Przejdź do artykułu
2022-05-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Prologis rozbudowuje Prague-D1 Ostředek

Prologis Park Prague-D1 Ostředek jest jedną z najciekawszych nowych inwestycji logistycznych w Czechach. Po niedawnym ukończeniu i wynajęciu całego budynku DC1, od razu przystąpiono do prac nad dwoma kolejnymi centrami dystrybucyjnymi, by zyskać jeszcze więcej powierzchni w jednym z najlepiej skomunikowanych parków w tym regionie.

Prologis Park Prague-D1 Ostředek znajduje się przy autostradzie D1, a zatem zapewnia szybki dostęp do stolicy Czech oraz połączenie z innymi ważnymi czeskimi miastami i międzynarodowymi metropoliami. Tym samym stanowi bezkonkurencyjną bazę do prowadzenia działań logistycznych w Europie Środkowej. Już wkrótce nowi klienci parku będą mieli do dyspozycji dodatkową powierzchnię w budynkach 2 i 3.

Powstaną dwa nowe obiekty o łącznej powierzchni niemal 34 000 m2, w tym budynek DC2 21 250 m i DC3 – 12 600 m2. W zakupie gruntów pod obie inwestycje spekulacyjne pośredniczyła firma 108 AGENCY.

Budowa rozpocznie się już  w II kwartale 2022 roku. Obecnie przewiduje się, że DC2 i DC3 zostaną otwarte dla klientów w drugiej połowie 2023 roku.

Przekształcenie Prologis Park Prague-D1 Ostředek z koncepcji w prężnie działające centrum logistyczne jest powodem do dumy – podkreśla David Jakeš, Project Management Director w Prologis. – Park wyróżnia się lokalizacją: zapewnia szybki dostęp do Pragi i zarazem  połączenie z innymi głównymi centrami konsumenckimi w Czechach i w innych krajach. Klienci tego parku mogą również korzystać z najnowszych innowacji magazynowych, czyli oszczędnych i ekologicznych rozwiązań.

Takie rozwiązania to m.in. oświetlenie LED i inteligentne systemy pomiarowe gwarantujące oszczędne korzystanie z mediów. Kluczową innowacją w parku będą pompy ciepła – to pierwszy park w Czechach, w którym zastosowano technologię zapewniającą energooszczędne ogrzewanie i klimatyzację. DC2 i DC3 (podobnie jak wszystkie nowe obiekty Prologis) ubiegać się będą o certyfikat BREEAM, który potwierdzi wysokie standardy w zakresie zrównoważonego i ekologicznego budownictwa.

Lokalny Customer Experience Team Prologis będzie również służył pomocą klientom w optymalnym wykorzystaniu nowej powierzchni dzięki rozwiązaniom dostosowanym do ich potrzeb.

Budowa  magazynów DC2 i DC3 to ogromny krok naprzód w przypadku Ostředek, ale park nie zamierza na tym poprzestać. Już teraz trwają prace nad uzyskaniem pozwoleń na budowę DC4 i DC5. Na kolejny etap rozbudowy parku wydano już decyzję o warunkach zabudowy.

Ostředek jest wyraźnie widoczny na logistycznej mapie Czech, a powierzchnie w budynkach DC2 i DC3 z pewnością będą cieszyć się dużym zainteresowaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o doskonałą pod względem logistycznym lokalizację, dostęp do najnowocześniejszych powierzchni magazynowych czy zapewnianie klientom pomocy w jak najlepszym korzystaniu z naszych parków, wszystkie te możliwości są… Made in Prologis


Zobacz także

cargo-partner z rekordowymi obrotamiw 2021 roku
Smart Warehouse - dawka merytorycznej wiedzy na targach Modernlog
31.05.2022 - webinar nt. Krajowego Systemu e-Faktur
Nadchodzi polska premiera robota LBR iisy marki KUKA.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Alex Maksiov stworzył kolejne dzieło dla Prologis
Prologis ożywia miejską przestrzeń
Panattoni wkracza na wyższy poziom eko-budownictwa
Prologis dostarczy 17 000 mkw. w Łodzi dla Ziehl-Abegg

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów