2018-01-18 | Z ładunkiem w drodze

Usuń śnieg i lód z dachu pojazdu ciężarowego nim będzie za późno!

No i mamy wreszcie zimę! Biała aura jednych cieszy, innym spędza sen z powiek. Uczestnicy ruchu drogowego już zaczynają się martwić o swoje bezpieczeństwo, zastanawiając się czy spadające z dachów ciężarówek śnieg oraz lód nie będą zagrażać ich zdrowiu i życiu.
Przeglądając branżowe fora internetowe możemy z całą stanowczością powiedzieć - nie ma kierowcy, który z entuzjazmem nie wypowiadałby się o specjalistycznych konstrukcjach do odśnieżania samochodów ciężarowych. Siedzący za kierownicą wielkogabarytowych pojazdów widzą w nich komfortowe i bezpieczne narzędzie przygotowania swoich aut do zimowej jazdy, kierujący małymi pojazdami wierzą zaś, że dzięki nim, podróż będzie dużo spokojniejsza. Wszystko to prawda! Dlaczego więc takich konstrukcji wciąż w Polsce brakuje, skoro ich wpływ na bezpieczeństwo jest tak ogromny? Ekspert KRAUSE przedstawia zalety rusztowań do odśnieżania.
 
Uniwersalność w trosce o bezpieczeństwo na drodze

Wysokiej jakości materiały, innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz zaawansowana technologia produkcji sprawiają, że rusztowania do odśnieżania samochodów ciężarowych KRAUSE cieszą się coraz większą popularnością. Klienci wyjątkowo cenią sobie możliwość indywidualnego projektowania konstrukcji – zarówno jej wymiarów, jak i użytych do produkcji materiałów, która w najlepszy sposób odpowie na ich potrzeby. Wszystko dzięki modułowej budowie, uniwersalności wytwarzanych części oraz opatentowanemu systemowi ich łączenia. Takie parametry, w połączeniu z rosnącą świadomością zagrożeń, jakie niesie ze sobą jazda oblodzonymi i zaśnieżonymi ciężarówkami, sprawiają, że rusztowań do odśnieżania powoli choć systematycznie w Polsce przybywa. Kogo interesują najbardziej? – Głównymi odbiorcami naszych konstrukcji są przede wszystkim duże centra logistyczne i magazynowe, firmy transportowe, ale również stacje obsługi pojazdów, stacje benzynowe oraz warsztaty obsługujące samochody ciężarowe. Chcielibyśmy, by rusztowań w naszym kraju było jak najwięcej, dlatego zachęcamy zainteresowanych do kontaktu z nami - indywidualnie podchodzimy do każdego zamówienia, oferując naszym klientom produkt idealnie dopasowany nie tylko do ich potrzeb, ale także możliwości finansowych – mówi Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.
 
Bezcenne bezpieczeństwo

W rozmowach branżowych często słyszy się argument, że specjalistyczne konstrukcje do odśnieżania pojazdów są zbyt drogie. Czy to prawda? – Działając na polskim rynku od wielu lat, staramy się tak przygotowywać naszą ofertę, by cena nigdy nie stanowiła bariery nie do pokonania dla naszych klientów. Tak jest również w przypadku rusztowania do odśnieżania, które możemy dowolnie projektować i dopasowywać do wymagań użytkowych i możliwości finansowych naszych partnerów, zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Najtańsze konstrukcje można kupić już za ok. 9500 zł. W ogólnych kosztach funkcjonowania dużego centrum logistycznego czy stacji obsługi pojazdów jest to zaledwie niewielki procent, a komfort i bezpieczeństwo kierowców nie do podważenia – tłumaczy ekspert KRAUSE.

Bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych

Rusztowanie KRAUSE charakteryzują trójstronne barierki osłaniające górny pomost roboczy położony na wysokości 3 m – taki zasięg pozwala na obsługę praktycznie wszystkich samochodów ciężarowych. Co więcej, schody zostały wykonane z kraty stalowej, a platformy robocze z blachy perforowanej, co znacząco zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się w trudnych warunkach. Jako wyposażenie dodatkowe producent oferuje narzędzie do usuwania lodu o długości 2,4 m oraz szerokości styliska ok. 60 cm. Stylisko wykonane jest z jednej strony z aluminium (z nasadką z twardego PVC), z drugiej zaś z gumowej listwy, dzięki czemu z łatwością usuniemy zarówno lód, jak i śnieg.
 
Nie tylko na zimę

Konstrukcje mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w okresie zimowym. Świetnie sprawdzą się w ciągu całego roku podczas drobnych prac naprawczych oraz konserwacyjnych samochodów dostawczych i ich naczep, będąc uniwersalnym wyposażeniem każdej stacji obsługi pojazdów, stacji benzynowych, zajezdni autobusowych, centrów naprawczych firm logistycznych i transportowych oraz warsztatów obsługujących samochody ciężarowe. – Warto podkreślić, że użytkowane w okresie zimowym konstrukcje (standardowo wykonywane w trzech długościach: 6, 9, 12 i 15 m) można dowolnie rozbudowywać. Uniwersalność wytwarzanych części oraz opatentowany system ich łączenia pozwalają dopasować wysokość i wielkość pomostów do nowych wymagań. W zależności od potrzeb i warunków otoczenia, pomosty robocze mogą być wykonane z drewna, stali lub aluminium. Na uwagę zasługują także regulowane stopy, które umożliwiają użytkowanie systemu nawet na nierównych powierzchniach – tłumaczy Marek Banach.

Więcej informacji tutaj
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Bezpieczny serwis pojazdów wielkogabarytowych
KRAUSE zwiększa inwestycje i powierzchnię produkcyjną
Jak pozbyć się zalegającego na naczepie śniegu?
Jak montować drabiny pionowo mocowane?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA