Przejdź do artykułu
2021-12-02 | Głos z rynku

Dassault Systèmes notowana w DSJI World Index

• Renomowany DJSI World Index, tj. indeks przedsiębiorstw prowadzących politykę zrównoważonego rozwoju, obejmuje 10% największych przedsiębiorstw spośród 2500 spółek z indeksu S&P Global Broad Market Index na podstawie długoterminowych kryteriów ekonomicznych, środowiskowych i społecznych. • Dassault Systèmes uplasowało się w 97 percentylu, zajmując piąte miejsce wśród 181 firm z globalnego sektora oprogramowania. • Dla Dassault Systèmes włączenie do DJSI World Index odzwierciedla sukces strategii 2025 Sustainability Compass i podkreśla znaczenie rozwiązań dostępnych na platformie 3DEXPERIENCE.

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ogłosiła, że po raz pierwszy została uwzględniona w Dow Jones Sustainability Indices, zajmując piąte miejsce w branży producentów oprogramowania. DJSI jest jednym z najważniejszych na świecie wskaźników oceniających praktyki zrównoważonego rozwoju globalnych firm pod względem kryteriów środowiskowych, społecznych, zarządzania i ekonomicznych.

Dassault Systèmes uplasowało się w 97 percentylu spośród 181 firm z branży oprogramowania w S&P Global Corporate Sustainability Assessment, uzyskując 100 punktów – najwyższy możliwy wynik – w istotnych kwestiach, takich jak strategia wobec zmian klimatycznych, społeczne raportowanie, kodeksy postępowania i strategia podatkowa.

Naszą strategiczną ambicją jest stać się zaufanym i wiodącym partnerem w odkrywaniu na nowo zrównoważonej gospodarki. Technologia wirtualna narodziła się z myślą o zrównoważonym rozwoju: na początku była stosowana w przemyśle do opracowywania wirtualnych prototypów, do wykonywania danej pracy poprawnie już za pierwszym razem, oszczędzając przy tym materiały i inne zasoby, wykorzystując wiedzę i umiejętności oraz poprawiając parametry ochrony środowiska naturalnego. Największa siła wirtualnego świata polega na uwolnieniu wyobraźni i powiększeniu naszego pozytywnego śladu ekologicznego. W zrównoważonym rozwoju chodzi właśnie o cykl życia, o łączenie różnych aspektów. Dodatkowo, zmieniamy się i wdrażamy wartościowe działania z zakresu ochrony środowiska, polityki społecznej i ładu korporacyjnego (ESG) w całej organizacji. Gremium inicjatywy Science Based Targets (SBTi) poparło wyznaczone przez nas ambitne cele w zakresie redukowania emisji gazów cieplarnianych, a tym samym zmniejszania naszego śladu środowiskowego – powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing & Sustainability w Dassault Systèmes.– Cieszymy się, że doceniono te osiągnięcia i zostaliśmy ujęci w prestiżowym indeksie Dow Jones Sustainability Index – po raz pierwszy, a do tego jako piąta najlepiej działająca firma z naszej branży na całym świecie.

Gratulujemy firmie Dassault Systèmes znalezienia się w indeksie Dow Jones Sustainability World Index – powiedział Manjit Jus, Global Head of ESG Research w S&P Global. – Wyróżnienie to potwierdza, że Dassault Systèmes jest liderem w swojej branży w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Rekordowa liczba firm uczestniczących w ocenie polityki zrównoważonego rozwoju 2021 S&P Global Corporate Sustainability Assessment świadczy o potrzebie transparentności i rosnącym zainteresowaniu informowaniem o działaniach w zakresie dbałości o środowisko naturalne, politykę społeczną i ład korporacyjny (ESG).


Zobacz także

Telematyka skutecznie redukuje koszty operacyjne
FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
Branża motoryzacyjna walczy z rosnącą inflacją
Relacja z VIII edycji TransLogistica Poland
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pod Rzeszowem powstaje Fulfillment Center spółki LPP
DB Schenker organizuje charytatywny konkurs
Renault globalnie adaptuje platformę 3DEXPERIENCE
Głosowanie na ekoprojekty Eco2Way dobiegło końca

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów