Przejdź do artykułu
2021-12-01 | Wózki w akcji

PSX16 - wysokie składowanie od Clark

Firma Clark wprowadziła na rynek nowy wózek prowadzony wysokiego podnoszenia. Wózek typu stacker PSX16 ze składaną platformą i osłonami bocznymi nadaje się do ekonomicznego transportu towarów na dłuższych dystansach, jak również do składowania i pobierania towarów na wyższych poziomach regałów. Dla szczególnie intensywnych operacji, PSX16 jest również dostępny z akumulatorem litowo-jonowym (Li-Ion). Może być on stosowany wszędzie tam, gdzie operatorzy chcą korzystać z zalet tej technologii, takich jak prosta obsługa i brak konieczności konserwacji, możliwość częstego doładowywania akumulatora lub bezgazowe ładowanie. Wraz z PSX16 Clark prezentuje swój pierwszy wózek wysokiego podnoszenia z akumulatorem Li-Ion i po raz kolejny rozszerza gamę produktów w zakresie urządzeń Li-Ion.

Clark3 01 12 21

Dzięki udźwigowi 1600 kg, wspomaganiu dyszla sterującego, pojemności akumulatora do 375 Ah w wersji kwasowo-ołowiowej oraz jego bocznej wymianie, elektryczny wózek wysokiego podnoszenia PSX16 oferuje to, co jest potrzebne do wymagających zastosowań w przemyśle, centrach dystrybucyjnych i handlu.

Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiemu promieniowi skrętu, urządzenie nadaje się do zastosowania w miejscach pracy o ograniczonej przestrzeni oraz do pracy jako wózek prowadzony. W tym celu można złożyć zarówno podest dla operatora, jak i pałąki boczne. W trybie pieszym prędkość jazdy jest zredukowana, co umożliwia precyzyjne manewrowanie. Mocny silnik podnośnika i proporcjonalny układ hydrauliczny zapewniają płynne i precyzyjne podnoszenie oraz opuszczanie ładunków na wysokość podnoszenia do 5,8 m. 4-punktowy system podparcia umożliwia bezpieczne ustawienie podnośnika na dowolnej wysokości. Dzięki 4-punktowemu systemowi podparcia urządzenia, operator osiąga w PSX16 wysoką wydajność pracy. Nowoczesny silnik napędowy w technologii trójfazowego prądu zmiennego gwarantuje wysoką wydajność przy dużym przyspieszeniu i szybkiej zmianie kierunku jazdy.

Clark 01 12 21

Wózek wysokiego podnoszenia PSX16 jest również dostępny w wersji Li-Ion z akumulatorem o napięciu 205 Ah do szczególnie intensywnych prac lub pracy wielozmianowej. Akumulator Litowo-Jonowy gwarantuje wyjątkowo krótki czas ładowania. Dostępność wózka przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu można osiągnąć dzięki szybkiemu ładowaniu podczas przerw w pracy, bez ograniczania żywotności akumulatora.


Zobacz także

Inovatica AGV przedstawia autonomiczny wózek widłowy
Telematyka skutecznie redukuje koszty operacyjne
FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
Artykuły spożywcze kierunkiem rozwoju cargo-partner
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Koncept-L oficjalnym dystrybutorem rozwiązań Cilico
Rozwiązania mocujące dla systemów komunikacji mobilnej
System Wieltonu pozwala przewozić wózki widłowe w naczepie
Loadhog poszerza paletę kolorów opakowań z recyklingu

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów