Przejdź do artykułu
2023-12-22 | W magazynie

Uniwersalne antersole i regały*

Na polskim rynku działamy już od 18 stycznia 1996 roku. Projektujemy, produkujemy oraz montujemy antresole i regały jezdne, przesuwne z napędem elektrycznym oraz ręcznym (korbowym), a także elementy wyposażenia regałów do magazynów, muzeów, archiwum, bibliotek oraz banków.
Antresole produkcji MCB to połączenie trwałości z estetycznym wyglądem. Antresole produkcji MCB to połączenie trwałości z estetycznym wyglądem.

Nowoczesne wyposażenie magazynów pozwala zaoszczędzić miejsce, obniżyć koszty energii (ogrzewanie, oświetlenie, schładzanie) i znacznie usprawnić codzienną pracę w zakładzie. Konstrukcje te doskonale sprawdzają się między innymi w fabrykach i mniejszych zakładach produkcyjnych, hurtowniach, a także centrach logistycznych. Różnią się nośnością i udźwigiem, wzornictwem oraz wykończeniem. Większość naszych wyrobów to regały metalowe przesuwne i stacjonarne. 

Dzięki palecie różnorodnych produktów jesteśmy gotowi sprostać potrzebom i współczesnym trendom.

Antresole – zagospodarowanie całej kubatury pomieszczenia

Zgodnie z prawem budowlanym antresola to górna część kondygnacji lub pomieszczenia znajdująca się nad przedzielającym je stropem pośrednim o powierzchni mniejszej od powierzchni tej kondygnacji lub pomieszczenia. Jest niezamknięta przegrodami budowlanymi od strony wnętrza, z którego jest wydzielona.

Antresole produkcji MCB to połączenie trwałości z estetycznym wyglądem. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, wszystko jest „szyte na miarę”. Łączymy potrzeby naszych klientów z myślą inżynierską by stworzyć koncepcję, która w pełni spełni oczekiwania i potrzeby. Pozwalają one na optymalizację przestrzeni poprzez większe zagospodarowanie kubatury pomieszczeń.

Eliminacja nakładów poniesionych na budowę stropu oraz zmniejszenie kosztów instalacji wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, systemu przeciwpożarowego oraz oświetlenia to tylko kilka zalet wynikających z zastosowania antresoli. Warto zaznaczyć, że powierzchnia antresoli nie jest liczona przy wyznaczeniu podstawy co rocznego podatku od nieruchomości w przeciwieństwie do powierzchni oddzielnych kondygnacji.

Regały magazynowe przesuwne wielopoziomowe – innowacyjne rozwiązanie

Rozwinięciem antresol są regały dwupoziomowe z napędem elektrycznym. Górny poziom antresoli zamiast wsparcia w postawi słupów nośnych opiera się w układzie pływającym na ścianach bocznych regałów. Regały jezdne dwupoziomowe Compactus Dynamic II Double Decker to idealne rozwiązanie konstrukcyjne oraz technologiczne, w wysokich pomieszczeniach powyżej 4,5 m. Double Decker zapewnia czterokrotne zwiększenie pojemności przechowywania w porównaniu z regałami stacjonarnymi, przy jednocześnie niezwykle prostej i bezpiecznej obsłudze. Rozwiązanie to pozwala efektywniej wykorzystać wysokie pomieszczenia, a własna antresola umożliwia obsługę wysokich regałów bez użycia dodatkowych drabin czy wózków, specjalistycznych środków transportu itp. Antresola może być wykonana jako podłoga pełna lub krata typu Vema. Dodatkowo wielopoziomowe regały jezdne pozwalają zrezygnować z konieczności dzielenia wysokich pomieszczeń stropami na mniejsze kubatury.

2. Przykładowa realizacja regałów CompactusR Double Decker XTR w archiwum800px

Regały jezdne dwupoziomowe Compactus Dynamic II Double Decker to idealne rozwiązanie konstrukcyjne oraz technologiczne, w wysokich pomieszczeniach powyżej 4,5 m.

Czym jest sterowanie mikroprocesorowe Dynamic II?

Dynamic II to inteligentny system sterowania regałami. Przesuw regałów może być łatwo zaprogramowany poprzez odpowiednią aplikację w telefonie na system Android, bądź IOS. Połączenie odbywa się za pomocą sygnału Wi-Fi generowanego przez cały system. Dynamic II posiada:

✔ Inteligentny interfejs użytkownika
✔ Funkcja łagodnego startu, przejazdu oraz zatrzymania
✔ Kontrola dostępu
✔ Zatrzymanie w przypadku przeciążenia (MCMS)
✔ Sterowanie oświetleniem LED
✔ Kamery bezpieczeństwa
✔ Ochrona przed włamaniem

Wyposażenie magazynowe – dlaczego my?

Jesteśmy uznaną na terenie całej Polski firmą, która zaopatrzyła bardzo dużą liczbę przedsiębiorstw oraz instytucji w regały przesuwne i antresole. Na stronie www.mcb.pl, w zakładce „Referencje”, mogą Państwo sami przekonać się, jak wielu klientów z całej Polski rekomenduje nasze produkty. Listy polecające, które otrzymaliśmy, tylko potwierdzają niezawodność, opłacalność i łatwość użytkowania dostarczonych konstrukcji. Nie może być przypadkiem, że tak duża liczba firm i instytucji z całej Polski decyduje się na akurat nasze rozwiązania. Atrakcyjna cena dla naszych klientów oraz najwyższa jakość wykonania produktów zapewniły nam ogólnokrajowe uznanie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami, a także do skorzystania z oferty sprzedażowej!

3. Przykładowa realizacja regałów CompactusR Double Decker XTR w magazynie800px

Double Decker  zapewnia czterokrotne zwiększenie pojemności przechowywania w porównaniu z regałami stacjonarnymi, przy jednocześnie niezwykle prostej i bezpiecznej obsłudze.

mcb logo low

 

 

  

https://www.mcb.pl/ 

*artykuł sponsorowany


Zobacz także

Sprawny magazyn z nośnikami Elkom Trade
W następnych kilku miesiącach w kraju oraz w dłuższej perspektywie kilku lat
Plusy i minusy najmu oraz zakupu wózka widłowego
Jakie są najlepsze praktyki?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów