Przejdź do artykułu
2022-01-23 | Z ładunkiem w drodze

mPay umożliwia płatność na autostradzie A4

Użytkownicy aplikacji mobilnej mPay mogą już płacić za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków. Usługa działa na zasadzie videotollingu i jest dostępna zarówno dla prywatnych użytkowników samochodów, jak i firmowych flot.

Na podstawie umowy podpisanej z operatorem autostrady Stalexport Autostrada Małopolska, zmotoryzowani dzięki korzystaniu z aplikacji mPay mogą już wygodnie opłacać przejazd autostradą A4 (między Katowicami a Krakowem).

– To kolejne poszerzenie katalogu usług mPay, które wpisuje się w oczekiwania naszych zmotoryzowanych klientów. Celem mPay jest dostarczanie na rynek kompleksowych usług związanych z szeroko pojętymi płatnościami i finansami osobistymi. Konsekwentnie dążymy do tego, by oszczędzać czas naszych użytkowników i ułatwiać im regulowanie tego typu należności, a co za tym idzie zwiększać komfort podróżowania. Wkrótce posiadacze aplikacji będą mogli przy jej pomocy opłacać również przejazd autostradą A1 (między Toruniem a Trójmiastem). – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Na autostradzie A4 (Katowice- Kraków) jedną z form płacenia za przejazd jest aplikacja mobilna. Poza tradycyjną formą opłaty pobieraną przez inkasentów na bramkach autostradowych, działa tu elektroniczny pobór opłat A4Go oraz videotolling, który odczytuje numery rejestracyjne pojazdu, a system poboru opłat sprawdza, czy samochód z konkretną tablicą został zarejestrowany. Warto przypomnieć, że 1 grudnia 2021 roku na płatnych odcinkach państwowych autostrad nie ma już szlabanów.

Posiadacze aplikacji mPay mogą również podróżować płatnymi odcinkami państwowych autostrad na odcinkach A4 Sośnica-Wrocław i A2 Konin-Stryków, gdzie działa system płatności e-Toll bez potrzeby zakupu elektronicznego biletu autostradowego w punktach stacjonarnych – całą transakcję zrealizują w mPay.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Lenovo partnerem DB Schenker i Lufthansa Cargo
W 2021 roku przybyło ponad 14% e-sklepów
2021 najlepszym rokiem w historii firmy Drutex
Przedsiębiorcy wybierają samochody kierując się ceną
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Coca-Cola kupiła 30 e-ciężarówek Renault Trucks
Ellina Lolis prezesem zarządu Girteka w Polsce
Nowe linie drobnicowe między Polską i Niemcami
Finałowe odliczanie do targów TransLogistica Poland

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów