Przejdź do artykułu
2023-03-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Ostatni wolny moduł w Prologis Park Warsaw-Żerań

Choć budowa budynku DC2 w Prologis Park Warsaw-Żerań zakończyła się w październiku 2022 roku, a pierwsi klienci wprowadzili się już w listopadzie, to lista najemców jest już prawie zamknięta. W tym obiekcie typu Small Business Unit (SBU) do wynajęcia pozostał już tylko jeden moduł o powierzchni 4000 m2. To idealne rozwiązanie dla firm szukających nowoczesnej, a przy tym elastycznej powierzchni magazynowej lub produkcyjnej położonej w strategicznej, miejskiej lokalizacji.

20230309 zeran budowa

Najnowszy budynek Prologis w Warszawie o powierzchni całkowitej 11 000 m2 oferuje moduły już od 600 m2 powierzchni magazynowej z biurami o wielkości od 100 m2, które w zależności od potrzeb klienta można łączyć i powiększać.

Budynek DC2 wyróżnia się szerokimi możliwościami dostosowania wielkości i charakteru powierzchni do indywidualnych wymagań najemców i specyfiki prowadzonej przez nich działalności. Dlatego wśród najemców znalazły się takie firmy jak m.in. Shim-Pol, firma z branży analitycznej czy GT Holding – operator logistyczny wiodącej sieci spożywczej.

Nowo powstały budynek jest pierwszym magazynem Prologis w Polsce, któremu technologia Building Information Modeling (BIM) towarzyszy już od początku jego projektowania. W budynku zastosowano także rozwiązania, które skutecznie pomagają klientom w redukcji ich śladu węglowego, a przy tym zmniejszają koszty eksploatacji. Termoizolacyjność powyżej wymagań warunków technicznych oraz żelbetowa konstrukcja ograniczają koszty związane z ogrzewaniem, a system smart meteringu do zdalnej kontroli zużycia mediów pozwala na efektywne zarządzanie mediami. Ponadto rozliczenie mediów odbywa się na podstawie stałych cen energii i gazu rozliczanych w systemie Clear Lease.

– Jak wynika z ostatnich badań łatwa dostępność parku logistycznego dla pracowników jest istotna dla 90% firm[1]. Prologis Park Warsaw-Żerań, dzięki bliskości Trasy Toruńskiej, zapewnia wygodny dojazd, także komunikacją miejską – kilkoma liniami tramwajowymi, autobusami, a także metrem. Do drugiej linii metra wystarczy dojechać jeden przystanek tramwajem. W pobliżu parku znajdują się tereny rekreacyjne z boiskiem, basenem i lodowiskiem, oraz centrum handlowe i hotel. Ponadto pracownicy mogą korzystać z plenerowych biblioteczek Prologis Book Box czy stacji naprawy rowerów – mówi Jarosław Bicki, Development Manager w Prologis

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników obiekt oświetla najwyższej jakości system LED. Budynek jest tak zaprojektowany, by na życzenie klienta można było zamontować świetliki, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Z kolei czujniki ruchu w pomieszczeniach socjalnych pomagają zmniejszyć koszty oświetlenia. Zwiększona nośność dachu zapewnia podstawę pod systemy fotowoltaiczne, a solary służą m.in. do podgrzewania wody w biurach.

Bez względu na to, czy chodzi o rozwój przedsiębiorstwa, bliskość największego rynku konsumenckiego w Polsce czy pozyskanie wykwalifikowanych pracowników korzyści są... Made in Prologis.

[1] ”Podróż do magazynów przyszłości”, wrzesień 2022, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny na zlecenie Prologis


Zobacz także

Komentarz ekspertek Quick Service Logistics Polska
GLS ukazuje kobiece oblicze logistyki
Hardis Group prezentuje Reflex Visibility
2023 r. dla magazynów może być droższy niż 2022
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben i Kärcher wspólnie zmieniają rzeczywistość
Najciekawsze oferty najmu na jednej platformie
Prologis Park Chorzów z nowym klientem
GLP kupuje budynek logistyczny w Gdańsku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów