Przejdź do artykułu
2023-04-14 | W magazynie

Nowość od Pol-Plan – podsufitka THERMO

Izolacja dachów hal namiotowych wydaje się problematyczna ze względu na wymogi prawne narzucające stosowanie tkaniny PCV jako poszycia dachu hali. Pol-Plan, jeden z czołowych, europejskich producentów wieloletnich hal namiotowych stosował do tej pory przede wszystkim dach pompowany, w którym warstwę izolującą stanowi powietrze wpompowane pomiędzy membrany z PCV. Izolowane hale namiotowe z dachem pompowanym i poszyciem ścian z płyty warstwowej, są zaprojektowane na dekady i mogą spełniać funkcję magazynów i hal przemysłowych. Trwała i lekka konstrukcja z profili aluminiowych może być dostosowana do lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych (nawet do 300kg/m2).

Nowe rozwiązanie to podsufitka THERMO, która po raz pierwszy została zastosowana w hali zrealizowanej dla firmy Snebo, która jest potentatem na rynku przetwórstwa cebuli.    

Hala namiotowa (25x100x6m) ze ścianami z płyty warstwowej z rdzeniem PUR (100mm) i podsufitką THERMO wyznacza zdaniem firmy Pol-Plan nowy standard w aspekcie izolacji hal namiotowych. Podsufitka składa się z 5-milimetrowej warstwy termoizolacyjnej, którą stanowi pianka polietylenowa w okładzinach z folii polietylenowej, powleczonej warstwą aluminium, przyszytej do trwałej tkaniny PCV (610 g). Podsufitka szczelnie przylega do ścian z płyty warstwowej i profili.

Więcej informacji na stronie producenta: www.pol-plan.com.pl/


Zobacz także

WMS dla magazynu jest jak olej w silniku – jego brak prowadzi do zatarcia mechanizmów
Jaka jest specyfika obiektów BTS dla branży e-commerce?
Kiedy sięgnąć po fulfillment?
Wózki widłowe z napędem elektrycznym skutecznie wypierają z rynku urządzenia spalinowe
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Lepsza izolacja hali namiotowej z Pol-Plan
Pol-Plan razem z SolarSpot stawia hale namiotowe z fotowoltaiką
Pol-plan halę namiotową z suwnicą wewnątrz
Hale namiotowe są znacznie szybsze w budowie od murowanych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów