2017-05-17 | Nowości dla TSL

Agile 1500 - czym to się je(ździ) ?

Comau, spółka działająca w branży automatyki przemysłowej, wprowadziła na rynek innowacyjną platformę AGV (Automated Guided Vehicle), która jest na tyle elastyczna, iż można ją stosować w szerokim spektrum konfiguracji produkcyjnych i nieprodukcyjnych. Agile1500 to pierwszy pojazd sterowany automatycznie w ramach nowej platformy AGV, który w pełni wyraża otwarte podejście Comau do projektów automatycznych.
Agile 1500 - czym to się je(ździ) ? (Żródło: Comau)
Modułowy, możliwy do wyskalowania i całkowicie konfigurowalny model Agile1500 może przewieźć maksymalnie 1500 kg z prędkością maksymalną wynoszącą 1,7 m/s. Dzięki takim cechom nowy AGV może znacznie ułatwić kluczowe operacje obejmujące produkcję just-in-time i just-in-sequence, a także pozwoli na optymalizowanie przepływów logistycznych w obrębie fabryki, lepsze zarządzanie magazynem i lepszą ogólną wydajność produkcji.

Agile1500 ma kluczową rolę w opracowywaniu nowej platformy operacyjnej będącej efektem działań podejmowanych w związku z koncepcją Czwartej rewolucji przemysłowej. Może zwiększyć ogólne bezpieczeństwo w zakładzie dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa i wbudowanemu skanerowi laserowemu, który zatrzymuje AGV w momencie wykrycia na jego trasie przeszkody.
 

Agile1500 to standardowy produkt, który dysponuje również sporymi możliwościami konfiguracji. Ponadto można go doposażyć w różne akcesoria, które zwiększają jego efektywność, zgodnie z zapotrzebowaniami konkretnych zastosowań. Dlatego wszechstronność Agile1500 można łatwo dopasować do różnych potrzeb produkcyjnych i układów fabryki. Co więcej, Agile1500 obsługuje liczne systemy nawigacji, które wykorzystują zarówno naturalne punkty orientacyjne (ściany, obiekty itd.), jak również punkty wstępnie określone (punkty i taśmy magnetyczne).

Główne korzyści:
•    Najlepsza w klasie ładowność, jeśli chodzi o współczynnik rozmiarów do prędkości
•    Pełna możliwość konfiguracji zabezpiecza wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROI)
•    Kompaktowa budowa i możliwość obrotu w danym miejscu
•    Skuteczne oprogramowanie do zarządzania systemem obsługuje zlecenia transportowe, przydziela pojazdy i monitoruje całą flotę AGV
•    AGV może łatwo łączyć się z innymi systemami automatycznymi obecnymi w zakładzie

Agile1500 to odpowiedź Comau na rosnące zapotrzebowanie na rynku i ważny bodziec do działań zgodnych z paradygmatem Industry 4.0. Ta w pełni zautomatyzowana technologia logistyczna pozwala Comau lepiej wspierać wysoce zindywidualizowaną i wysoce wydajną produkcję, jednocześnie zabezpieczając produktywność i zyskowność całej linii produkcyjnej klienta.
 
źródło: COMAU
 

Zobacz także

Transporeon prezentuje nową generację Mobile Order Management
Zobacz uniwersalną paletę z tworzywa!
PAARI zaprezentowała system zarządzania oknami czasowymi
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Czwarta rewolucja przemysłowa nie uda się bez logistyki
System Andon w dobie Przemysłu 4.0 ma swoje nowoczesne wcielenia
Wysoka rekomendacja ASTOR dla strategii win-win w projektach inwestycyjnych
Przemysł 4.0 – kierunek dobry, tempo wolne
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA