Przejdź do artykułu
2024-01-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Gliwice sprzyjają logistyce

GLP planuje realizację nowego centrum logistycznego w Gliwicach. W dwóch budynkach znajdzie się około 57 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Projekt powstanie w zgodzie z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent”.

GLP Gliwice II zlokalizowany będzie przy ulicy Kozielskiej, w sąsiedztwie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, węzła autostrady A4 i drogi krajowej nr 88.

– Projekt GLP Gliwice II przeznaczony jest dla firm logistycznych i produkcyjnych. Działka cechuje się rozwiniętą infrastrukturą, co umożliwia sprostanie wymaganiom np. klientów o zwiększonym zapotrzebowaniu na moc. Lokalizacja ma bezpośredni dostęp do komunikacji publicznej, a nasz park logistyczny zaoferuje szereg rozwiązań optymalizujących koszty operacyjne. Jestem przekonany, że klienci docenią zarówno znakomitą lokalizację GLP Gliwice II, jak i samą specyfikację budynków – mówi Marcin Żuchniewicz, Business Development Manager w GLP.

W ramach projektu powstaną dwie hale o powierzchni odpowiednio 40 i 17 tys. m2. Znajdzie się w nich pełen pakiet rozwiązań funkcjonalnych i energooszczędnych, znanych z najnowszych projektów GLP, jak np. możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych na dachach budynków, systemy zarządzania zużyciem mediów, zwiększona izolacyjność obiektów i wzmocniona nośność posadzki. Projekt będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

GLP to jeden z wiodących deweloperów przemysłowych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Firma posiada w regionie 4 parki logistyczne o całkowitej powierzchni przekraczającej 300 tys. m2.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Jak logistyka magazynowa może wykorzystać AI?
DPD inwestuje w zielone środki transportu
Bieżnikowanie opon redukuje koszty i emisję CO2
Ferag zaoferuje klientom bardziej innowacyjne portfolio
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów