Przejdź do artykułu
2022-06-02 | Nowości dla TSL

Kolorystyczny recykling dzięki eliminacji

Loadhog, ekspert w dziedzinie opakowań zwrotnych, zaprezentował klientom nowe kolory materiałów pochodzących z recyklingu. Poszerzył w ten sposób swoją ofertę o gamę barw, nie rezygnując jednocześnie ze standardowej czerni i szarości. Nowości zostały przetestowane i porównane z pojemnikami wykonanymi w 100% z materiałów pierwotnych. Rezultaty pokazały, że są one mocniejsze i bardziej wytrzymałe.

Jeśli radykalnie nie zmienimy naszego podejścia do tworzyw sztucznych, do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb (biorąc pod uwagę jego całkowitą wagę). Około 40% produkowanego plastiku to opakowania jednorazowe, dlatego recykling tworzyw sztucznych i ponowne wykorzystanie materiałów opakowaniowych pomaga wyeliminować niepotrzebne odpady generowane przez łańcuchy dostaw.

Loadhog, jako firma dbająca o zrównoważony rozwój, podjęła decyzję o ponownym wykorzystywaniu plastiku w produkcji wszystkich swoich wyrobów.

Obecnie znaczna część rozwiązań proponowanych przez Loadhog zawiera co najmniej 30% materiałów pochodzących z recyklingu. Przedsiębiorstwo w miarę możliwości rezygnuje jednak ze standardowych produktów wytworzonych z całkowicie nowego plastiku, a tym samym przyczynia się do tworzenia bardziej zrównoważonej rzeczywistości.

Ze względu na zwiększenie udziału tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w składzie wyrobów Loadhog, nowa gama kolorów różni się nieznacznie od pojemników wykonanych w 100% z plastiku pierwotnego. Korzyści płynące ze zwiększonej trwałości i mniejszej emisji dwutlenku węgla pomagają producentowi w realizacji celów środowiskowych wyznaczonych przez firmę.

Na życzenie dostępne są również pojemniki o niestandardowym składzie materiałowym z polipropylenem pochodzącym z recyklingu. W zależności od wybranego koloru, dany produkt może zawierać go nawet 100%. Zwiększanie udziału materiałów pochodzących z recyklingu w przemyśle to zrównoważone rozwiązanie w zakresie zarządzania opakowaniami, na które decyduje się coraz więcej spółek.


Zobacz także

Zobacz roboty mobilne AIUT w strefie In4Log 2022!
Dołącz do promowania bezpiecznej jazdy z GLS!
3/4 sklepów internetowych może mieć problemy finansowe
Panattoni rozwija się na kolejnym rynku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rozwiązania Loadhog przyjazne dla środowiska
Koncept-L oficjalnym dystrybutorem rozwiązań Cilico
Centrum spotkań branży opakowaniowej na Taropaku
Targi Taropak startują już 26 września!

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów