Przejdź do artykułu
2022-01-27 | Głos z rynku

GLS Poland: 75% w badaniu Great Place to Work

Ogólnopolska firma kurierska po raz trzeci otrzymała certyfikat Great Place to Work, wyraźnie poprawiając swój wynik sprzed roku. W anonimowym badaniu wypowiedziało się aż 863 pracowników GLS Poland, co stanowi frekwencyjny rekord.

Pracowników GLS zapytano o oceny w ramach badania Great Place to Work, które jest nie tylko anonimowe, ale też całkowicie niezależne. To znaczy, że pracodawca w żaden sposób nie może wpłynąć na jego wyniki. Badanie ma również zasięg globalny, funkcjonując w kilkudziesięciu krajach. Co istotne, te same standardy i pytania obowiązują na całym świecie.

W porównaniu do poprzedniej edycji badaniapoziom zadowolenia pracowników GLS Poland jest o pięć punktów procentowych wyższy i osiągnął 75%. To oznacza, że GLS Poland po raz kolejny uzyskało certyfikat Great Place to Work 2021.

Zawsze podkreślamy, że ludzie są dla nas najważniejsi, ponieważ to oni tworzą potencjał i charakter naszej firmy. Dbamy o atmosferę w pracy, o dobre samopoczucie i możliwości rozwoju naszych pracowników. Wyniki badania potwierdzają, że idziemy we właściwym kierunku – mówi Anna Franke, HR manager w GLS Poland.

W których obszarach oceny były najwyższe? 9 na 10 pracowników firmy kurierskiej stwierdziło, że mogą wziąć wolny dzień w pracy, jeżeli naprawdę tego potrzebują. Również ok. 90% z nich uważa, że ludzie są w GLS traktowani równo, każdy pracownik spotyka się z ciepłym przyjęciem, a firma jest prowadzona w sposób etyczny.

GLS 3

Co jeszcze zwraca uwagę? W porównaniu do poprzedniego badaniabardzo wyraźnie (o 14 punktów procentowych) wzrosła liczba pracowników przyznających, że GLS zapewnia szkolenia i inne formy rozwoju, dające szansę na podnoszenie kwalifikacji. Znacząco więcej osób zaznaczyło również, że menadżerowie starają się nikogo nie faworyzować i angażują pracowników w podejmowanie decyzji, które mają wpływ na ich zadania lub otoczenie. Bez zmian pozostało przekonanie, że pracownicy otrzymują uczciwe wynagrodzenie za swoją pracę.

Obszary, które GLS Poland zamierza w najbliższym czasie doskonalić, to z kolei kwestie związane z system oceny pracowników, komunikacją, wyróżnianiem pracowników, czy wzrostem prestiżu określonych stanowisk w firmie.

To pokazuje, że jako managerowie, chcemy być bardziej uważni na naszych pracowników oraz doceniać ich pracę. Wiemy, że jest to bardzo istotny element ich dobrostanu, odgrywający duże znaczenie na co dzień, w ich bieżącej pracy. Okres pandemii i częściowa praca w modelu hybrydowym bardzo wyraźnie nam pokazała, co jest dla ludzi tak naprawdę ważne – zauważa Anna Franke.

Podkreśla, że wyniki badania Great Place to Work są miarodajne, ponieważ opierają się na obiektywnych kryteriach. – Dlatego regularnie bierzemy w nim udział. Pracodawca, który chce inwestować w ludzi i rozwijać ich kompetencje, powinien wiedzieć, co naprawdę myślą. Zależy nam na tym, by GLS było jak najlepszym miejscem pracy – mówi Anna Franke.

Dodajmy, że GLS Poland otrzymało również Złote Godło dla Operatora Logistycznego Roku 2021. To prestiżowa i najważniejsza w tej branży nagroda. Jest przyznawana na podstawie badań satysfakcji klientów operatorów logistycznych, oceniających m.in. potencjał konkurencyjny firm, kompleksowość ich usług, wykonanie założonych norm usług logistycznych czy standard obsługi. Badanie prowadzą Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics.

GLS wyprzedził konkurentów właśnie pod względem oceny standardu usług. Szczególnie wyróżnił się elastycznością działania, a także poziomem informatyzacji. Klienci docenili również doświadczenie GLS w obsłudze rynku e-commerce w Polsce i zagranicą.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę gls-group.com

Zobacz także

Kolejowy transport towarowy remedium na pandemię
Aplikacja mPay poszerza katalog usług
E-Produkty zakończy bałagan w danych produktowych
Spółka AIUT z większościowymi udziałami w IMI Polska
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Szybka Paczka GLS liczy już ponad 5 tys. punktów
GLS rozwija sieć Szybkiej Paczki od ponad 12 lat
GLS ukazuje kobiece oblicze logistyki
GLS z prestiżowym tytułem w branży

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów