Przejdź do artykułu
2022-01-31 | Z ładunkiem w drodze

cargo-partner rozszerza zakres usług czarterowych

Oprócz licznych połączeń czarterowych między Azją a Europą, międzynarodowy dostawca usług logistycznych dodał nową usługę czarterową między Wiedniem a Chicago. W związku z napiętą sytuacją rynkową wiele firm poszukuje alternatywnych rozwiązań transportowych, aby utrzymać swoje łańcuchy dostaw w stanie nienaruszonym. cargo-partner odpowiada tym samym na zwiększone zapotrzebowanie klientów na tej trasie.

Źródło: Lati-Salem

Transport lotniczy przeżywa obecnie kolejny boom – nie tylko z powodu ograniczeń przepustowości w transporcie lotniczym, ale także z powodu coraz większego zainteresowania frachtem lotniczym względem frachtu morskiego. Tendencja ta została wzmocniona przez szereg różnych czynników, a zatory w portach w Europie, Ameryce i Azji jeszcze przyspieszyły te zmiany. Rośnie zapotrzebowanie na niezawodne rozwiązania dla frachtu lotniczego, szczególnie w sektorach motoryzacyjnym, zaawansowanych technologii i handlu detalicznego. Aby pomóc klientom w utrzymaniu ich łańcuchów dostaw, cargo-partner oferuje kompleksowy program czarterowy.

Cotygodniowe połączenie między Wiedniem a Chicago

Wychodząc naprzeciw klientom, którzy ostatnimi czasy coraz częściej szukają rozwiązań w zakresie frachtu lotniczego na trasie Wiedeń – Chicago, od końca 2021 r. cargo-partner oferuje cotygodniowy program czarteru częściowego z Wiednia do międzynarodowego lotniska Chicago O'Hare.

Port lotniczy w Wiedniu służy jako idealny węzeł komunikacyjny dla Europy Środkowej i Wschodniej, a Chicago jest strategicznym punktem startowym dystrybucji w środkowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych. Ponadto cargo-partner prowadzi własne magazyny w obu lokalizacjach, dzięki czemu może oferować elastyczne rozwiązania door-to-door. Usługa ta jest dostosowana dla wszystkich rodzajów ładunków drobnicowych, a dzięki rozbudowanej sieci firma może zaoferować kompleksowe usługi celne i last-mile. CEO cargo-partner Stefan Krauter wyjaśnia dlaczego została podjęta decyzja o rozszerzeniu udanego program czarterowy – cargo-partner rozpoznał zapotrzebowanie klientów na bardzo krytyczne czasowo transporty na tej trasie i jest w stanie zapewnić natychmiastową dostępność, a także najkrótsze możliwe czasy reakcji.

Dodatkowe połączenia czarterowe między Azją a Europą

cargo-partner już od wiosny 2020 roku oferuje regularne loty czarterowe z Hongkongu do Budapesztu z trzema odlotami w tygodniu, a także dwa razy w tygodniu z Budapesztu do Zhengzhou i z powrotem. Ponadto częścią tego programu są cotygodniowe loty z Frankfurtu do Zhengzhou i Zhengzhou do Kolonii. Te połączenia czarterowe zostały ustanowione jako długoterminowy program zapewniający ciągłość ofertowanej usługi.

Ponadto od wiosny cargo-partner oferuje nową usługę drobnicową z cotygodniowymi odlotami z Hanoi i Ho Chi Minh do Monachium, Frankfurtu i Wiednia. To rozwiązanie door-to-door obejmuje odbiór z dowolnego miejsca w Wietnamie i dostawę do miejsca docelowego w Europie.

Air Charter copyright Lati Salem Antonov 01

Źródło Lati-Salem

Czarter Antonowa-124 wywołuje poruszenie w Linz

Ostatnio pilna prośba o transport od klienta z segmentu lifestyle spowodowała rzadki widok na lotnisku Linz. Zespół cargo-partner w Linzu wraz z kolegami z Wietnamu zorganizował pilny transport z Hanoi do Linzu, czarterując Antonov An-124. Ładunek składał się z towarów o wadze ponad 92 000 kg i łącznej objętości 550 m³. Zamówienie obejmowało odbiór w dwóch lokalizacjach w Wietnamie, przygotowanie do transportu na 287 paletach, kompletną odprawę celną, a następnie dalszą dystrybucję towaru w Europie Zachodniej przy użyciu łącznie dwunastu samochodów ciężarowych.


Zobacz także

GLS Poland z kolejnym certyfikatem Great Place to Work
Schwarzmüller świętuje 150 lecie swojego istnienia
Producent odzieży ochronnej wprowadza się do Poznania
Aplikacja mPay poszerza katalog usług
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wizyta w Boeingu UPS nagrodą w licytacji WOŚP
FM Logistic przyspiesza zrównoważoną transformację łańcuchów dostaw
Kontenery drobnicowe pozwalają wysyłać mniejsze ładunki współdzieląc kontener z innymi ładunkami
Otwarcie iLogistics Center na lotnisku w Lublanie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów