Przejdź do artykułu
2022-01-10 | Głos z rynku

Grupa Renault i Dassault Systèmes zacieśniają współpracę

  • Grupa Renault podejmuje nowy krok w swojej technologicznej i cyfrowej transformacji, wybierając platformę 3DEXPERIENCE w chmurze firmy Dassault Systèmes do rozwoju produktów i usług z zakresu mobilności
  • 3DEXPERIENCE to platforma doświadczeń biznesowych, która integruje oprogramowanie do projektowania 3D, symulacji i zarządzania informacjami w wirtualnym środowisku współpracy, umożliwiając każdemu działowi w firmie wspieranie procesu tworzenia wartości.
  • Ponad 20 000 pracowników Grupy Renault, pełniących różne funkcje na całym świecie, skorzysta z doświadczeń wirtualnych bliźniaków[1], aby usprawnić wymianę danych i współpracę w firmie, zmniejszyć koszty i skrócić czas opracowywania pojazdów.

Dassault Systèmes i Grupa Renault poinformowały, że wzmacniają swoją 20-letnią współpracę poprzez nowe partnerstwo przyczyniające się do realizacji strategicznego planu Grupy Renault Renaulution, skoncentrowanego na tworzeniu wartości.

W pierwszym tego typu wdrożeniu dla przedsiębiorstwa przemysłowego tej skali, Grupa Renault globalnie zaadaptuje platformę 3DEXPERIENCE w chmurze firmy Dassault Systèmes, w celu opracowania programów dla nowych pojazdów i usług z zakresu mobilności. Ta platforma korporacyjna zapewni Renault nowy szkielet do wymiany, w czasie rzeczywistym, wszystkich danych dotyczących produktów w całym cyklu ich życia i do zarządzania wirtualnymi bliźniakami różnorodnych konfiguracji produktowych.

Główne trendy w branży transportu i mobilności - rosnące ograniczenia regulacyjne, złożoność produktów, elektryfikacja, łączność, zrównoważony rozwój i nowe usługi z zakresu mobilności - wymagają przyspieszenia połączenia różnych funkcji i wiedzy specjalistycznej w ramach zwinnego i współpracującego ekosystemu.

Grupa Renault udostępni platformę 3DEXPERIENCE w chmurze ponad 20 000 pracownikom działów rozwoju pojazdów, takich jak projektowanie, inżynieria produktu, inżynieria procesów przemysłowych, zakupy części i materiałów, szacowanie kosztów i jakość. Platforma w chmurze zapewni dostęp do tych samych systemów i oprogramowania, modelowania 3D i symulacji, aktualizowanych w czasie rzeczywistym na całym świecie. Współpraca na szeroką skalę oparta na wirtualnych bliźniakach usprawni wymianę danych pomiędzy poszczególnymi działami i zwiększy sprawność działania firmy, jednocześnie zmniejszając koszty i skracając czas opracowywania pojazdów o około jeden rok. Grupa Renault będzie korzystać z ciągłego rozwoju technologicznego i wzbogacania funkcjonalnego platformy współpracy 3DEXPERIENCE w chmurze.

Nasza decyzja o wdrożeniu platformy 3DEXPERIENCE w chmurze świadczy o naszej wierze w wiodącą rolę inżynierii i cyfryzacji w naszym 'Renaulution'. Przekształcenie naszego przedsiębiorstwa w firmę specjalizującą się w technologiach, usługach i energii wymaga współpracy. – powiedział Luca de Meo, CEO, Grupa Renault. – Platforma 3DEXPERIENCE łączy inżynierię ze wszystkimi dyscyplinami w ramach jednej, cyfrowej firmy. Zyskamy zwinność, szybkość i skuteczność, aby opracowywać nowy rodzaj mobilności szybciej niż kiedykolwiek.

– Zrównoważona innowacyjność jest wpisana w DNA obu firm. Transformacja Grupy Renault radykalnie zmieni branżę mobilności w przyszłości, podobnie jak opracowanie pierwszego wirtualnego modelu komercyjnego samolotu pasażerskiego wpłynęło na wszystkie branże w 1989 roku. Jesteśmy w pełni zaangażowani w to partnerstwo i we wspieranie sukcesu Grupy Renault. – powiedział Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes. – Dzisiejsze ekosystemy przemysłowe nie są już linearne, ale oparte na obiegu zamkniętym. Wprowadzanie innowacji wymaga nowego podejścia, przy zastosowaniu wirtualnych bliźniaków, które uwzględniają i obejmują cały ewoluujący łańcuch wartości. W miarę jak Grupa Renault wdraża platformę korporacyjną, nasze partnerstwo potwierdza, że platforma 3DEXPERIENCE wykracza poza tworzenie i produkcję pojazdów. Jest dźwignią, która napędza branżę w kierunku dostarczania nowych, zrównoważonych doświadczeń w zakresie mobilności.

Grupa Renault będzie korzystała z czterech rozwiązań branżowych Dassault Systèmes, opartych na platformie 3DEXPERIENCE w chmurze: On-Target Vehicle Launch, Smart, Safe & Connected, Global Modular Architecture i Efficient Multi-Energy Platform.

[1] Wirtualny bliźniak to komputerowy model 3D obiektu, systemu, wdrożenia, procesu itp., który z naukową dokładnością odwzorowuje rzeczywistość, jest wzbogacony o dane i służy do testowania i ulepszania działania obiektu w środowisku wirtualnym, przed fizyczną produkcją


Zobacz także

Atos i Dassault Systèmes globalnymi partnerami
Innowacje w świecie medycyny na targach CES 2022
Dassault Systèmes w czołówce sektora oprogramowania
30 ciężarówek Renault w rękach słupskiego przewoźnika
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dassault Systèmes wspiera rozwój zrównoważonej mobilności
Transformacja organizacyjna przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce
Dassault Systèmes stawia krok milowy w dziedzinie medycyny
Software République obchodzi pierwszą rocznicę istnienia

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów