Przejdź do artykułu
2022-05-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Start budowy Panattoni Park Grudziądz

Panattoni, deweloper rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, po inwestycjach w Bydgoszczy i Toruniu, rozwija kolejny rynek regionu kujawskiego-pomorskiego – Grudziądz.

Panattoni zakupiło grunt o powierzchni 11 ha zaledwie 10 km od centrum Grudziądza – w gminie Dragacz. Deweloper planuje dostarczenie kompleksu o powierzchni blisko 70 000 m2. Pierwszym najemcą został dostawca nowoczesnych usług logistycznych w Polsce, który skorzysta z ok. 9 000 m2 Realizacja pierwszego z obiektów już ruszyła i zostanie ukończona w ciągu roku. Dzięki Panattoni Park Grudziądz, deweloper zbliży się do pół miliona m2 dostarczonej powierzchni w województwie kujawsko-pomorskim.

Grudziądz to doskonała lokalizacja położona w połowie drogi między dwoma błyskawicznie rozwijającymi się rynkami – trójmiejskim i bydgosko-toruńskim. Dlatego jej otwarcie na nowoczesną powierzchnię przemysłową było tylko kwestią czasu. Na logistycznej mapie Polski już prawie nie ma białych plam, przy rosnącej atrakcyjności rynku krajowego, na znaczeniu zyskują także rynki lokalne, a my już na nich jesteśmy i czekamy na najemców, oferując lokalizację przy kluczowych arteriach – mówi Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.

Panattoni Park Grudziądz położony będzie przy Węźle Nowe Marzy w gminie Dragacz łączącym Autostradę A1 – biegnącą od południowej do północnej granicy – z Drogą Krajową 91. Lokalizacja pozwoli na dotarcie w nieco ponad godzinę do centrum Gdańska, międzynarodowego Portu Lotniczego oraz jednego z największych portów morskich na Bałtyku. Ponadto umożliwi dojechanie w niecałe 90 minut do Bydgoszczy oraz lotniska w stolicy Kujaw. Bliskość kluczowych arterii drogowych pozwoli również sprawnie dotrzeć do regionu centralnej Polski, czy Śląska.

Rozpoczęta realizacja będzie pierwszym parkiem Panattoni w gminie Dragacz, ale nie pierwszą inwestycją w regionie. W 2019 roku deweloper ukończył budowę fabryki w Grudziądzu dla firmy Kitron, skandynawskiego producenta elektroniki m.in. dla firm z sektora obronnego, lotniczego, medycznego, motoryzacyjnego i telekomunikacyjnego. Wybudowany w formule BTS (built-to-suit) zakład został całkowicie dopasowany do potrzeb technologicznych Kitron –- zautomatyzowanej produkcji i koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej, a wnętrze budynku miejscami bardziej przypomina sterylne laboratorium niż typowy zakład produkcyjny. Obiekt wyposażono m.in. w systemy kontroli temperatury i wilgotności realizowane przez centrale wentylacyjne, rozbudowaną sieć koryt kablowych, instalację sprężonego powietrza i próżni czy pomieszczenie suszarni z dopuszczalną temperaturą 75 °C w środku. Dodatkowo w hali zastosowano antyelektrostatyczną posadzkę żywiczną ESD.

Panattoni już dostarczyło w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 000 m2, a realizacja parku w gminie Dragacz oraz innych trwających inwestycji pozwoli przekroczyć pół miliona m2.


Zobacz także

Prologis Park Prague-D1 powiększa się o dwa budynki
Tork - Twój ekspert od higieny w pracy
"Smart Routing" - chmurowe rozwiązanie dla spedytorów
Już wkrótce w Poznaniu zabije serce logistyki!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zielone światło dla 7R Park Wrocław West II
Pesymistyczne wyniki raportu „Confidence Index 2022"
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
Panattoni wkracza na wyższy poziom eko-budownictwa

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów