Przejdź do artykułu
2024-04-06 | W magazynie

Na zewnątrz

Z Geraldem Baumgartnerem, Head of Project Business Perfect Charging w firmie Fronius – o tym, dlaczego akumulatory napędowe wózków widłowych o napędzie elektrycznym czasami lepiej jest ładować na zewnątrz magazynu – rozmawiała redakcja „Magazynowania i Dystrybucji”
Gerald Baumgartner Gerald Baumgartner

„Magazynowanie i Dystrybucja”: Dlaczego Fronius opracowuje systemy ładowania zlokalizowane poza budynkami?

Gerald Baumgartner: Udostępniając systemy ładowania na otwartym powietrzu, umożliwiamy naszym klientom konfigurowanie mobilnych i elastycznych stacji ładowania poza pomieszczeniami magazynowymi. Dzięki temu mogą szybko i łatwo powiększać przestrzeń magazynową w celu uniknięcia wąskich gardeł w gospodarowaniu zapasami albo zareagowania na krótkotrwałe zwiększone zapotrzebowanie.

– Dlaczego we Fronius postanowiliście zaprojektować zewnętrzną stację ładowania?

– Nowe realia biznesowe wymagają reakcji. Rosnące ceny przestrzeni magazynowej i zmieniające się wymagania infrastruktury ładowania sprawiają, że firmy potrzebują szybkich rozwiązań. Wzrost popularności wózków elektrycznych dodatkowo przyczynia się do potrzeby zewnętrznych stacji ładowania, eliminujących problemy z brakiem miejsca w halach magazynowych oraz zapewniających bezpieczeństwo przy ładowaniu akumulatorów. Fronius odpowiada na te wyzwania, oferując kompleksowe rozwiązania.

– Jakie korzyści przyniosą zewnętrzne stacje ładowania użytkownikom elektrycznych wózków widłowych?

– Z perspektywy operatorów flot pojazdów zasadniczą dużą zaletą zewnętrznych stacji ładowania jest możliwość szybkiej i prostej rozbudowy infrastruktury ładowania w razie niedoboru miejsca pod dachem. Nasze systemy są mobilne i elastyczne bez względu na to, czy mają służyć do ładowania akumulatorów litowo-jonowych, czy kwasowo-ołowiowych.

– Jak wygląda taka instalacja realnie u klienta? Czy systemy są personalizowane?

– Nasze systemy i rozwiązania są projektowane w taki sposób, że jesteśmy w stanie szybko zaproponować klientom potencjalny produkt pod klucz. W razie potrzeby uwzględniamy szczególne wymagania klienta. Dużą wagę przykładamy do możliwości jak najszybszego wdrożenia rozwiązania. Wszystkie nasze systemy są standardowo wyposażane w układ odprowadzania spalin, nagrzewnicę i układ monitorowania. System Energy Hub oferuje ochronę przeciwpożarową o klasie REI90.

– Jakie wymagania musi spełnić klient?

– Ze swojej strony klient musi jedynie na miejscu zapewnić przyłącze zasilania i odpowiednie podłoże fundamentowe. Gdy te warunki są spełnione, dostarczymy kompletne, gotowe rozwiązanie.

– Czy rozwiązanie można zainstalować w ramach modernizacji oraz łączyć z istniejącymi urządzeniami?

– Tak, to również duża zaleta naszych wszystkich urządzeń – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Systemy są na tyle elastyczne i rozszerzalne, że w każdej chwili możemy je dostosować do nowych potrzeb naszych klientów. W każdej modyfikacji i adaptacji kładziemy duży nacisk na ekologię oraz staramy się oferować produkty, które będą trwałe i równocześnie jak najnowocześniejsze.

– A co z bezpieczeństwem?

– Wszystkie nasze urządzenia gruntownie testujemy, tak aby spełniały regulacje w zakresie bezpieczeństwa i odnośne normy. Mamy wtedy gwarancję, że stanowią jak najmniejsze zagrożenie dla środowiska naturalnego oraz dla budynków naszych klientów.

– I wreszcie ostatni bardzo ważny aspekt, czyli zużycie energii. Jakie korzyści uzyskują klienci na tym polu?

– Dzięki wdrożeniu nowoczesnej infrastruktury ładowania klienci mogą istotnie zredukować bieżące koszty operacyjne oraz obniżyć zużycie energii. Zoptymalizowana konstrukcja tej infrastruktury, w tym szczególnie funkcje chłodnego i łagodnego ładowania realizowane przez nowatorskie technologie Fronius oraz zastosowanie inteligentnych czujników akumulatorów – to trzy pierwsze z brzegu przykłady pokazujące, jak specjalistyczna wiedza Fronius może pomóc klientom zdobywać przewagę konkurencyjną i efektywniej funkcjonować na rynku.

 

Fronius PC Interview Gerald Baumgartner Outdoor Ladelösungen 02800px v1 06042024

Na życzenie klienta zewnętrzną stację ładowania Fronius można połączyć z systemem fotowoltaicznym i inwerterami, aby jeszcze bardziej obniżyć zużycie prądu.


Zobacz także

Poznaj grzechy główne w logistyce kontraktowej
Raport otwarcia roku 2024 – nieruchomości magazynowe w Polsce
Co zmienia w procesie produkcyjnym automatyczna paletyzacja na końcu linii z wykorzystaniem robota?
Pytanie na dzisiejsze czasy: w jakim celu automatyzować magazyn przyprodukcyjny?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów