Przejdź do artykułu
2021-09-26 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Diageo otwiera magazyn w Rumunii

Diageo, brytyjski producent napojów alkoholowych, otwiera nowy magazyn w centrum logistycznym FM Logistic o powierzchni 50 000 mkw. w Dudeștii Noi, niedaleko Timisoary, w Rumunii. Nowy magazyn będzie obsługiwał 12 rynków i będzie jednym z największych magazynów Diageo w Unii Europejskiej i największym w Europie Wschodniej. Magazyn jest obsługiwany przez Diageo i FM Logistic.

DIAGEO, światowy lider w dziedzinie napojów alkoholowych i właściciel takich marek jak Johnnie Walker, Captain Morgan, Baileys, Guinness — oraz operator logistyczny FM Logistic otwierają nowy skład podatkowy w miejscowości Dudestii Noi, niedaleko Timisoary w Rumunii. Będzie on obsługiwał 12 rynków: Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Węgry, Macedonię, Czarnogórę, Serbię, Słowenię, Mołdawię, Czechy, Rumunię i Słowację. Będzie też jednym z największych magazynów Diageo w Unii Europejskiej i największym w Europie Wschodniej.

Nowy obiekt stanie się kluczowym hubem dystrybucyjnym napojów alkoholowych w regionie. Otwarcie magazynu w Timisoarze przyczyni się do znacznego skrócenia czasu dostaw zamówień. Średnio DIAGEO zredukuje czas realizacji zamówień we wszystkich 12 krajach z 28 do 2 dni, czyli o 93% – powiedział Michael Holm, General Manager Diageo Eastern Europe.

1

Nowy magazyn jest wynikiem owocnej współpracy z firmą FM Logistic, która prowadzi w Timisoarze multiklienckie centrum logistyczne o powierzchni 50 000 m2, Powierzchnia magazynowa FM Logistic zostanie powiększona, a roczny wolumen składu podatkowego przekroczy 30 000 palet.

FM Logistic z dumą wspiera rozwój Diageo w Europie Wschodniej, udostępniając swój nowy skład podatkowy napojów alkoholowych w Rumunii – powiedział Alexander Pavlov, Country Manager FM Logistic Romania.

Rocznie do i z nowego magazynu będzie przesyłane około 12,6 mln litrów (i ponad 20 mln butelek). Obiekt wyposażony jest w system Global Diageo Track&Trace (zwany GTTS), który pozwala Diageo śledzić każdą butelkę od momentu produkcji aż do dotarcia do dystrybutorów w poszczególnych krajach. Dystrybutorzy z kolei mogą śledzić każdą butelkę w jej dalszej drodze aż do konsumentów. 

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Komputery naramienne usprawnią pracę w magazynie
Dassault Systèmes usprawnia projektowanie 3D
Bezproblemowy i szybki druk etykiet - tylko z GoDEX
Aspekt Sp. z. o.o. pomaga przenieść się na Androida
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolejna inwestycja UPS w sektorze medycznym
AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Wózki Clark zapewniły „zieloną logistykę” dla magazynu
LPP po raz kolejny zaufało Panattoni
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA