Przejdź do artykułu
2024-01-02 | Kaizen&Lean

Dorosły, a wciąż rośnie!*

W roku 2003 Polska wciąż była w przededniu oficjalnego wejścia do Unii Europejskiej, Facebook był tylko projektem w akademickim dormitorium, Adam Małysz święcił swoje największe sukcesy, a także powstała pierwsza sejmowa komisja śledcza. Świat informatyki pożegnał ostatni działający komputer Odra 1305, symbol minionej ery technologicznej. W tym samym czasie, gdy Odra zasłużenie przechodziła na emeryturę, SUR-FBD CMMS debiutował na polskim rynku jako jeden z pierwszych systemów CMMS/EAM rodzimego producenta.

To już dwie dekady rozwoju, adaptacji i innowacji, podczas których SUR-FBD stał się jednym z liderów na rynku oprogramowania dla działów technicznych. SUR-FBD nieustannie się rozwijał, odpowiadając na zmieniające się potrzeby branży i wprowadzając innowacje, które dzisiaj uważamy za standard.

SEKRET DŁUGOWIECZNOŚCI

SUR-FBD to przykład, jak technologia może ewoluować, dostosowując się do zmieniających się potrzeb rynku. Od początkowych, podstawowych funkcji do rozbudowanego systemu zarządzania utrzymaniem ruchu, SUR-FBD nieustannie udoskonala swoje narzędzia, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. W roku 2003, kiedy SUR-FBD CMMS debiutował na rynku, świat smartfonów dopiero
raczkował – większość z nas wciąż korzystała z prostych telefonów komórkowych w formie cegiełki. Dziś, w erze smartfonów, SURFBD również przeszedł własną rewolucję technologiczną. Teraz, z naszą dedykowaną aplikacją mobilną, zarządzanie utrzymaniem ruchu jest tak proste i dostępne, jak przeglądanie wiadomości na telefonie. Ta ewolucja odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostosowywanie się do zmieniających się realiów technologicznych i potrzeb naszych użytkowników.

Mobilna1550pxwys  Mobilna2550px 
Aplikacja mobilna

 

SUR-FBD to nie tylko system, to kompleksowe rozwiązanie, które jak szwajcarski scyzoryk w świecie utrzymania ruchu oferuje narzędzia niezbędne do efektywnego zarządzania.

SUR-FBD I KAIZEN: CIĄGŁE DOSKONALENIE W PRAKTYCE

W filozofii Kaizen ciągłe doskonalenie jest kluczem do sukcesu. SUR-FBD doskonale wpisuje się w tę ideę, oferując narzędzia, które nie tylko ułatwiają codzienną pracę, ale i przyczyniają się do wzrostu efektywności całego przedsiębiorstwa. Sam rozwój systemu SUR-FBD jest spełnieniem postulatów filozofii Kaizen. 

1edycja600pxportal

Edycja 1 – rok 2003

Przykład? Proszę bardzo. Jakiś czas temu klient z branży spożywczej stwierdził, że wykonuje regularnie dla wybranych maszyn analizę ryzyka FMEA – skoro taki proces istnieje w dziale technicznym, to dlaczego oprogramowanie przeznaczone dla tego działu miałoby nie zawierać odnośnej funkcjonalności. Przy współudziale klienta moduł został zaimplementowany, a jako że FMEA jest dość dobrze ustandaryzowane, to wraz z nową wersją programu – każdy  klient może korzystać z tego ulepszenia. Inny przykład. Klient z branży automotive wykorzystywał nasz moduł automatyzacji powiadomień. Moduł zawierał zaimplementowaną przez naszych programistów listę możliwych do skonfigurowania powiadomień, np. o nowej awarii dla maszyn krytycznych na wybranym wydziale albo o wejściu na magazyn części, na którą oczekuje pracownik itd. Klient jednak miał więcej wymagań. Podczas konsultacji doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę to należy stworzyć funkcjonalność pozwalającą użytkownikowi zdefiniować praktycznie dowolne powiadomienia o dowolnych obiektach systemowych. Zadanie trudne, ale dzięki temu powstało potężne narzędzie automatyzujące powiadomienia i alarmy. Kolejny krok w rozwoju systemu wykonany.

SUR-FBD to przykład, jak technologia może ewoluować, dostosowując się do zmieniających się potrzeb rynku. Od początkowych, podstawowych funkcji do rozbudowanego systemu zarządzania utrzymaniem ruchu, SUR-FBD nieustannie udoskonala swoje narzędzia, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

3edycja800pxszer

Edycja 3 – rok 2023

FUNKCJONALNOŚCI, KTÓRE ZMIENIAJĄ ZASADY GRY

MenuBoczne700wysokoscpx

SUR-FBD to nie tylko system, to kompleksowe rozwiązanie, które jak szwajcarski scyzoryk w świecie utrzymania ruchu oferuje narzędzia niezbędne do efektywnego zarządzania. To oczywiste, że CMMS będzie zawierał tak podstawowe funkcje, jak zarządzanie zleceniami bieżącymi, prewencyjnymi czy magazynem części zamiennych. Różnicę jednak robią funkcjonalności niestandardowe. Wspomniane powyżej zaawansowane zarządzanie powiadomieniami czy analiza ryzyka FMEA – to tylko dwa z wielu przykładów funkcjonalności pokrywających zachodzące w dziale technicznym procesy. Prowadzimy projekty w dziale utrzymania ruchu? Mamy dostępny moduł zarządzania projektami wraz z budżetowaniem i nadzorowaniem. Zajmujemy się wyposażaniem pracowników w narzędzia czy środki BHP – jest odpowiedni moduł. Mamy wtryskarki oraz formy i przydałoby się oprogramowanie nadzorujące narzędziownie? Po co kupować dodatkowe oprogramowanie – SUR-FBD CMMS posiada te funkcjonalności. Prowadzimy firmę z branży mięsnej, gdzie audytorzy bacznie zwracają uwagę na wykonanie i udokumentowanie procesu mycia oraz dezynfekcji maszyn? Moduł jest gotowy. Przykłady dałoby się mnożyć – można powiedzieć, że SUR-FBD jest jak wino – im starszy, tym lepszy!

DWIE DEKADY, 130 FIRM, NIESKOŃCZONE MOŻLIWOŚCI

Przez 20 lat SUR-FBD obsłużył ponad 130 firm z różnych branż, co świadczy o uniwersalności i elastyczności systemu. Jego zdolność do dostosowania się do specyficznych potrzeb każdego przedsiębiorstwa sprawia, że jest cenionym partnerem w dziedzinie utrzymania ruchu. Podsumowując, SUR-FBD CMMS to nie tylko software, to 20-letnia historia innowacji i ciągłego doskonalenia. Nie zatrzymujemy się w rozwoju. Na pierwszy kwartał 2024 r. planujemy dużo nowych, ciekawych funkcjonalności. Jednym z przykładów niech będzie już testowana funkcjonalność zaawansowanego zarządzania dokumentacją wraz z wewnętrznym edytorem plików
Word i Excel – naprawdę przełomowe udogodnienie.

Nie można zamknąć 20 lat innowacji w jednym artykule, ale zawsze można spróbować zamknąć je w jednym, efektywnym spotkaniu – zdalnym lub na miejscu u Państwa, przy dobrej kawie. Zapraszamy do kontaktu – pokażemy, jak SUR-FBD CMMS/EAM może przyśpieszyć rozwój Państwa przedsiębiorstwa, i obiecujemy, że będzie to spotkanie ciekawe.

Logo SURFBD CMYK 01300px

 

 

 

Kontakt:
e-mail: biuro@sur.pl
tel.: 602 307 571
www.sur.pl
www.facebook.com/systemutrzymaniaruchu

 

*artykuł sponsorowany

 

 


Zobacz także

Modułowy system aPCS jako nowoczesne rozwiązanie transportu palet
Rozwiązania dla Twojego magazynu
W następnych kilku miesiącach w kraju oraz w dłuższej perspektywie kilku lat
Plusy i minusy najmu oraz zakupu wózka widłowego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów