Przejdź do artykułu
2021-12-19 | Głos z rynku

Atos i Dassault Systèmes dostarczą zaufaną platformę SaaS

Atos i Dassault Systèmes dostarczą zaufaną platformę SaaS (Żródło: Atos.net)
  • Bardzo szybko rośnie potrzeba większej kontroli i ochrony danych w branżach wrażliwych, takich jak obronność i opieka zdrowotna
  • Atos i Dassault Systèmes definiują nowy standard suwerennej platformy chmurowej w ekonomii doświadczeń
  • Klienci skorzystają z połączenia platformy 3DEXPERIENCE w chmurze firmy Dassault Systèmes oraz rozwiązania OneCloud Sovereign Shield firmy Atos

Firmy Atos i Dassault Systèmes w ramach globalnego partnerstwa oferują platformę 3DEXPERIENCE SaaS w suwerennym środowisku dla krytycznych i wrażliwych branż, w szczególności w sektorach obrony i opieki zdrowotnej. Wysoce bezpieczne wdrożenie umożliwi współpracę w chmurze, zapewniając jednocześnie pełną kontrolę nad danymi, procesami i własnością intelektualną. Platformę można zainstalować w dowolnym kraju, z uwzględnieniem przepisów branżowych i lokalnych regulacji.

W wielu branżach działalność biznesowa obejmuje wykorzystanie wirtualnych kopii bliźniaczych, co wymaga dedykowanych, bezpiecznych środowisk, aby zapewnić kompleksowe doświadczenia obywatelom, pacjentom, konsumentom, studentom i interesariuszom biznesowym.

Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia organizacjom całościowy obraz ich działalności biznesowej i ekosystemu w czasie rzeczywistym w jednym, opartym na współpracy i interaktywnym środowisku. Klienci skorzystają z platformy chmurowej w dedykowanym, suwerennym środowisku, które będzie zarządzane i zabezpieczone przez Atos. Usługi Atos opierają się na rozwiązaniu OneCloud Sovereign Shield, które jest kompletnym zestawem metodologii, produktów i usług w chmurze. W tym celu Atos wnosi swoją wiedzę i rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa (jako zajmujący 2. miejsce w światowym rankingu dotyczącym usług cyberbezpieczeństwa), aby sprostać specyficznym potrzebom infrastruktury krytycznej. Obejmuje to Centra Operacji Bezpieczeństwa (SOC) i usługi cyberbezpieczeństwa w celu zabezpieczenia działań konserwacyjnych i administracyjnych.

Aby zapewnić najwyższy poziom prywatności danych, platforma jest zgodna z francuskim prawem CIIP[1] i europejską dyrektywą NIS[2] szczególności w zakresie wykrywania incydentów bezpieczeństwa i systemów informacji administracyjnych. Oferta ta jest odpowiedzią na specyficzne potrzeby administracji sektora obronnego, podmiotów publicznych oraz podmiotów znanych jako Operatorzy usług krytycznych i Operatorzy o kluczowym znaczeniu.

Atos i firma Dassault Systèmes będą badać dalsze możliwości rozszerzenia współpracy, wykorzystując produkty Atos z zakresu cyberbezpieczeństwa, doświadczenie Atos w zakresie obliczeń o wysokiej wydajności (HPC) oraz rozwoju krytycznych systemów, w połączeniu z rozwiązaniem platformy 3DEXPERIENCE.

– Cieszymy się, że możemy wprowadzić Atos OneCloud Sovereign Shield do domeny aplikacji SaaS, dzięki czemu możemy zaoferować suwerenne wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w branżach o znaczeniu krytycznym na całym świecie. Partnerstwo między Atos i Dassault Systèmes potwierdza nasze wspólne ambicje wprowadzenia na rynek unikalnej oferty w celu poprawy poziomu kontroli, jaką klienci mają nad wykorzystaniem danych, które produkują i wymieniają. – powiedział Pierre Barnabé, Interim co-CEO and Head of Big Data and Security w Atos.

– Coraz większa popularność modelu virtual twins w zakresie innowacji produktowych oraz operacji produkcyjnych i biznesowych we wszystkich sektorach gospodarki podnosi potrzeby firm i administracji w zakresie platform hyper trusted. Aby uwolnić moc chmury, architektura IT – od infrastruktury IT po doświadczenia biznesowe  wymaga całościowych, spójnych operacji cyberbezpieczeństwa.  powiedział Bernard Charlès, Vice Chairman and CEO w Dassault Systèmes. – Współpraca między Atos i Dassault Systèmes zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i suwerenności opartego na doświadczeniu, wykorzystując siłę współpracy platformy 3DEXPERIENCE. Otwiera nowe możliwości współpracy opartej na zaufaniu w dziedzinach, w których ma ona kluczowe znaczenie, takich jak opieka zdrowotna i obrona. Podejście Virtual Twin Cyber Experience zostanie również wykorzystane przy naszym partnerskim rozwiązaniu.

[1] Critical Infrastructures Information Protection, CIIP
[2] Network and Information System Security, NIS

Zobacz także

Innowacje w świecie medycyny na targach CES 2022
Powstaje coraz więcej obiektów ostatniej mili
CTHINGS.CO rozwija autorskie rozwiązania IoT 5G
Transpharma International partnerem Arra Group
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Platforma 3DEXPERIENCE w „EVolutive Facilities” (EVF)
Francuskie porozumienie na rynku technologii chmurowych
1 na 5 pracowników ma trudności z nauką systemów
Nowa wizja symbolu Paryża według Dassault Systèmes

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów