Przejdź do artykułu
2024-03-07 | W magazynie

5.0 – bezpieczna rekomendacja*

Automatyzacja, ergonomia, monitoring, zaawansowane systemy WMS, środki ochrony indywidualnej, regularne szkolenia oraz przeglądy – to tylko niektóre z rozwiązań, które mogą poprawić bezpieczeństwo w magazynie i na produkcji. Nie mniej ważne są jasne i czytelne oznaczenia obszarów oraz stref za pomocą linii malowanych lub naklejanych. Dzięki prawidłowo wykonanemu oznaczeniu zmniejszamy ryzyko wypadku: czy to między pracownikami a pojazdami magazynowymi, czy też pomiędzy pojazdami a towarem składowanym na magazynie.
5.0 – bezpieczna rekomendacja* (Żródło: Malowanielinii.pl)

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego odnośnie do wypadków przy pracy nie napawają optymizmem. W okresie styczeń–wrzesień 2023 r. zgłoszono 45 809 osób poszkodowanych, czyli aż o 7,5% więcej niż w okresie styczeń–wrzesień 2022 r. Zwiększyła się również liczba poszkodowanych przypadająca na 1000 pracujących (wskaźnik wypadkowości) z 2,99 do 3,22. Dodatkowo sektor transportu i gospodarki magazynowej jest czwartym pod względem największej liczby niebezpiecznych zdarzeń. Poprawa w tej dziedzinie wymaga zastosowania kompleksowych działań, zarówno technicznych, organizacyjnych, jak i szkoleniowych. Ich wdrożenie może znacząco zminimalizować ryzyko wypadków i kontuzji. Warto również monitorować postępy oraz dostosowywać strategie, aby nadążać za zmieniającymi się dynamicznie warunkami i potrzebami.

Kluczowa jest kompleksowość

Działania podejmowane bezpośrednio w miejscu pracy mają ogromne przełożenie na zmniejszenie wypadkowości. – Jest to między innymi oznaczenie obszarów za pomocą linii lub barierek wokół niebezpiecznych urządzeń lub miejsc, gdzie pracownicy powinni zachować szczególną ostrożność. To także jasne i czytelne oznakowania informacyjne, kierunkowe oraz ostrzegawcze, aby pracownicy byli świadomi potencjalnych zagrożeń czy też malowanie antypoślizgowych połaci na powierzchni posadzki, które zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się pracowników, zwłaszcza w obszarach, gdzie mogą występować substancje płynne – wyjaśnia Dawid Pacholec, Kierownik ds. kluczowych klientów w Malowanielinii.pl

Wdrażanie kombinacji biernych i aktywnych środków bezpieczeństwa (systemy monitoringu, czujniki dymu i gazu, sygnalizacja dźwiękowa lub świetlna, automatyzacja, WMS i elektroniczne zarządzanie dostępem itp.), stanowi kompleksowe podejście do zapewnienia ochrony pracowników w magazynie i może skutecznie zminimalizować ryzyko niebezpiecznych zdarzeń, a jednocześnie poprawić efektywność operacyjną. Trzeba przy tym pamiętać, aby dostosować wybór narzędzi do specyfiki magazynu oraz rodzaju przechowywanych materiałów, uwzględniając unikalne potrzeby i warunki. Warto też stawiać na sprawdzonych partnerów, a w tym przypadku opinie klientów są wręcz bezcenne. Jeżeli chodzi o Malowanielinii.pl, wystarczy spojrzeć na wizytówkę Google: „Współpracujemy już dobre kilka lat i mówiąc szczerze nie widzę minusów”; „Polecam z czystym sumieniem usługi tej firmy”, „Nie wystawiam często opinii, ale tutaj akurat warto. Firma w bardzo krótkim terminie przyjechała i wykonała to, co potrafi najlepiej, mianowicie usunięcie starych oraz domalowanie nowych linii”. Z uwagi na ograniczone miejsce przytoczyliśmy tylko trzy pierwsze opinie, ale pozostałych dziewięćdziesiąt jest też w podobnym tonie. Efektem jest najwyższa ocena wystawiona przez użytkowników – 5.0.

Malowanie – usuwanie

usuwanie oznakowania 070320241713v2

Czytelne oznaczenia obszarów oraz stref za pomocą linii malowanych lub naklejanych nie oznacza braku możliwości ich modyfikacji w zależności od dokonywania – przykładowo – nowych inwestycji w magazynie lub w hali produkcyjnej. Wdrożenie przez Malowanielinii.pl nowoczesnej i ekologicznej technologii polegającej na usuwaniu starego oznakowania sprężoną czystą wodą pod ciśnieniem do 2500 ba jest nie tylko skuteczne, ale też korzystne dla środowiska. – Wykorzystujemy do tego urządzenie Falch Trail Jet 2500 ba. Metoda ta jest efektywna na twardych powierzchniach, takich jak beton czy asfalt. Technologia głównie sprawdza się na terenach zewnętrznych ze względu na wytwarzaną w postaci odpadu wodę, która grawitacyjnie spływa do kanałów burzowych. Metoda nie wymaga stosowania dodatkowych środków chemicznych, przez co jest bezpieczna dla środowiska. Nasze długoletnie doświadczenie i bogate portfolio marek, z którymi współpracowaliśmy, nie tylko gwarantuje zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w danym obiekcie, ale też pozwala zaoszczędzić czas i środki, które można przeznaczyć na inne obszary działań. Jako rynkowy lider wyznaczamy standardy, a wspominam o tym z pełną odpowiedzialnością, zachęcając tym samym do osobistej weryfikacji tych słów – zapewnia Dawid Pacholec z Malowanielinii.pl.

 

logo malowanielinii 2023 

 

MalowanieLinii.pl
tel. 795 466 885 lub 601 304 306

www.MalowanieLinii.pl
www.Linie.pl

*Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Digitalizacja i automatyzacja procesów to już rzeczywistość, a nie kosmiczna wyprawa w nieznane
Jako klucz do satysfakcji klientów
Większa wydajność w e-commerce
Czy warto kupić używany sprzęt?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

W magazynach widać stabilizację popytu i podaży
GLP patrzy pozytywnie na rozwój w kluczowych sektorach
Jak zadbać o optymalną temperaturą ciała w logistyce
Efektywność działania polskich firm handlowych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów