Przejdź do artykułu
2020-11-05 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Hala namiotowa z fotowoltaiką

Pol-Plan jeden z głównych producentów wieloletnich hal namiotowych na rynku europejskim we współpracy z SolarSpot zrealizował pierwszą halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną. Instalacja o mocy 14,52 kWp składa się z 36 paneli Risen (panel o mocy 410W) i jest rozwiązaniem unikalnym na rynku.

Konstrukcja hali namiotowej o wymiarach 10x20x4,2m jest oparta na profilach aluminiowych i została dostosowana zarówno do lokalnych obciążeń śnieżnych i wiatrowych, tak jak tradycyjnie budowane obiekty, jak i do dodatkowego obciążenia panelami fotowoltaicznymi. Panele fotowoltaiczne zostały zainstalowane na specjalnej konstrukcji nad dachem z tkaniny PCV.

Izolowana hala z poszyciem ścian z płyty warstwowej została zrealizowana w kilka dni dla austriackiego klienta i będzie pełnić funkcję warsztatu samochodowego z zapleczem biurowym. Instalacja fotowoltaiczna o mocy prawie 15 kWp zapewni zasilanie urządzeń warsztatowych, ogrzewania i oświetlenia hali.

Na dynamicznie rozwijającym się rynku hal namiotowych czołowi producenci oferują wieloletnie hale namiotowe o rozpiętości do 60 m i powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych, które mogą funkcjonować jako hale magazynowe i przemysłowe nie ustępując walorami użytkowymi tradycyjnie budowanym obiektom. Koszt i czas realizacji takiej inwestycji jest niezwykle atrakcyjny. W 2019 roku Pol-Plan zrealizował ponad 1500 hal namiotowych co plasuje firmę w europejskiej czołówce. Instalacje fotowoltaiczne na dachach hal namiotowych są odpowiedzią na potrzeby klientów i będą dodatkowym atutem zwiększającym atrakcyjność produktów polskiej firmy, konkurującej na europejskich rynkach z czołówką niemieckich producentów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Raben będzie prowadził dedykowany projekt dla Grupy Ahlers
XBS Logistics przedłuża umowę z P3
Hillwood Polska wybudował kolejny magazyn na Dolnym Śląsku
Krakowski rynek magazynowy przez ostatnie pięć lat zaliczył dynamiczny wzrost
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolejna inwestycja w ramach Parku SEGRO w Strykowie
Trendy w budownictwie przemysłowym
Energia używana w SEGRO z "zielonym" certyfikatem
Gebrüder Weiss nie ulega kryzysowi
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA