Przejdź do artykułu
2024-04-07 | W magazynie

Hybrydowe ciepło

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Winterwarm wprowadził na rynek zupełną nowość w postaci połączenia pompy ciepła z nagrzewnicą – QwikShift.
Hybrydowe ciepło (Żródło: Winterwarm)

Nagrzewnica hybrydowa to innowacyjne rozwiązanie w postaci połączenia pompy ciepła z nagrzewnicą powietrza. Jej przeznaczeniem jest szybkie i komfortowe ogrzewanie zarówno budynków przemysłowych i magazynowych, jak i hal sportowych.

System nagrzewnicy hybrydowej składa się z następujących elementów: rewersyjnej pompy ciepła powietrze/woda, jednostki wewnętrznej ze źródłem szczytowym oraz sterownika SMART. Każda jednostka QS stanowi autonomiczne, niezależne źródło umożliwiające znakomitą sterowalność oraz łatwą adaptację w przypadku reorganizacji, przebudowy lub zmiany przeznaczenia pomieszczeń. Takie rozproszone rozwiązanie nie zawiera centralnych elementów układu (w szczególności centralnego obiegu czynnika grzewczego), buforów, kompensatorów itp., przez co jest niezawodne, a przy tym nieskomplikowane.

Wykorzystanie pompy ciepła w urządzeniu wydajnie obniża koszty wytworzenia ciepła w całym okresie sezonu grzewczego. Ponadto zastosowanie rewersyjnej pompy ciepła znakomicie spełnia swoją rolę w przypadku chłodzenia pomieszczeń w upalne dni.

jak zbudowane sa800px v1 07042024

Nagrzewnica hybrydowa to innowacyjne rozwiązanie w postaci połączenia pompy ciepła z nagrzewnicą powietrza.

Źródło szczytowe działa na początku cyklu grzania i podczas dni, w których temperatury są najniższe. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiąganie wymaganej temperatury w budynku przebiega bardzo sprawnie.

Oprogramowanie SMART to element systemu, który jest odpowiedzialny za sterowanie pracą całego urządzenia w taki sposób, aby zapewnić najlepszy komfort dla użytkownika przy zachowaniu najmniejszych kosztów zużycia energii. Dzięki dwukierunkowej komunikacji z urządzeniami Smart na bieżąco kontroluje stan ich pracy i reaguje z czasie rzeczywistym na zmieniające się warunki. Algorytmy sterujące wykorzystują nowoczesne metody regulacji, np. w postaci optymalizacji czasu pracy oraz inteligentnej biwalencji. Program sterowania uwzględnia koszty energii (gazowej i elektrycznej), co pozwala na znakomite obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Qwikshift szybko i ekonomicznie ogrzewa wszelkiego rodzaju budynki wielkokubaturowe, a ponadto:

  • redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery,
  • jest łatwa w montażu, brak instalacji c.o.,
  • pracuje w trybie inteligentnej biwalencji,
  • nagrzewa lub chłodzi zależnie od potrzeby,
  • jest autonomiczna i wygodna w przypadku re-aranżacji pomieszczeń.

W naszej ofercie dostępne są dwa warianty nagrzewnic hybrydowych:

– QSE: urządzenie w pełni elektryczne, szczególnie polecane dla właścicieli instalacji PV.

– QSG: urządzenie hybrydowe zasilane energią elektryczną i gazem. Znakomite rozwiązanie dla obiektów nowych, jak i w przypadku modernizacji istniejących instalacji z nagrzewnicami gazowymi.

Wykorzystanie pomp ciepła w technice ogrzewania i chłodzenia jest wyraźnym trendem rozwoju branży, który w dużej części wynika z realizującej się zmiany funkcjonowania systemu energetycznego Europy w kierunku elektryfikacji i OZE. Wprowadzane zmiany zmierzają do zwiększenia udziału produkowanej energii z ekologicznych i odnawialnych źródeł. Dzięki temu energia elektryczna staje się coraz bardziej „zielona”, a jej wykorzystanie proekologiczne. Nagrzewnica QS jest w stanie osiągnąć konwersję energii elektrycznej w skali 1:5, co oznacza, że z jednego pobranego kW z sieci możemy uzyskać aż 5kW mocy cieplnej.

Dekarbonizacja i zmniejszanie śladu węglowego wytwarzania energii to cel, który Qwikshift znakomicie wspomaga. Zastosowanie rozwiązania hybrydowego QSG doskonale dopasowuje się do specyfiki produkcji energii w Polsce i pomaga w walce z zagrażającym nam efektem cieplarnianym. Urządzenie QSG już teraz jest gotowe do zasilania mieszanką wodoru – jednego z najczystszych paliw obecnie wskazywanego jako paliwo przyszłości.

Więcej na: www.qwikshift.nl/pl i www.winterwarm.pl

Jacek Stępień
Dyrektor Handlowy
Winterwarm Polska


Zobacz także

Raport otwarcia roku 2024 – nieruchomości magazynowe w Polsce
Pytanie na dzisiejsze czasy: w jakim celu automatyzować magazyn przyprodukcyjny?
Wywiad z Geraldem Baumgartnerem, Head of Project Business Perfect Charging w firmie Fronius
Poznaj grzechy główne w logistyce kontraktowej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów