Przejdź do artykułu
2022-05-23 | Z ładunkiem w drodze

Dassault Systèmes i Ab Ovo przedstawiają „Smart Routing”

Dassault Systèmes i Ab Ovo przedstawiają oparte na chmurze oprogramowanie SmartRouting do optymalizowania procesów związanych z planowaniem dla branży logistycznej. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, pozwala ono spedytorom uwzględniać różne czynniki podczas planowania transportu w celu szybszego reagowania na nieoczekiwane zmiany oraz zwiększania rentowności w duchu długofalowego i zrównoważonego rozwoju.

Branża transportowa musi sprostać nie tylko zmieniającym się potrzebom klientów, ale także brakom kadrowym i rosnącym kosztom prowadzenia działalności. Coraz większą rolę w procesie planowania tras odgrywają także wskaźniki zrównoważonego rozwoju, takie jak poziom emisji dwutlenku węgla. Rozwiązanie SmartRouting łączy ponad 20-letnie doświadczenie firmy Ab Ovo w branży transportowej i logistycznej z możliwościami aplikacji DELMIA Quintiq firmy Dassault Systèmes do planowania i optymalizowania. Skalowalne i ukierunkowane na klienta oprogramowanie SmartRouting pozwala oszczędzać czas oraz zwiększać rentowność dzięki przejrzystej funkcji planowania tras, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Rozwiązanie to pozwala na integrację istniejących danych dotyczących floty, pojazdów, personelu, paliwa i towarów oraz uwzględnienie ich w procesie planowania. SmartRouting dostarcza także informacji dotyczących zasięgu, punktów ładowania oraz czasu pracy pojazdów elektrycznych, co ułatwia zarządzanie nimi. Zintegrowany moduł sztucznej inteligencji analizuje historyczne dane i uwzględnia je podczas planowania kolejnych tras. Oprogramowanie zapewnia kadrze zarządzającej zautomatyzowany dostęp do aktualnych danych w czasie rzeczywistym, co pozwala ograniczyć czynności manualne związane z planowaniem.

Rozwiązanie DELMIA Quintiq firmy Dassault Systèmes jest wykorzystywane przez firmy na całym świecie do kompleksowego modelowania, planowania i optymalizowania łańcuchów dostaw. Oprogramowanie to sprawdza się doskonale przy planowaniu łańcucha dostaw, sprzedaży, spedycji, planowaniu siły roboczej oraz produkcji, a także w analityce biznesowej. Firma Ab Ovo specjalizuje się w matematycznej optymalizacji procesów związanych z łańcuchem dostaw. Wykorzystując sztuczną inteligencję, eksperci ds. logistyki pomagają firmom nie tylko podejmować bardziej przemyślane decyzje, ale także rozwijać się w sposób bardziej zrównoważony. Ab Ovo jest wieloletnim partnerem firmy Dassault Systèmes w zakresie DELMIA Quintiq.


Zobacz także

Tork - Twój ekspert od higieny w pracy
Integracja w zarządzaniu transportem jest konieczna
Już wkrótce w Poznaniu zabije serce logistyki!
Technologia wirtualnych bliźniaków na HANNOVER MESSE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PMR: firmom w Polsce brakuje zaawansowanych systemów
Konsolidacja towarów w transporcie i magazynie
Tirsped najdynamiczniej rozwijającą się firmą TSL w Polsce
Webfleet Video wyróżnione przez magazyn „Fleet. Auto w firmie”

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów