Przejdź do artykułu
2022-05-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Hellmann otwiera kolejny magazyn w Strykowie

Hellmann Worldwide Logistics otwiera kolejny magazyn w Strykowie w Polsce, podwajając tym samym swoje możliwości przeładunkowe w strategicznie ważnej lokalizacji. Stryków, zlokalizowany w centrum kraju, będąc jednym z 21 polskich oddziałów, w ostatnich latach stale się rozrasta. Przeprowadzając się do nowego magazynu o powierzchni 6000 m2, Hellmann odpowiada na rosnący popyt, szczególnie w obszarze międzynarodowego transportu drogowego, a tym samym wyznacza kierunek dla dalszego pomyślnego rozwoju swojej strategicznej działalności w Polsce i w całej Europie.

Jako działający na całym świecie dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych, Hellmann od 14 lat oferuje w lokalizacji Stryków przede wszystkim krajowe i międzynarodowe przewozy całopojazdowe i drobnicowe, ale działa również w obszarze rozwiązań celnych oraz frachtu morskiego i lotniczego. Ze względu na strategicznie korzystne położenie na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 oraz funkcjonowanie nocnego terminalu przeładunkowego, oddział w Strykowie odgrywa kluczową rolę w realizowaniu przez Hellmann Polska operacji logistycznych. W szczególności oczekuje się, że nowa lokalizacja przyczyni się do rozwoju biznesu z potencjalnymi nowymi klientami, jak również z dotychczasowymi klientami, w szczególności z branży napojów, AGD, chemii spożywczej i chemii przemysłowej.

– Rynek polski ma dla nas duże znaczenie strategiczne, a nowa lokalizacja w Strykowie jest centralnym elementem naszej strategii rozwoju w Europie Zachodniej i Wschodniej. Wraz z powiększeniem możliwości przeładunkowych stwarzamy warunki do oferowania najwyższej jakości usług oraz dalszy rozwój. Jednocześnie zapewniamy naszym klientom lepszy dostęp do rynku krajowego i zagranicznego – mówi Joerg Herwig, dyrektor ds. operacyjnych Road & Rail, Hellmann Worldwide Logistics.

Cieszymy się, że znaleźliśmy w Strykowie nową lokalizację, która również w dalszej perspektywie będzie uwzględniała wyznaczony kierunek rozwoju. Razem z naszymi klientami chcemy kontynuować współpracę opartą na wspólnym sukcesie oraz systematycznie rozwijać nasze produkty i usługi w zakresie dostaw standardowych i premium – mówi Piotr Kowalik, Dyrektor Handlowy w Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Colliers zarządza już blisko 650 000 mkw. magazynów
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Okrągła rocznica działalności Kuehne+Nagel w Polsce
Platforma 3DEXPERIENCE generuje coraz większe zyski
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów