Przejdź do artykułu
2022-01-14 | Z ładunkiem w drodze

Drutex inwestuje we flotę samochodów

Drutex, by sprostać rosnącej liczbie zamówień i sprawnie je realizować w całej Europie, inwestuje we własną flotę samochodów. Do firmy trafiło właśnie 11 nowych ciągników siodłowych Scania, a kolejne 20 pojazdów Man model dotrze w najbliższym czasie.

Drutex, jeden z liderów europejskiego rynku stolarki okienno-drzwiowej, ma za sobą najlepszy rok w historii, z dwucyfrowymi wzrostami na najważniejszych rynkach. Obecnie eksport to już niemal 80 produkcji. Wszystkie produkty powstają na indywidualne zamówienia. Czas ich realizacji wynosi do siedmiu dni w całej Europie. By to było możliwe nie tylko zwiększane są moce produkcyjne, ale i rozbudowywana flota samochodów. Krążą one cały czas po kontynencie, dostarczając okna, drzwi, rolety czy żaluzje. To wymaga nie tylko sprawnego działu logistyki i doświadczonych kierowców, ale przede wszystkim sprzętu niezawodnego w każdych warunkach. Dlatego Drutex przed każdym zakupem przeprowadza własne testy użytkowe.

A te zakupy co roku są duże. Tylko w 2021 Drutex kupił 21 Scani, 30 Manów i 20 Mercedesów Sprinter. W tym odebrał już 11 nowych ciągników siodłowych Scania model V8 S530. 20 nowych pojazdów Man model TGX 18.470 z ubiegłorocznego zakupu trafi do firmy w najbliższym czasie.

– Obecnie nasza flota liczy ponad 450 pojazdów, co jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie naszymi produktami. W portfelu zamówień na bieżący rok, poza tymi wspomnianymi Scaniami i Manami, mamy między innymi kolejnych 40 ciężarówek – mówi Marcin Kloska dyrektor sprzedaży firmy Drutex. – Inwestycja w nowe pojazdy spełniające najwyższe normy emisji spalin, to też dbanie o środowisko naturalne, z czego jako Drutex jesteśmy bardzo dumni. – dodaje.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

GXO uruchomiło centrum logistyczne w Czechach
GLP wdraża kolejne proekologiczne rozwiązanie
Dematic notuje gwałtowny wzrost liczby pracowników
Rynek satelitarny podwoi swoją wartość do 2029 r.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

System Wieltonu pozwala przewozić wózki widłowe w naczepie
W 2022 r. spadło zainteresowanie ciążarówkami na LNG
Markat Plus wprowadza się do Panattoni Park Kraków III
Ekologiczny napęd zawitał do floty Dachser

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów