Przejdź do artykułu
2021-12-29 | Głos z rynku

ABAX przechodzi na chmurę Google Cloud

Od pierwszego stycznia 2022 roku ABAX przenosi całe środowisko hostingowe ze swojego centrum danych w Karlstad w Szwecji na platformę Google Cloud. To pierwszy krok w chmurach i w kierunku zapewnienia użytkownikowi urządzeń ABAX najwyższego poziomu usług. To ten moment, kiedy powiedzenie ‘sky is the limit’ nabiera dosłownego znaczenia.

Gotowość do przyszłej skali

Przejście do chmury Google Cloud umożliwia ABAX skalowanie na nowym poziomie – w sposób zsynchronizowany z nadchodzącymi wymaganiami. Podczas tej podróży w chmurze ABAX zmodernizował również swoje oprogramowanie, aby było skonteneryzowane i łatwe do przenoszenia. Poszczególne aplikacje, jej procesy, konfiguracje i zależności umieszczono w wirtualnej jednostce zwanej kontenerem.

– Przenosząc się w pełni do chmury, możemy szybko skalować naszą wydajność, aby sprostać wymaganiom za pomocą „jednego kliknięcia przycisku”. Nie ma potrzeby kosztownych inwestycji w sprzęt i długich terminów realizacji w miarę rozwoju naszej platformy. – twierdzi Wan Luo, Senior Director of Engineering w ABAX.

Przejście doprowadziło również do możliwości skalowania i jednoczesnego uruchomienia wielu identycznych obciążeń, a nowa infrastruktura klastra, z lepszymi możliwościami wysokiej dostępności została wykorzystana właśnie podczas kształtowania rozwiązania chmury.

Zaspokojenie ambicji rozwojowych

Aby wesprzeć ambicje ABAX dotyczące wzrostu teraz i w nadchodzących latach, potrzebna była strategia chmury. Hostując wszystko w chmurze, firma ABAX może obsługiwać wiele kontynentów poprzez wdrażanie oprogramowania bezpośrednio do dostawcy chmury.

Wciągu ostatnich lat dostrzegliśmy zmianę w przestrzeni technologicznej polegającą na tym, że nowe technologie są dostępne w chmurze w pierwszej kolejności. Cieszę się, że zrobiliśmy ten krok już w 2022 roku. – mówi Wan Luo.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Długi firm transportowych przekroczyły 1 mld złotych
Fundusz Ekspansji Zagranicznej pomaga kolejnej firmie
DPD Polska rozszerzyła sieć DPD Pickup
Sieć Biedronka inwestuje w system beaconów IOT
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Renault globalnie adaptuje platformę 3DEXPERIENCE
Urządzenia ABAX gotowe na wyzwania przyszłości
ABAX Access zwycięzcą logistycznego plebiscytu
HERE Technologies z nowym partnerem

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów