2018-01-30 | Z ładunkiem w drodze

DHL Express: nowy gateway drogowy we Wrocławiu

DHL Express w połowie stycznia uruchomił we Wrocławiu nowoczesny gateway drogowy, dedykowany do obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych. Nowo otwarta jednostka jest kolejną inwestycją DHL Express zrealizowaną w ciągu kilku lat w ramach największego globalnego programu inwestycyjnego.
DHL Express: nowy gateway drogowy we Wrocławiu (Żródło: DHL)

Wrocławski obiekt został wybudowany z myślą o klientach z województwa dolnośląskiego, rozwijających działalność eksportową i importową za pośrednictwem globalnej sieci DHL Express oraz dla zapewnienia im najwyższej jakości serwisu.

Budynek o wielkości 2147 m2 wybudowany został zgodnie z najnowszymi standardami logistycznymi w konstrukcji umożliwiającej jego rozbudowę w przyszłości. Nowoczesną przestrzeń biurową zaaranżowano na powierzchni 331 m2. Magazyn zajmuje powierzchnię 1 816 m2. Nowy gateway drogowy wyposażony został w 36 bram kurierskich, 9 bram posiadających ruchome rampy rozładunkowe przeznaczone do rozładunku dużych transportów oraz 2 tzw. fingery, umożliwiające bezpośredni załadunek aut kurierskich (tzw. direct loading). Zainstalowany system sortujący zapewnia sprawne sortowanie o wydajności 1500 paczek na godzinę.

Udogodnieniem dla klientów jest możliwość nadania lub odbioru przesyłki w znajdującym się na miejscu punkcie obsługowym DHL Service Point. Gateway usytuowany jest w dogodnej lokalizacji z uwagi na bliskie połączenie z autostradą A4 i trasą europejską E40 oraz ze względu na korzystny dojazd z i do centrum miasta.

-Gateway we Wrocławiu, po uruchomieniu nowych centrów logistycznych w Rzeszowie, Lublinie i Toruniu, oraz międzynarodowych lotniczych terminali kurierskich w Katowicach i Warszawie, jest kolejną z sukcesem zrealizowaną inwestycją. To nowoczesne, komfortowe i sprzyjające dobremu klimatowi miejsce pracy, w którym pracuje obecnie 80 osób w systemie zmianowym -powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji, członek zarządu DHL Express (Poland).

-Nowo uruchomiony obiekt we Wrocławiu jak i inne nowe inwestycje DHL Express w Polsce i na świecie, to odpowiedź na dynamicznie rosnące potrzeby naszych klientów rozwijających swoje biznesy na skalę międzynarodową. Dzięki inwestycji we Wrocławiu i innych lokalizacjach, nasi kurierzy i pracownicy będą mogli zapewnić klientom jeszcze lepszą jakość obsługi oraz usług międzynarodowych, jakimi DHL Express obejmuje 220 krajów i terytoriów na całym świecie- skomentował Tomasz Buraś, dyrektor zarządzający DHL Express w Polsce

 


Zobacz także

Wzrost przewozów i stabilne udziały rynkowe zanotowała Grupy PKP CARGO
Magazyn w sektorze medycznym poszerza kompetencje biznesowe GEFCO Freight Forwarding
Trans Polonii w 2017 r. odnotowała wzrosły o 28 proc. do 226 mln zł
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL testuje w Krakowie pojazdy elektryczne
DHL otworzył międzynarodowy terminal lotniczy w Szczecinie
Nieodkryty potencjał – afrykański e-commerce
DHL wraz z partnerami optymalizują ostatnią milę
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA