Przejdź do artykułu
2021-05-12 | Głos z rynku

Webfleet Solutions rozszerza swoją działalność

Webfleet Solutions, jeden z czołowych dostawców usług telematycznych na świecie, będący częścią grupy Bridgestone, rozszerza swoją działalność na Węgry. Dzięki nowemu przedstawicielstwu w Budapeszcie firma będzie oferować rozwiązania i usługi dostosowane do potrzeb lokalnego rynku flot biznesowych. Pierwsze kroki zostały już poczynione – wielokrotnie nagradzana platforma do zarządzania flotą WEBFLEET, flagowe rozwiązanie firmy, jest już dostępna w języku węgierskim i została zintegrowana z węgierskim elektronicznym systemem poboru opłat HU-GO.
  • Wiodący europejski dostawca usług telematycznych Webfleet Solutions rozszerza usługi dla węgierskich klientów biznesowych, otwierając przedstawicielstwo w Budapeszcie.
  • Ekspansja ta wzmacnia pozycję firmy jako lidera na rynku europejskim w sektorze transportu, łącząc ponad 200 000 ciężkich pojazdów użytkowych (HCV) w ramach jednej platformy telematycznej.
  • Firma będąca własnością Bridgestone ogłasza plany dalszego rozszerzenia swoich usług na nowe kraje w obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Taco van der Leij wiceprezes Webfleet Solutions EuropeEkspansja wzmacnia pozycję Webfleet Solutions jako lidera na europejskim rynku w sektorze transportowym, z ponad 200 000 ciężkich pojazdów użytkowych (HCV) podłączonych do platformy WEBFLEET – rozwiązania do zarządzania flotą.

– Transport drogowy posiada największy udział w ruchu towarowym na Węgrzech. Sprzyja temu m.in. dobrze rozwinięta infrastruktura w tym regionie – powiedział Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Solutions Europe. – Jesteśmy przekonani, że nasza technologia telematyczna przyniesie klientom biznesowym na Węgrzech wiele korzyści w zakresie cyfryzacji flot i integracji procesów biznesowych – dodał.  

Webfleet Solutions oferuje firmom transportowym rozwiązania dostosowane do ich potrzeb, które zwiększają ogólną efektywność funkcjonowania floty oraz jej bezpieczeństwo. Należą do nich m.in. wzmacniane terminale dla kierowców oparte na systemie Android – wspierają kierowców pojazdów ciężarowych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu za pomocą profesjonalnej nawigacji, obsługi zleceń i możliwości instalowania aplikacji zewnętrznych. Najlepsze w swojej klasie usługi zdalnego pobierania danych z tachografów pomagają flotom działać zgodnie z przepisami. Oferta obejmuje również inne standardowe usługi telematyczne jak monitorowanie trasy i przebiegu pojazdów. Platforma WEBFLEET umożliwia ponadto integrację z preferowanymi przez firmy rozwiązaniami, w tym z systemami zarządzania transportem (TMS).

 

Ekspansją na Węgry zarządza Dariusz Terlecki, dyrektor sprzedaży odpowiedzialny za Polskę i region CEE w Webfleet Solutions. Jego zespół w Warszawie będzie koordynował i nadzorował wszystkie działania na nowym rynku. – Nasza obecność na Węgrzech – kraju, który jest centralnie położony, posiada branżę transportową o dużym znaczeniu i wysoki potencjał wzrostu – może istotnie wzmocnić pozycję firmy w regionie – tłumaczy Dariusz Terlecki.

Dariusz Terlecki dyrektor sprzedaży Polska i region CEE Udział transportu międzynarodowego w tworzeniu PKB krajów CEE jest bardzo duży. Dostęp do nowoczesnych rozwiązań telematycznych pozwalających zwiększyć efektywność funkcjonowania floty oraz sprostać nowym wyzwaniom rynkowym to dobra wiadomość dla lokalnych firm oraz całej gospodarki regionu – dodaje Dariusz Terlecki. 

Atrakcyjność rynku węgierskiego wzmacnia także silna pozycja Bridgestone, który posiada tam swój zakład produkcyjny, oddziały sprzedaży i rozbudowaną sieć dystrybucyjno-partnerską. – Wchodząc w skład grupy Bridgestone zyskaliśmy zupełnie nowe możliwości rozwojowe – mówi Dariusz Terlecki. – Tam, gdzie jest to możliwe, staramy się korzystać z efektu synergii. Nasze wejście na Węgry dzięki współpracy z Bridgestone stanowi niejako naturalne i logiczne poszerzenie portfolio Bridgestone na tym rynku – dodaje.

Sprzedaż i obsługa realizowana będzie za pośrednictwem własnego przedstawicielstwa firmy w Budapeszcie, dzięki czemu węgierscy, polscy i międzynarodowi klienci prowadzący działalność na Węgrzech będą mogli liczyć na skuteczne wsparcie. Strategicznym kanałem dystrybucji będzie także kanał partnerski. Firma Webfleet Solutions zawarła już pierwsze umowy o współpracy z firmami AKH, MARSO and N-Fleet, które będą oferować dostęp do platformy WEBFLEET i aktywnie budować biznes.

Ekspansja na Węgry to początek szerszych planów rozwojowych Webfleet Solutions, w ramach których firma wprowadzi swoje usługi do nowych regionów, w tym obu Ameryk, Bliskiego Wschodu i Azji. COVID-19 nadal ma silny wpływ na szybkie przyjmowanie technologii cyfrowych w niemal wszystkich sektorach – na czele z transportem – i na wielu rynkach, toteż firma wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu klientów poprzez oferowanie swoich zaawansowanych rozwiązań telematycznych w coraz większej liczbie krajów.


Zobacz także

Wywiad z prezesem Zarządu DHL Parcel Polska
19 maja rozpocznie się Kongres eLOGISTICS 2021
Najnowocześniejsza baza lodołamaczy w budowie
DKV rozbudowuje sieć stacji paliw
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firmy muszą nadrabiać zaległości po pandemii
TMS – systemy zarządzania transportem w drodze ku doskonałości operacyjnej
MHC Mobility dołącza do Mitsubishi HC Capital inc.
Globalny ekspert skorzysta z rozwiązań Blue Yonder
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA