2018-02-13 | Z ładunkiem w drodze

Nowy terminal drobnicowy PEKAES

PEKAES, czołowy operator logistyczny, uruchomił w Zielonej Górze, nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A o bezsłupowej konstrukcji, która pozwala na lepsze wykorzystanie powierzchni i płynną obsługę większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych. Po niedawnym oddaniu do dyspozycji Klientów dodatkowej powierzchni magazynowej w Passie, to kolejny etap inwestycji firmy w infrastrukturę sieci krajowej.
Nowy terminal drobnicowy PEKAES (Żródło: PEKAES)

Grupa PEKAES otworzyła nowy terminal dystrybucyjny na terenie nowoczesnego parku logistycznego Panattoni Park Zielona Góra w Nowym Kisielinie. Obiekt został wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia techniczne wspierające płynny przepływ przesyłek drobnicowych w procesie sortowniczym. Oprócz doskonale dostosowanej do potrzeb PEKAES strefy dystrybucyjnej oraz nowoczesnej powierzchni biurowej, w terminalu zaprojektowano przyjazną strefę wypoczynku na świeżym powietrzu.
Dzięki doskonałej infrastrukturze drogowej i trasie S3, a także bliskiemu sąsiedztwu z Niemcami, województwo lubuskie, a wraz z nim Zielona Góra, ma ogromny potencjał inwestycyjny – nie tylko z punktu widzenia Grupy PEKAES, lecz także innych polskich i zagranicznych firm.


Taka lokalizacja stwarza niezwykle dogodne warunki dla naszych operacji terminalowych. Możemy obecnie zwiększyć moce dystrybucyjne i znacząco skrócić czas realizacji zleceń, i co istotne, przyjąć duży wolumen dodatkowych przesyłek. Otwarcie terminalu w Zielonej Górze to kolejny krok w kierunku dalszej rozbudowy sieci dystrybucji PEKAES− twierdzi Maciej Bachman, Prezes Zarządu Grupy PEKAES.
Nowy terminal znajduje się w pobliżu głównych tras na Poznań i Wrocław, co gwarantuje szybki i wygodny dojazd do największych miast zachodniej Polski oraz stwarza dogodne warunki dla potrzeb realizacji dystrybucji przesyłek.


Zobacz także

14 Boeingów 747-8F oraz 4 typu 767 obsłużą międzynarodowe przesyłki UPS
Zapotrzebowanie na usługi kontraktowe wymaga inwestycji w obiekty magazynowe
Pozytywny audyt jakości kontraktowych usług logistycznych daje przewagę klientom
Sieć obiektów logistycznych DHL powiększył obiekt w Dolnośląskim
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PEKAES zakończył kolejną inwestycję
Bezpośredni i cotygodniowy serwis PEKAES do Grecji
PEKAES wzmacnia swoją obecność na Ukrainie
PEKAES otworzył Agencję Celną w Białymstoku
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA