2020-05-28 | W magazynie

Porządek w magazynie narzędzi

Zachowanie porządku w narzędziowniach nie polega na trzymaniu narzędzi na czystych półkach. Istotą porządku w magazynach narzędzi jest możliwość szybkiego ustalenia stanu ilościowego, jakościowego oraz miejsca przechowywania lub ustalenia kto aktualnie jest w posiadaniu danego narzędzia.

Podstawowe działania

Podstawą funkcjonowania praktycznie każdego programu magazynowego jest rejestrowanie ruchów asortymentu, którymi w tym przypadku są narzędzia oraz urządzenia.

W Studio TCS.net zapisywane są informacje związane z zakupem asortymentu, jego sprzedażą, czy też likwidacją. Oczywiście, w ramach operacji przeprowadzanych w narzędziowni wykonywane są również wypożyczenia i zwroty narzędzi. W programie prócz klasycznego sposobu zapisywania wypożyczenia i tworzenia dokumentu udostępniliśmy również funkcję umożliwiającą realizację w znacznie szybszy sposób.

sotfware1111

W celu realizacji tak zwanego szybkiego wydania najlepszym sposobem jest wyposażenie stanowiska przyjmująco -wydającego w czytnik tagów RFID lub kodów oraz pracowników w tagi lub kody pozwalające na ich identyfikację.

Realizacja szybkiego wydania odbywa się w 3 krokach:

  1. Skan np. tagu pracownika;
  2. Podanie numerów seryjnych urządzeń wydawanych;
  3. Potwierdzenie operacji dedykowanym przyciskiem Wydaj.

Zwroty można realizować również na dwa sposoby przez uzupełnienie dokumentu lub realizację szybkiego zwrotu. W przypadku tego drugiego wystarczy wprowadzić numer seryjny narzędzia i potwierdzić jego przyjęcie.

Dlaczego SoftwareStudio w swoim systemie daje możliwość zapisania wydań i przyjęć w szybki sposób?

Przez lata współpracy zyskaliśmy doświadczenie i wiemy, że szybkość realizacji operacji jest bardzo ważna, ale zdarzają się sytuacje, gdy należy podać wiele szczegółowych informacji jak planowana data zwrotu, czy też uwagi do narzędzia.

Przeglądy, legalizacje i inwentaryzacje

Niektóre z urządzeń wymagają okresowych przeglądów oraz legalizacji dlatego też w Studio TCS.net wydzielone zostały specjalne funkcje systemu, które pozwolą na zapisanie planowanych wydarzeń oraz sprawdzenia jakie urządzenie podlega w najbliższym czasie wymienionym czynnościom. Terminy przeglądów oraz legalizacji są wyświetlane w przejrzysty sposób za pomocą kalendarzy oraz zestawień. W każdym magazynie cyklicznie weryfikowany jest stan ilościowy narzędzi oraz urządzeń. W prezentowanym programie magazynowym możliwe jest wykonanie inwentaryzacji.

sotfware22222

Raportowanie

Istotną funkcją systemu jest również możliwość raportowania danych magazynowych. Odpowiednie przedstawianie informacji umożliwia przede wszystkim optymalne wykorzystanie zasobów magazynu, planowanie zakupów oraz sprzedaży narzędzi i urządzeń jak również nadzorowanie pracowników lub firm pod kątem przestrzegania terminów zwrotów oraz powstających uszkodzeń.

Ważną cechą jest możliwość dodania dedykowanych raportów, które pozwolą uzyskać wymagane dane, zaprezentowane w przejrzysty sposób w każdym momencie użytkowania programu. Inną ciekawą funkcją jest możliwość przechowywania plików, którymi mogą być instrukcje obsługi, tak zwane DTR-ki, czy schematy pomieszczeń lub sprzętu.

Program TCS.net jest nowoczesnym rozwiązaniem przeznaczonym do wspomagania zarządzania pracy magazynu narzędzi i prowadzenia gospodarki narzędziowej. Wdrożenie programu w firmie umożliwia szybki i łatwy dostęp do informacji o aktualnym wyposażeniu narzędziowni, pracownikach, którzy korzystają z narzędzi lub urządzeń oraz wartości narzędzi będących na stanie, jak również przeglądać historię wypożyczeń.

Zapraszamy do sprawdzenia oferowanych systemów na stronie https://demo.softwarestudio.com.pl/


Zobacz także

Im więcej sprzedajemy, tym większe szanse na popełnienie błędu
Automatyzacja optymalizuje przepływu materiałów
Nadchodzi szansa dla mniejszych aglomeracji na lokalizację magazynów
Jaka będzie kondycja rynku magazynowego wskutek kryzysu?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA