Przejdź do artykułu
2021-05-16 | Wózki w akcji

Właściwe urządzenie do każdego zastosowania

Clark uzupełnia serię wózków niskiego podnoszenia z technologią Li-Ion o kolejne modele. Po skutecznym wprowadzeniu do oferty wózka paletowego WPio12 oraz większego modelu WPio20, Clark wprowadza na rynek dwa kolejne elektryczne wózki paletowe z technologią Li-Ion o udźwigu 1500 i 1800 kg, WPio15 i WPio18. Dzięki temu producent wózków przemysłowych dysponuje obecnie kompletną serią wózków niskiego podnoszenia o udźwigu od 1,2 do 2,0 ton.

Modele serii WPio są przeznaczone do efektywnego transportu towarów na krótkich dystansach w dystrybucji towarów, produkcji oraz w magazynach. Wszystkie wózki serii WPio wyposażone są w trwały i wydajny akumulator Litowo-Jonowy. Dzięki temu są niezawodnymi pomocnikami w przemyśle, handlu i logistyce. Dzięki elektrycznemu podnoszeniu i opuszczaniu operator może ergonomicznie i efektywnie przemieszczać ciężkie ładunki bez dużego wysiłku fizycznego. Szczególnie w ciasnych obszarach, takich jak małe magazyny lub salony sprzedaży, a także na samochodach, sprawdzają się dzięki kompaktowym wymiarom.

Wszechstronność i wydajność

WPio15 ma maksymalny udźwig 1500 kg. Ten wszechstronny wózek paletowy niskiego podnoszenia jest wyposażony w akumulator Litowo-Jonowy 24V i pojemności 30Ah. Niezawodnie i bezpiecznie transportuje lekkie ładunki z prędkością jazdy do 4,5 km/h. Przyjazne dla użytkownika ramię sterujące może być obsługiwane intuicyjnie zarówno przez osoby prawo- jak i leworęczne. Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania w każdej chwili, wózek hamuje automatycznie po zwolnieniu dyszla. Optymalnie ustawione boczne rolki podporowe poprawiają stabilność na zakrętach. Przy wymiarze L2 wynoszącym zaledwie 400 mm i promieniu skrętu 1390 mm, WPio15 ma kompaktową budowę i idealnie nadaje się do pracy w ograniczonych przestrzeniach oraz do transportu na ciężarówkach. Jednocześnie masa własna tego elastycznego asystenta magazynowego wynosi tylko 160 kg wraz z akumulatorem.

Clark WPio15 022

WPio18 jest wyposażony w akumulator Litowo-Jonowy o napięciu 48V i pojemności 20Ah. Dzięki maksymalnej ładowności 1800 kg i prędkości jazdy 5,0 km/h urządzenie to idealnie nadaje się do transportu średnio ciężkich ładunków. Wózek ten hamuje również automatycznie po zwolnieniu dyszla. Jego wymiary L2 i promień skrętu odpowiadają wartościom WPio15 – przy masie własnej 170 kg wraz z akumulatorem. Oznacza to, że wózek ten jest równie kompaktowy jak WPio15 i dlatego idealnie nadaje się do pracy w ograniczonych przestrzeniach oraz do transportu na ciężarówce. Ergonomiczne ramię sterujące z łatwym dostępem do elementów sterujących jest przeznaczone zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych. Zintegrowany wyświetlacz Smart Display dostarcza informacji o ważnych parametrach jazdy, takich jak stan akumulatora, czas pracy, program jazdy, wyświetlanie kodów błędów i zarządzanie akumulatorem. Urządzenie jest uruchamiane za pomocą Smart Key, co chroni wózek przed dostępem osób nieupoważnionych.

Clark WPio18 042

Wraz z wózkiem niskiego podnoszenia WPio20 o udźwigu 2000 kg, który został opracowany z myślą o trudniejszych zastosowaniach oraz najmniejszym modelem WPio12 o udźwigu 1200 kg do lżejszych prac, Clark oferuje teraz swoim klientom kompletną serię wózków niskiego podnoszenia do szerokiego zakresu zastosowań. Dostępne jest bogate wyposażenie dodatkowe, dzięki któremu klient może dostosować wózki do swoich potrzeb. Dzięki technologii Li-Ion można znacznie zwiększyć efektywność użytkowania i obniżyć koszty eksploatacji.

Zasilanie Li-Ion zapewnia wysoką dostępność i niskie koszty eksploatacji

Seria WPio12-20 i technologia Litowo-Jonowa oferują operatorowi wiele korzyści. Wysoka gęstość energii akumulatora umożliwia najwyższą wydajność pracy wózków. Częste doładowywanie akumulatora, np. podczas przerw w pracy, może wydłużyć czas pracy bez ograniczania żywotności akumulatora. Użytkownik ma do wyboru dwa warianty ładowania baterii. Za pomocą wewnętrznego wbudowanego prostownika wózek można podłączyć do dowolnego gniazdka 230V, aby naładować akumulator za pomocą standardowej wtyczki. Dla dłuższych czasów pracy, np. w pracy wielozmianowej, przewidziano drugi wariant ładowania akumulatorów w postaci opcjonalnych, poręcznych, wymiennych akumulatorów w kasecie o masie zaledwie 10 lub 14 kg i zewnętrznym prostowniku. Wymienny akumulator może zostać zastąpiony pustym akumulatorem za pomocą szybkiej operacji wymiany.

Ponadto użytkownik korzysta z licznych zalet, które pozytywnie wpływają na koszty eksploatacji. W porównaniu z baterią monoblokową, bateria Litowo-Jonowa ma dłuższą żywotność. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów na prace konserwacyjne, ponieważ akumulator Li-Ion jest bezobsługowy. Ładowanie może być przeprowadzane bez specjalnego pomieszczenia do ładowania, a miejsce ładowania nie musi być wentylowane, jak to ma miejsce w przypadku akumulatorów kwasowo-ołowiowych.


Zobacz także

Znana sieć sklepów z nowym partnerem
Webfleet z nowym oddziałem na Węgrzech
QSL Polska wesprze Banki Żywności
Nowe rozwiązanie usprawni transport morski
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Clark rozszerzył serię wózków do trudnych zastosowań
Clark rozbudowuje sieci sprzedaży w Niemczech
R. Barciszewski Prezesem Zarządu polskiego oddziału Wanzl
Spółka Georg Utz świętuje 75-lecie na rynku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów