Przejdź do artykułu
2022-09-16 | W magazynie

Potencjał możliwości

Innowacyjne produkty grupy Utz pozwalają na szybkie dostosowanie się do wymagań gospodarki o obiegu zamkniętym. Nowa, zamknięta paleta UPAL-U od grupy Utz, oferuje rozwiązania odpowiadające potrzebom przemysłu spożywczego, rynku e-commerce, sieci handlowych oraz operatorów logistycznych a innowacyjny pojemnik GS1 SMART-Box pozwala na optymalizację logistyki pomiędzy fabryką a filiami.

Każdy łańcuch dostaw potrzebuje uniwersalnego nośnika ładunków jakim jest paleta, odpowiednio dostosowana do potrzeb operacyjnych łańcucha logistycznego. Łańcuchy dostaw to zorganizowane przepływy transportowe towarów wymagające dużego zaplecza technicznego i informacyjnego, kontrolujące wszystkie obszary procesów, w tym także kosztowe.

Rozwiązanie firmy Georg Utz EUROPALETA UPAL-U opracowana została dzięki doświadczeniu specjalistów oraz wieloletniej obecności produktów w branży spożywczej.

UPAL U pelna

Gładka powierzchnia palety oraz płóz umożliwia łatwe czyszczenie, sprawdza się w pomieszczeniach wymagających higienicznych warunków. Powierzchnia składowania zabezpieczona jest przerywaną krawędzią zabezpieczającą, a poręczne otwory uchwytowe ułatwiają ręczną obsługę. Zaletą docenianą przez klientów Utz jest obniżenie poziomu hałasu na halach magazynowych, ponieważ paleta UPAL-U przemieszcza się na przenośnikach rolkowych wyjątkowo cicho. Jest mocna, poręczna i lekka. Dzięki wzmocnieniom stalowym płóz nadaje się do regałów wysokiego składowania, co pozwala uzyskać znaczące oszczędności w powierzchni magazynowej.

Palety wykorzystywane w branży spożywczej są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Można je szybko i dokładnie czyścić, co jest znaczącą przewagą szczególnie w przypadku palet całkowicie gładkich. Materiał pierwotny, z którego są przygotowane, przeznaczony do kontaktu z żywnością gwarantuje brak zanieczyszczenia towarów mikroorganizmami.

Po zakończeniu użytkowania palety są poddawane recyklingowi i dzięki temu ponownie wracają do procesu produkcyjnego, nie obciążając środowiska. Rozwiązania Utz są trwałe i wytrzymałe, służą klientom przez wiele lat i nadają się do uniwersalnego zastosowania.

Innym innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzonym w ostatnim czasie przez grupę Utz jest start pojemnika branżowego GS1 SMART-Box jako pojemnika transportowego wielokrotnego użytku.

Cztery filie handlowe oraz sześciu dużych producentów rozpoczęły w 2022 roku stosowanie pojemników Utz GS1 SMART-Box do transportu produktów drogeryjnych. Zadaniem standaryzowanego przez GS1 systemu jest optymalizacja logistyki pomiędzy fabryką o filiami.

Dzięki tej nowej rodzinie składanych pojemników można zminimalizować koszty manipulacyjne od etapu produkcji do punktu sprzedaży, oszczędzając na opakowaniach jednorazowych. System oferuje następujące korzyści: zoptymalizowany pod względem objętości powrót, zautomatyzowanie załadunków, najpopularniejsze rozmiary, cyfrowe rozpoznawanie, zabezpieczenie podczas transportu i wiele innych cech. Dzięki temu klienci mogą obniżyć koszty procesu o ponad 40 procent i jednocześnie zmniejszyć emisję CO2 nawet o 80 procent.

Pojemnik SMART przygotowany jest pod etykiety RFID i ma standardowe wymiary 600 x 400 x 211 mm., tym samym odpowiada stosowanym w branży wymiarom logistycznym, takim jak np. wymiar podstawowy palety. Ten wariant pod względem wysokości pasuje także do standardowo stosowanych w Europie wysokości ładunkowych wynoszących 1,20m i 2,40m. i pozwala tym samym na lepsze wykorzystanie wydajności transportowej ciężarówek. Organizacja GS1 planuje poprzez zastosowanie kolejnych pasujących wersji skrzyni stworzyć całą rodzinę pojemników do różnych zastosowań i asortymentów.

GS1 SmartBox

Po wdrożeniu systemu w segmencie drogeryjnym ma on być wg GS1 stosowany także w transporcie innych towarów konsumpcyjnych jak np. odzieży oraz słodyczy.

Więcej informacji na utzgroup.com

Utz - Indywidualne pojemniki zwrotne dla magazynowania i transportu | Utz Holding AG (utzgroup.com)


Zobacz także

Jak regały automatyczne sprawdzają się w magazynach e-commerce?
Czego oczekują klienci od dzisiejszych wózków reach truck?
Czy logistyka wyeksploatowała już swój innowacyjny potencjał?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Specjalistyczne rozwiązania Utz dla branży spożywczej
Grupa Utz buduje gospodarkę o obiegu zamkniętym
Jak wygląda podróż pojemnika transportowego? Sprawdź!
Cztery spojrzenia na doświadczenie pracy w Grupie Utz

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów