2018-01-23 | Z ładunkiem w drodze

Gefco otworzył magazyn medyczny

GEFCO otworzył swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje się niedaleko lotniska Londyn-Heathrow w Wielkiej Brytanii i stanowi uzupełnienie dla magazynów GEFCO Forwarding zlokalizowanych we Frankfurcie oraz w Amsterdamie.
Gefco otworzył magazyn medyczny (Żródło: Gefco)

Magazyn o najwyższych standardach w logistyce branży medycznej

Otwarcie nowego obiektu o powierzchni blisko 1400 m2 oznacza wzmocnienie i poszerzenie kompetencji linii biznesowej GEFCO Freight Forwarding w sektorze medycznym. Magazyn odpowiada najwyższym standardom przechowywania produktów farmaceutycznych i posiada szeroki zakres regulacji temperatur: od pokojowej (od 15ºC do 25ºC), przez niskie (od 2ºC do 8ºC) aż do ujemnych (od -15ºC do -25ºC).

-Nasza usługa wyróżnia się na rynku, ponieważ jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem hurtowym dla branży medycznej. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że działamy zgodnie z obowiązującymi w ich firmach standardami– powiedział Josette Wells, Dyrektor ds. Jakości GEFCO. Posiadanie brytyjskiej licencji Wholesale Dealer Authorisation umożliwia operatorowi obiektu przechowywanie leków dla ludzi i zwierząt oraz urządzeń medycznych w ramach świadczonych usług logistycznych i transportowych.

Nowy magazyn zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa, w tym skanowanie na miejscu dostarczonego ładunku lotniczego oraz całodobowy monitoring. Obiekt jest zgodny z dobrymi praktykami dystrybucyjnymi (certyfikacja GDP – Good Distribution Practices) oraz normą ISO 9001:2015.

Stałe inwestycje w obsługę branży medycznej

GEFCO Forwarding jako ekspert w logistyce dla branży medycznej oferuje transport towarów wymagających temperatury kontrolowanej, rozwiązania door-to-door, logistykę zintegrowaną oraz rozwiązania multimodalne dopasowane do potrzeb klientów działających w tym obszarze.

GEFCO magazyn dla branży medycznej Wlk. Brytania 4

-Rynek usług logistycznych dla branży medycznej zmienia się nieustannie i charakteryzuje go coraz większa złożoność. Wraz ze wzrostem liczby produktów wrażliwych na temperaturę oraz regulacji dotyczących ich transportu operatorzy muszą położyć większy nacisk na kontrolę i bezpieczeństwo usług. GEFCO już od wielu lat świadczy usługi dla branży medycznej, a otwarcie nowego magazynu w Wielkiej Brytanii potwierdza ciągłe inwestycje firmy w tym sektorze– powiedział Anthony Gunn, Wiceprezes GEFCO ds. Transportu Morskiego i Lotniczego.

Eksperci GEFCO rozwijają szyte na miarę rozwiązania z obszaru logistyki zintegrowanej dopasowane do potrzeb klientów z branży medycznej, które wspierają inwestycje firmy w innowacje technologiczne. Dzięki swojemu zaangażowaniu GEFCO stało się dostawcą dla szerokiego grona firm działających na tym rynku.
Wideo dot. magazynu (w języku angielskim): https://youtu.be/_lEDeOm_tJ4


Zobacz także

Trans Polonii w 2017 r. odnotowała wzrosły o 28 proc. do 226 mln zł
Dachser zapewnia transport na europejskie rynki firmy PartyDeco
PepsicCo zleciło kompleksowe zarządzanie procesami magazynowymi ID Logistics
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dwie dekady obecności GEFCO w Polsce
IoT zapewnia przewagę konkurencyjną w logistyce
GEFCO robi zakupy i rozwija się na rynku platform cyfrowych
Największy magazyn GEFCO w Polsce powstaje pod Wrocławiem
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA