Przejdź do artykułu
2024-03-13 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Gigantyczny projekt Atlas Ward

Atlas Ward, lider generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych, rozpoczął realizację gigantycznego projektu – kompleksu trzech obiektów o powierzchni 285 tys. m². Inwestycja znajduje się w Kątach Wrocławskich, 20 km od Wrocławia, strategicznie położonych w sąsiedztwie autostrady A4, co zapewnia doskonałą komunikację i dostępność logistyczną.
Gigantyczny projekt Atlas Ward (Żródło: Atlas Ward Polska)

Inwestorzy i współpraca

Atlas Ward podjął się jednoczesnej realizacji projektów dla trzech renomowanych inwestorów:

  • 80 tys. m² dla ECE Projektmanagment Polska Sp. z o.o. – wiodącego dewelopera centrów handlowych w Europie. Realizacja w Kątach Wrocławskich będzie pierwszą nieruchomością logistyczną w Polsce, zrealizowaną przez tego inwestora. Obiekt, na działce o powierzchni 150 000 m², powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz certyfikacji BREEAM.
  • 170 tys. m² dla P3 Logistic Parks Sp. z o.o. – uznanego dewelopera magazynowego, który dostarcza przestrzenie logistyczne na potrzeby dynamicznie rozwijających się firm. Jest to kolejny obiekt, który zostanie zrealizowany przez P3 Logistic Parks Sp. z o.o. we współpracy z Atlas Ward.

– Realizacja tego projektu to kolejne potwierdzenie naszego statusu lidera generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych oraz pozycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Kompleks parków logistyczno-magazynowych w Kątach Wrocławskich jest dowodem skuteczności przyjętej przez nas strategii, której celem jest efektywne i optymalne budownictwo, zawsze z klientem na pierwszym planie. – mówi Mariusz Górecki, Prezes Atlas Ward.

Charakterystyka przedsięwzięcia

Multizaplecze budowy, zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego projektu, obejmuje szeroki wachlarz udogodnień dla inwestorów oraz pracowników. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i organizacyjne zastosowane w trakcie realizacji projektu gwarantują wysoką efektywność prac oraz bezpieczeństwo.

Lokalizacja inwestycji w Kątach Wrocławskich, w pobliżu kluczowej arterii komunikacyjnej jaką jest autostrada A4, stanowi o jej strategicznym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego regionu. Bliskość Wrocławia, jednego z głównych ośrodków gospodarczych w Polsce oraz Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej dodatkowo podnosi atrakcyjność inwestycji.

Za kompleksowe przygotowanie gruntów pod inwestycje (m.in. zaprojektowanie i zainwestowanie w infrastrukturę drogową oraz obsługę administracyjno-prawną) odpowiedzialna była firma SATOIA S.A.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kobiety odgrywają coraz większą rolę w logistyce
Ekologiczne wyróżnienie dla Prologis Park Wrocław III
MSC Poland z siedzibą w kompleksie Gdynia Waterfront
Największe logistyczne wydarzenie w Poznaniu ruszy 4 czerwca!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów