Przejdź do artykułu
2022-01-13 | Magazynowe inwestycje i transakcje

GXO rozszerza współpracę z zooplus

GXO Logistics, Inc., największy na świecie operator logistyki kontraktowej ogłosił podpisanie nowej wieloletniej umowy z firmą zooplus AG, będącą wiodącym europejskim sprzedawcą karmy i akcesoriów dla zwierząt domowych, działającym w 30 krajach Europy. Umowa obejmuje projekt, uruchomienie i zarządzanie zautomatyzowanym centrum logistycznym w miejscowości Bor w Czechach. Nowy obiekt umożliwi firmie zooplus AG zaspokojenie rosnącego popytu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Nasza współpraca z zooplus trwająca od 2018 roku pozwala odpowiadać na potrzeby klientów poprzez prowadzenie zaawansowanych technologicznie operacji magazynowych, które na pierwszym miejscu stawiają ludzi i środowisko. – powiedział Jean Luc Bessade, Dyrektor Zarządzający GXO na Europę Środkowo-Wschodnią. – Razem z zooplus cieszymy się na możliwość dostarczania najwyższej jakości usług dla ich klientów w całej Europie.

Rozpoczęcie działalności GXO dla zooplus planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku w nowo wybudowanym centrum logistycznym o powierzchni 60 000 m2, w którym pracować będzie zespół 700 pracowników. Obiekt będzie wykorzystywał zautomatyzowane procesy pakowania i sortowania, a także technologię przenośników, która podnosi bezpieczeństwo przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. GXO spodziewa się również zmniejszyć emisję dwutlenku węgla poprzez zmniejszenie zużycia opakowań, które również w 100% będą nadawały się do recyklingu.

Wzrost sprzedaży detalicznej online w sektorze artykułów zoologicznych wymaga zwiększenia możliwości operacyjnych na rozwijającym się rynku Europy Środkowo-Wschodniej. – powiedział Christian Neumayer, dyrektor działu Fulfillment and Quality w zooplus. – Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z GXO, która dodatkowo wspiera naszą ofertę zorientowaną na klienta i wzmacnia niezawodność, odporność i wydajność naszej platformy logistycznej. Będziemy teraz w stanie znacznie zwiększyć naszą dzienną zdolność produkcyjną i reagować szybciej, a nawet bardziej indywidualnie na regionalne różnice w potrzebach klientów, aby dalej wspierać rozwój zautomatyzowanych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

GXO dąży do wyznaczania standardów w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania (ESG) w całym łańcuchu dostaw. GXO otrzymało ocenę "AA" ESG przyznaną przez MSCI, będącego wiodącym dostawcom indeksów i analiz opartych na badaniach, co plasuje je najwyżej wśród firm z branży.


Zobacz także

Dematic notuje gwałtowny wzrost liczby pracowników
Rynek satelitarny podwoi swoją wartość do 2029 r.
30 ciężarówek Renault w rękach słupskiego przewoźnika
ABAX modernizuje swoje oprogramowanie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Na co e-sklepy powinny zwracać uwagę, by zyskać klienta
Spadają przychody z handlu elektronicznego
Macquarie Asset Management nabywa magazyn w Warszawie
GXO dołączyło do listy Fortune 500

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów