Przejdź do artykułu
2022-05-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Prologis rozbudowuje Prague-D1 Ostředek

Prologis Park Prague-D1 Ostředek jest jedną z najciekawszych nowych inwestycji logistycznych w Czechach. Po niedawnym ukończeniu i wynajęciu całego budynku DC1, od razu przystąpiono do prac nad dwoma kolejnymi centrami dystrybucyjnymi, by zyskać jeszcze więcej powierzchni w jednym z najlepiej skomunikowanych parków w tym regionie.

Prologis Park Prague-D1 Ostředek znajduje się przy autostradzie D1, a zatem zapewnia szybki dostęp do stolicy Czech oraz połączenie z innymi ważnymi czeskimi miastami i międzynarodowymi metropoliami. Tym samym stanowi bezkonkurencyjną bazę do prowadzenia działań logistycznych w Europie Środkowej. Już wkrótce nowi klienci parku będą mieli do dyspozycji dodatkową powierzchnię w budynkach 2 i 3.

Powstaną dwa nowe obiekty o łącznej powierzchni niemal 34 000 m2, w tym budynek DC2 21 250 m i DC3 – 12 600 m2. W zakupie gruntów pod obie inwestycje spekulacyjne pośredniczyła firma 108 AGENCY.

Budowa rozpocznie się już  w II kwartale 2022 roku. Obecnie przewiduje się, że DC2 i DC3 zostaną otwarte dla klientów w drugiej połowie 2023 roku.

Przekształcenie Prologis Park Prague-D1 Ostředek z koncepcji w prężnie działające centrum logistyczne jest powodem do dumy – podkreśla David Jakeš, Project Management Director w Prologis. – Park wyróżnia się lokalizacją: zapewnia szybki dostęp do Pragi i zarazem  połączenie z innymi głównymi centrami konsumenckimi w Czechach i w innych krajach. Klienci tego parku mogą również korzystać z najnowszych innowacji magazynowych, czyli oszczędnych i ekologicznych rozwiązań.

Takie rozwiązania to m.in. oświetlenie LED i inteligentne systemy pomiarowe gwarantujące oszczędne korzystanie z mediów. Kluczową innowacją w parku będą pompy ciepła – to pierwszy park w Czechach, w którym zastosowano technologię zapewniającą energooszczędne ogrzewanie i klimatyzację. DC2 i DC3 (podobnie jak wszystkie nowe obiekty Prologis) ubiegać się będą o certyfikat BREEAM, który potwierdzi wysokie standardy w zakresie zrównoważonego i ekologicznego budownictwa.

Lokalny Customer Experience Team Prologis będzie również służył pomocą klientom w optymalnym wykorzystaniu nowej powierzchni dzięki rozwiązaniom dostosowanym do ich potrzeb.

Budowa  magazynów DC2 i DC3 to ogromny krok naprzód w przypadku Ostředek, ale park nie zamierza na tym poprzestać. Już teraz trwają prace nad uzyskaniem pozwoleń na budowę DC4 i DC5. Na kolejny etap rozbudowy parku wydano już decyzję o warunkach zabudowy.

Ostředek jest wyraźnie widoczny na logistycznej mapie Czech, a powierzchnie w budynkach DC2 i DC3 z pewnością będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o doskonałą pod względem logistycznym lokalizację, dostęp do najnowocześniejszych powierzchni magazynowych czy zapewnianie klientom pomocy w jak najlepszym korzystaniu z naszych parków, wszystkie te możliwości są… Made in Prologis


Zobacz także

cargo-partner z rekordowymi obrotamiw 2021 roku
Smart Warehouse - dawka merytorycznej wiedzy na targach Modernlog
31.05.2022 - webinar nt. Krajowego Systemu e-Faktur
Nadchodzi polska premiera robota LBR iisy marki KUKA.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Spandex zwiększa wynajmowaną powierzchnię w Prologis
Prologis świętował Dzień Dziecka w Poznaniu!
10 edycja IMPACT DAY już za nami
Kierunki rozwoju branży logistyczno-przemysłowej w 2022 r.

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów