Przejdź do artykułu
2022-10-20 | W magazynie

Wózki widłowe Hyster w Ceramice Paradyż*

Ceramika Paradyż jest jednym z największych polskich producentów płytek ceramicznych. Specjalizuje się w tym od 1989 roku i aktualnie posiada aż pięć zakładów produkcyjnych. Główny zakład znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Firma zajmuje się dystrybucją na rynek krajowy oraz do klientów w ponad 50 krajach na całym świecie. Od pierwszych lat swojej działalności Ceramika Paradyż wypracowała własny, rozpoznawalny styl, który wyróżnia się odważnym wzornictwem – dopracowanym w każdym szczególe. W ofercie Ceramiki Paradyż można znaleźć wiele formatów i typów płytek, które są dostępne w ramach poszczególnych kolekcji.

Produkcja odbywa się w 5 zakładach, które zlokalizowane są w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej: w Wielkiej Woli koło Paradyża, w Opocznie oraz w trzech zakładach w Tomaszowie Mazowieckim. Każdy z zakładów ma swoją specjalizację. W Tomaszowie Mazowieckim, znajdują się dwa Zakłady Produkcyjne:

  • Zakład Produkcyjny Tomaszów 1 produkuje gres techniczny i płytki ścienne dużych formatów oraz kolekcje gresów w podwójnym zasypie
  • Zakład Produkcyjny Tomaszów 2 produkuje płytki rektyfikowane w dużych formatach, a Paradyż sp. z o.o. w Tomaszowie Maz. (zakład nr 3) – płytki podłogowe

To właśnie w Tomaszowie Mazowieckim zakłady obsługiwane są przez flotę 34 spalinowych wózków widłowych Hyster H2.5FT i H3.5FT. Wózki jeżdżą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zakładów, pomagając załadować gotowy produkt do dalszej dystrybucji. Na miejscu panują wymagające warunki pracy – duże zapylenie, podatny na uszkodzenia w przeładunku produkt i praca na trzy zmiany. Jak radzą sobie z nimi wózki widłowe Hyster?

Filtr powietrza do pracy w wymagającym środowisku

Standardowe filtry powietrza są skuteczne do wielkości cząstek około 10 mikronów. Jednak w przypadku środowiska pracy o dużym zapyleniu może dojść do awarii silnika z charakterystycznym uszkodzeniem w postaci "zapylenia", którego dostawcy silników nie gwarantują. W takich zastosowaniach system filtracyjny Heavy Duty Air, ze zwiększoną ilością powietrza wylotowego, filtruje drobny pył ze skutecznością do 6 mikronów.

D3R02069

Niezawodność i Stabilność

Niezawodność jest zapewniona przez zaangażowanie marki Hyster. Firma dba o najwyższą jakość już na etapie projektowania oraz później – w czasie produkcji wózków. Wytrzymała konstrukcja wózków Hyster® Fortens spełnia wysokie wymagania obsługi m.in. dzięki wyposażeniu, na które składają się superelastyczne opony oraz bezobsługowy mechanizm stabilizacji Hyster® Stability Mechanism (HSM), dzięki któremu wózek może pochwalić się lepszą stabilnością boczną.

Bezpieczeństwo i komfort pracy zmianowej

W ciągu każdej zmiany poziom komfortu pracy operatora pozostaje na tym samym, wysokim poziomie. Zmęczenie udało się zmniejszyć, dzięki płynności jazdy, którą wózek zawdzięcza izolacji układu napędowego (minimalizującego wpływ drgań i hałasu) oraz możliwości regulowania fotela i podłokietnika w pełnym zakresie. Sprzęt ten zapewnia komfort pracy operatora również podczas chłodnych zimowych dni, jako że użytkowane przez cały rok wózki Hyster wyposażone są w kabiny i nagrzewnice.

Niższe koszty

Koszty eksploatacyjne zostały zmniejszone m.in. dzięki opatentowanej przekładni DuraMatch, w którą wyposażone są mocne i wysoce niezawodne wózki Hyster Fortens. Podczas ciągłych operacji zatrzymywania, ruszania i jazdy wstecznej unikalna przekładnia DuraMatch sprawia, że nawet najbardziej dynamiczne zmiany kierunku jazdy wykonywane są łagodnie. Bez użycia pedału hamulca czy zatrzymywania wózka, co znacznie ogranicza zużycie hamulców i opon.

Zachowanie ciągłości pracy

Minimalne czasy przestoju, i zwiększenie czasu bezawaryjnej pracy osiągnięto dzięki wsparciu serwisowemu Zeppelin Polska oraz dogodnej lokalizacji centralnego magazynu części zamiennych w Kajetanach, który zapewnia do nich szybki i precyzyjny dostęp.

Partnerstwo i zaufanie

Dzięki niezawodności produktów i wsparcia serwisowego firmy Ceramika i Zeppelin nawiązały stabilną współpracę. – Wybraliśmy firmę Zeppelin Polska, z tego powodu że wózki firmy Hyster spisują się bardzo dobrze w ciężkich warunkach pracy. Specyfika naszej firmy jest na tyle trudna, że musieliśmy znaleźć dostawcę, który spełni nasze wszystkie oczekiwania logistyczne i transportowe. Ponadto stacjonowanie stałego serwisu w zakładach produkcyjnych daje nam poczucie bezpieczeństwa i zapewnia ciągłość produkcji. Rekomendujemy firmę Zeppelin jako wiarygodnego dostawcę wózków widłowych i usług serwisowych – Marcin Skwara Menedżer Floty.

*Artykuł sponsorowany

Zobacz także

Profesjonalne rozwiązania Georg Utz
Budownictwo magazynów przyjęło kierunek na ekorozwiązania
Wózki czołowe Yale GDP/GLP serii N o udźwigu 2,0–3,5 t
Czego oczekują klienci od dzisiejszych wózków reach truck?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL Express przyspiesza dekarbonizację lotnictwa
20-lecie logistyki kontraktowej DB Schenker i AMBRA
AXI IMMO poszerza zasięg usług międzynarodowych
PROFIX wspiera nowe technologie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów