2018-01-18 | Z ładunkiem w drodze

Przesyłki skonsolidowane: korzyści dla eksporterów

Dachser zapewni transport produktów firmy PartyDeco na europejskie rynki. Wywodzący się ze Szczecina producent artykułów dekoracyjnych 60% swoich obrotów czerpie ze sprzedaży zagranicznej, dlatego logistykę powierzył firmie wyspecjalizowanej w obsłudze eksporterów.
Przesyłki skonsolidowane: korzyści dla eksporterów (Żródło: Dachser)

PartyDeco to szybko rosnąca firma, która zajmuje się produkcją elementów dekoracyjnych na różnego rodzaju uroczystości i okazje, takie jak urodziny, śluby, wesela czy święta. Większość artykułów powstaje w kraju, a następnie jest eksportowana na zachód Europy. Dekoracje polskiego producenta za pośrednictwem Dachser trafiają najczęściej do Francji (30% przesyłek), Niemiec (26%) i Włoch (17%). Produkty PartyDeco przypadły do gustu także mieszkańcom krajów skandynawskich, takich jak Dania i Szwecja. Współpraca z Dachser, która trwa od 2012 r., rośnie w miarę zdobywania przez eksportera kolejnych rynków. Tylko w 2016 r. Dachser dostarczył europejskim odbiorcom PartyDeco o ponad 150% przesyłek więcej niż rok wcześniej.

Dachser 2

-Wraz z rozwojem firmy i zwiększeniem sprzedaży za granicą coraz większe znaczenie ma skracanie czasu dostaw, często wliczając w to precyzyjne określenie momentu dostawy. Dachser zapewnia tu różne opcje w ramach produktów z grupy entargo, z możliwością dostawy ekspresowej w wybranych krajach. Dzięki temu nasi partnerzy, w tym PartyDeco, mogą oferować swoim klientom szybki czas realizacji zamówienia, zwiększając tym samym swoje szanse na dalszy rozwój za granicą – stwierdziła Karolina Paradowska, specjalista ds. klientów kluczowych ze szczecińskiego oddziału Dachser.
PartyDeco odnosi korzyści ze współpracy z Dachser, dzięki konsolidacji przesyłek przez operatora. Polega to na łączeniu przesyłek wielu klientów w jednym transporcie i rozdzieleniu ich dopiero w kraju docelowym oraz dostarczeniu do finalnych odbiorców. Pozwala to na obsługę zagranicznych rynków, nawet odległych, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów, co jest szczególnie ważne dla mniejszych eksporterów.


Jednocześnie internetowa platforma Dachser - eLogistics - daje możliwość sprawnego i przejrzystego zarządzania zleceniami online. W szczególności klient może śledzić przesyłki na całej trasie przewozu, niezależnie od tego, przez ile państw są transportowane, ponieważ Dachser nadaje przesyłce jeden numer przewozowy. Takie rozwiązanie cały czas jest wielką rzadkością w branży logistycznej.
-Po wielu próbach współpracy z różnymi operatorami, zdecydowaliśmy się na ofertę Dachser ze względu na ich doświadczenie w obsłudze eksporterów i dostęp do rynków całej Europy dzięki dobrze rozwiniętej sieci bezpośrednich połączeń. Atutem Dachser jest także wysoki standard obsługi i zrozumienie potrzeb klienta. Firma stała się też naszym doradcą w obsłudze logistycznych formalności, przejmując od nas znaczną część zadań administracyjnych – powiedział Bartłomiej Wasyłenko, dyrektor ds. logistyki w PartyDeco.
Dla polskich eksporterów, którzy chcą rozszerzać skalę działania bez zakładania zagranicznego oddziału, szczególnie istotne jest bezpieczeństwo, terminowość i czas realizacji zleceń. Posiadanie szerokiej oferty usług logistycznych oraz wysoka elastyczność Dachser pozwala spełniać te potrzeby.

 


Zobacz także

PepsicCo zleciło kompleksowe zarządzanie procesami magazynowymi ID Logistics
Metrostav wybudował 7,9 km tunel łączący dwa islandzkie miasta
Infrastruktura logistyczna Grupy Ciech- priorytet inwestycyjny 2018 r.
PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Megaciężarówki Dachser przemierzają czeskie drogi
Dachser z nową bezpośrednią linią na zachód Niemiec
Dachser otwiera dziewiąty magazyn w naszym kraju
Magazyn Dachser powstanie w północnych Niemczech
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA