalecane są urządzenia RJ-4250WB, TD-4750TNWB czy TJ-4420TN. Znajdują zastosowanie w druku: listów przewozowych, oznaczeń lokalizacyjnych, naklejek identyfikacyjnych palet, etykiet kontroli jakości, jak również oznaczeń zgodności czy etykiet produktowych.

W gamie produktów Brother do dyspozycji są również przemysłowe drukarki serii TJ, zaprojektowane głównie do wielonakładowego druku etykiet. Oferują wysoką prędkość drukowania, dużą pojemność taśmy, a w wybranych modelach również wewnętrzny nawijak. Obsługują różne języki poleceń, w tym emulację ZPL2, oferując ponadto wiele funkcji łączności, zapewniających bezproblemową konfigurację urządzenia.

Ofertę uzupełniają drukarki mobilne serii PJ obsługujące format A4, za których pomocą można drukować oferty, faktury czy raporty. Różnorodne opcje łączności sprawiają, że modele serii PJ sprawdzają się „w trasie”, a kompaktowe rozmiary pozwalają usprawnić pracę spoza biura w takich sektorach, jak: sprzedaż, świadczenie usług w terenie, transport i logistyka oraz służba zdrowia. Ponadto w ofercie dostępna jest szeroka gama akcesoriów, które umożliwiają dostosowanie druku mobilnego do indywidualnych wymagań każdego użytkownika.

Dla logistyków i producentów

Wydajne operacje magazynowe i efektywność pracowników mają kluczowe znaczenie dla sukcesu wielu firm. Dostępność najpopularniejszych rozmiarów etykiet wysyłkowych oraz możliwość tworzenia niestandardowych oznaczeń sprawiają, że urządzenia Brother potrafią odgrywać niezbędną rolę w całym łańcuchu dostaw. Dla sektora transportu i logistyki szczególnie zalecane są drukarki RJ-4250WB, TD-4750TNWB czy TJ-4420TN. Znajdują zastosowanie w druku: listów przewozowych, oznaczeń lokalizacyjnych, naklejek identyfikacyjnych palet, etykiet kontroli jakości, jak również oznaczeń zgodności czy etykiet produktowych. Ciekawą propozycję stanowi też urządzenie TJ-4005DN – wydajne, ergonomiczne i relatywnie tanie narzędzie do druku etykiet logistycznych oraz kurierskich.

Jeśli natomiast w grę wchodzi potrzeba wykonywania różnego rodzaju druków stosowanych w produkcji, warto się zainteresować np. modelami drukarek: TJ-4120TN, TJ-4121TN, TJ-4422TN oraz TJ-4522TN. Wykorzystać je można do drukowania etykiet na opakowania, etykiet zgodności i cen, etykiet produkcji w toku, ale również naklejek produktów i części czy oznaczeń towarów otrzymanych i przesuniętych do strefy składowania.

TJ In Situ Warehouse 142800pxtj120320241938

Mobilne rozwiązania

Specjalne urządzenia potrzebne są dla pracowników działających w terenie. Niezależnie od tego, czy chodzi o paragony czy np. małoformatowe etykiety, ręczne tworzenie dokumentów jest czasochłonne i obarczone ryzykiem błędów. Dlatego większość firm wyposaża swoich pracowników terenowych w technologię mobilną. Na przykład RJ-4250WB pozwala na drukowanie bez konieczności podchodzenia do stanowiska wydruku, co pozwala na oszczędność czasu pracowników magazynu. Dodatkowo może obsługiwać etykiety bezpodkładowe (linerless), co pozwala na optymalizację kosztów związanych z odpadami – brak podkładu etykiety, który jest odpadem. Co za tym idzie – ma wpływ na ekologię.

Bezproblemowa integracja

Urządzenia posiadają oprogramowanie do projektowania etykiet, dzięki któremu użytkownik może utworzyć własne oznaczenia, z precyzją co do jednego piksela. Dostępne są również różne rodzaje protokołu dla kodów kreskowych i zaawansowany dithering obrazu wspomagający wysoką jakość druku w skali szarości. Dzięki obsłudze emulacji ZPL2 oraz dodatkowym językom drukarek, programiści z łatwością mogą zintegrować drukowanie z różnymi systemami. Istnieje także możliwość uproszczenia połączenia poprzez konwersję poleceń drukowania do szablonu P-touch, a wzory można aktualizować zewnętrznie, bez konieczności posiadania specjalistycznej znajomości języków drukowania (tj. EPL, ESC czy POS).

Brother dostarcza również szeroką gamę bezpłatnych zestawów do tworzenia oprogramowania (SDK), które zapewniają łatwość drukowania etykiet z własnego oprogramowania. Można też samodzielnie projektować potrzebne dokumenty zawierające logo i kody kreskowe, a po zapisaniu w pamięci drukarki można je wczytać i przy użyciu kilku prostych poleceń edytować przed wydrukowaniem.

Większość drukarek jest używana zdalnie lub z dala od administratora, dlatego Brother dostarcza szereg aplikacji pozwalających nadzorować ich pracę, dokonywać kontroli i pomagających rozwiązywać ewentualne problemy techniczne czy aktualizować oprogramowanie.

Niezbędne dodatki

Dla drukarek termicznych Brother oferowany jest szeroki zakres akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych. Brother dostarcza odbiorcom swoich urządzeń różnego rodzaju dodatki: od pasków na ramię, poprzez ładowarki, zestawy do obsługi nośników bez podkładu, podstawki dokujące, aż po uchwyty rolek. Firma dysponuje zespołem doradców, którzy pomagają użytkownikom wybrać odpowiednią drukarkę oraz wszelkie akcesoria, uwzględniając specyfikę branżową oraz charakter realizowanych zadań

Ten i inne artykuły znajdziecie w czasopiśmie Top Logistyk – dostępnym w naszym sklepie


Zobacz także

Na naszych oczach kończy się era paliw kopalnych
Główne powody, dlaczego niezadowoleni klienci nie dokonują zwrotów
W Kątach Wrocławskich powstanie 285 000 m² powierzchni
Malowanielinii.pl – doradztwo, malowanie, usuwanie, odnawianie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów