Przejdź do artykułu
2022-05-12 | Wydarzenia

Technologie Dassault Systèmes na zbliżających się targach

DS Messe 2022 Layout 1920x1080 Visual DE

  • Doświadczenie wirtualnego bliźniaka, możliwe dzięki rozwiązaniom dostępnym na platformie 3DEXPERIENCE, jest dziś przełomowym krokiem w kierunku zrównoważonych innowacji i produkcji przyszłości
  • Podczas targów HANNOVER MESSE na stanowiskach demonstracyjnych Dassault Systèmes zaprezentuje model całego łańcucha wartości wodorowego ogniwa paliwowego; firma pokaże również jak wybrani partnerzy już przyspieszają rozwój produktów i produkcję
  • Wyjątkowe wydarzenie Dassault Systèmes - Manufacturing in the Age of Experience, które się podczas targów,

Dassault Systèmes na tegorocznych targach HANNOVER MESSE, odbywających się w dniach 30 maja – 2 czerwca, na stanowisku C34 w Hali 4 zaprezentuje, w jaki sposób wirtualne światystworzone na platformie 3DEXPERIENCE pomagają przyspieszyć zrównoważone innowacje oraz wspierają elastyczną produkcjęi imperatyw biznesowy, jakim jest tworzenie wartości jutra.

Branża produkcyjna ewoluuje w kierunku gospodarki opartej na doświadczeniach, w której dotychczasowi i nowi liderzy, regulacje, technologia, czynniki zewnętrzne i harmonogramy, a także zapotrzebowanie na kompetencje, podlegają dynamicznym zmianom. Musi ona nadążyć za zintegrowanym i cyfrowym światem.Zrównoważone innowacje są napędzane przez współpracę, współdzielenie i analitykę wiarygodnych danych, symulacjęoraz modelowanie rozwiązań i procesów, a nawet całych przedsiębiorstw.Podkreśla to, w jaki sposób doświadczenie wirtualnego bliźniaka zostało stworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju: od wirtualnego prototypowania po oszczędności materiałówi zasobów w nowych podejściach cyrkularnych, po skrócenie czasu wprowadzania produktów na rynek, zmniejszenie śladu środowiskowego orazkapitalizację zasobów wiedzy poprzez ciągłe uczenie się.

Podczas targów Dassault Systèmes zaprezentuje, w jaki sposób połączone rozwiązania i zintegrowane procesy przemysłowe przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju biznesu, w tym nowych modeli biznesowych i usług, a także rozwoju kompetencji pracowników przyszłości.Scenariusz zaprezentowany na stoisku Dassault Systèmes pokaże, jak współpraca w czasie rzeczywistym może urzeczywistnić koncepcję mobilnościzgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju:

  • na targach, opracowuje, produkuje i obsługuje systemy Mobility-as-a-Service składające się z innowacyjnych pojazdów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi:
  • Sama firmajedynego źródła prawdy, wspiera całościowy proces rozwoju produktu od projektu poprzez symulację, produkcję i serwis.
  • Dassault Systèmes prezentuje etapy tworzenia łańcucha wartości wraz ze specjalistą w dziedzinie automatyki przemysłowej OMRON i konstruktorem maszyn specjalistycznych VAF. W zakresie rozwoju produktu platforma 3DEXPERIENCE pomaga w znacznym stopniu zautomatyzować procesy produkcji ogniw paliwowych, a także podnieść jakość i skrócić czas poszczególnych cykli.
  • Jeśli chodzi o analizę konstrukcyjną i modyfikację płytek bipolarnych – serca ogniwa paliwowego – oraz produkcję seryjną, do gry włącza się firma Graebener® Bipolar Plate Technologies. Firma jest nie tylko sprawdzonym specjalistą w zakresie inżynierii budowy systemów i linii produkcyjnych do produkcji płytek bipolarnych, ale także oferuje szerokie portfolio usług, począwszy od ich projektowania, po prototypowanie i produkcję małoseryjną we własnym laboratorium.
  • Ostatni krok scenariusza pokazuje, w jaki sposóbinformacja zwrotna z poszczególnych etapów procesu pulę możliwości dla rozwoju lub stworzenia nowych modeli biznesowych – wirtualnego cyklu życia w sieci wartości.

Manufacturing in the Age of Experience: Wirtualne bliźniaki kształtują fabrykę przyszłości

Oprócz obecności na targach, Dassault Systèmes – po raz pierwszy w Hanowerze zorganizuje ósmą edycję swojego wydarzenia Manufacturing in the Age of Experience. Koncentrując się na produkcji przyszłości – trendach, technologiach, zmieniających się wzorcach pracy i potrzebach klientów – to wyjątkowe wydarzenie oferuje liderom branży możliwość poznania koncepcji wirtualnego bliźniaka, który wspiera przedsiębiorstwo od fazy koncepcyjnej aż po produkcję (Hala 17, Media Factory). Liderzy branży będą mogli przejśćsię przez wirtualną fabrykę,zidentyfikować potencjalne wyzwania i doświadczyć rozwiązywania rzeczywistych problemów przemysłowych. Decydenci uzyskają praktyczny wgląd w koncepcję wirtualnego bliźniaka na platformie 3DEXPERIENCE i będą mogli przedyskutować z ekspertami branżowymi, jak wirtualny bliźniak może wspierać ich przyszłe cele i biznes.

Ekskluzywne wieczorne wydarzenie organizowane przez Dassault Systèmes, The Late Shift, zgromadzi na scenie europejskich liderówcyfryzacji,którzy pokażą perspektywę przyszłości produkcji i jej wpływu na kształt świata.


Zobacz także

LOG-INSIGHT - nowość na targach Modernlog!
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Skorzystaj z korzyści konta firmowego PKO
Hellmann Polska podwaja wydajność w Strykowie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PMR: firmom w Polsce brakuje zaawansowanych systemów
3DEXPERIENCE ożywia zabytki z przeszłości
Relacja Dassault Systèmes z HANNOVER MESSE 2022
PMR bada polskie firmy przemysłowe

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów